Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

vymena radiatora


michal24

Recommended Posts

@Dave_k Nekde jsem daval na forum nase zkusenosti s vymenou a celkem Ok.
Ten  kryt musel taky dolu ale radiator sel zasunout tak ze spis pro jistotu.Srouby i tesneni pasovalo a snad jediny problem na volantove tyci nejaky specialni bezpecnostni sroub.

Co je plusem tady se jeste pemyslelo tak ze nemusel ven vyparnik klima opet naplnit klima pripadne jak je ted bezne komplet palubka dolu :( se vsim tim rozebranim vseho.
Dokonce nam nic nevrze - tak ze nase zkusenost Ok.


A lehce rosila pulka radiatoru na levou stranu dole na samotnem radiatoru to bylo videt-jako by "koroze" ale voda nam zustavala v pohode spis byl neskutecny problem s okny - mastnota.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak vám to topí bez toho krytu?

Na jednom autě jsem to měnil, protože topení teklo, na druhém, protože topilo málo. Ale tam už byl radiátor vyměněný a právě taky bez krytu. Tak jsem si myslel, že to slabě topí díky tomu. V obou autech nejsou radiátory úplně zasunuté, chybí cca 5mm, dal jsem delší šroubky a dobré:D

 A ano, největší problém byl sehnání správného torxu. Pak už se to dalo:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím po první zkoušce topí dobře, jen trochu smrádek jak se asi vypaluje. Jinak radiátor tam šel normálně celej bez problémů (bez krytu). Těch 5mm jsi zatěsnil, aby Ti nešlo teplo kolem příruby do palubky?

No ten TORX 50 s dírou jsem tam taky nepochopil. Naštěstí kámoš má servis a měl. Nechápu proč tam není normálně na 17 klíč, když to je M10 závit. :bojim Prostě francouz.

Jinak foto vyndaného radiátoru:

 

topeni001.jpg

topeni002.jpg

Upraveno uživatelem pavelu96
Necituj přímo předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Dave_k nechal jsem to tak. V prvním autě jsem si nechal odstrojený spodek palubovky, abych to mohl sledovat a hlídat nemrzku. U druhého jsem to zkontroloval po nalití nemrzky, všechno nastrojil zpátky a dál neřešil. Jenom se mě pak mamka ptala, jestli jsem tam nedal i vyhřívané sedačky:D že jí bylo po pár km vedro:D

 

Edit: ten torx jsem sehnal až ve třetím obchodě (a ještě na objednávku), ale to se nezkazí:) Ale někdo přede mnou se s tím nesr.... a ty výstupky na šroubech odvrtal:bacha

Upraveno uživatelem PaKr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja myslel kryt  na druhe strane propoj.trubek.Jak popisujete.
Puvodni ho tam taky nemel - myslim si musel bych prohrabat fotky - topeni asi v pohode pokud mame na 22 je spis zima aby to topilo tak nastavujeme cca 23/24 a pokud je fakt zima tak 25
Vse na nohy s privrenim ofukovacu na stane na 1/2 a stred mame zavreny.
Nic se nepoti tak ze Ok

Joo pri demontazi se pouzil prum.vysavac tak ze par kapek ch.kap. ukaplo do pripravenych hadru jinak cisto.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 4. 2021 at 11:05, Ferry napsal:

@Dave_k A dal jsi novy tesnici o-krouzky? Vetsinou to kape, jak pises, u toho napojeni trubek, bohuzel se to zjisti az po naplneni a odvzdusneni okruhu. Taky jsem daval novej radiator - druhovyrobu a ten netesnil ani s novymi krouzky, Proste ta plastova priruba na radiatoru nemela presne rozmery jako original. Pretesnoval jsem to 2x, az jsem to nakonec v zoufalstvi omatlal silikonem na motory a az pak klid.

Dneska jsem to kontroloval a co myslíš. Teče. :grr Takže bude nová rozborka. Zkusím sehnat ještě jiný těsnění. Má rozměr 22x2mm (oměřeno to origo).

Kdyby někdo měl typ Pce, HK, Brno kde se ptát ať nelítám jak raněná srna byl bych vděčen. :myslim

A to mě ještě čeká vyndat sedačku a dostat z koberece nějak ten fridex. :(

Upraveno uživatelem Dave_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, je to proste za trest. Zajimavy, ze s origo radiatorem ten problem nebyl, mel jsem to pred vymenou odpojeny vickrat a vzdy tesnilo perfektne. Rovnou tam naper ten silikon na motory a mas klid, ja jsem saskoval s ruznyma O-krouzkama a stejne to proste furt rosilo. O-krouzky jsem nechal, napatlal jsem je silikonem, stahnul a za hodku napustil a od te doby sucho

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...