Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ventilátor 407


Vojta407

Recommended Posts

Dobrý den,

jednou už se tady někdo dotazoval na podobný problém, ale spíše obecně.

U P407 1.6 HDI 80 kW při vypnutí motoru dost často zůstane běžet ventilátor chlazení. Většinou se to stane po krátké jízdě ve městě (2-3 km) a to i teď v chladném počasí, po delších jízdách to nebývá. Vím, že se tak dochlazuje FAP filtr, jen mě zaráží, že se to stane po tak krátké jízdě, kdy nemůže snad být ani pořádně zahřátý. Ventilátor vždy běžel cca 15 minut. Naposledy ale běžel tak dlouho, až vybil baterku. Na diagnostice v servisu nezjistili žádnou závadu, nahráli nový software, teď ventilátor vypíná po cca 8-10 minutách, ale i to se mi zdá hodně. Je to běžný stav u těchto motorů? Auto je 3 roky staré, já ho mám měsíc, takže se s ním teprve seznamuju :nevim. Díky za odpověď.

Vojta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vojta407

Dobrý den,

jednou už se tady někdo dotazoval na podobný problém, ale spíše obecně.

U P407 1.6 HDI 80 kW při vypnutí motoru dost často zůstane běžet ventilátor chlazení. Většinou se to stane po krátké jízdě ve městě (2-3 km) a to i teď v chladném počasí, po delších jízdách to nebývá. Vím, že se tak dochlazuje FAP filtr, jen mě zaráží, že se to stane po tak krátké jízdě, kdy nemůže snad být ani pořádně zahřátý. Ventilátor vždy běžel cca 15 minut. Naposledy ale běžel tak dlouho, až vybil baterku. Na diagnostice v servisu nezjistili žádnou závadu, nahráli nový software, teď ventilátor vypíná po cca 8-10 minutách, ale i to se mi zdá hodně. Je to běžný stav u těchto motorů? Auto je 3 roky staré, já ho mám měsíc, takže se s ním teprve seznamuju :nevim. Díky za odpověď.

Vojta

hm osobně bych to viděl na vadné čidlo teploty ale je divné že diagnostika mlčí , rozhodně to není běžný jev.

Ta diagnostika byla u autorizovaného servisu Peugeot?

Přeji příjemný den a jsem s pozdravem

Trávniček Petr

skladník Peugeot

DOMANSKÝ, spol. s r.o.

koncesionář

PEUGEOT, CITROEN, HYUNDAI, MITSUBISHI

INFO: prodej náhradních dílů: +420 284 000 542

Internet: www.domansky.cz

E-mail: skladnik.peugeot@domansky.cz

PRAHA-ZDIBY - 0km Teplické dálnice D8/E55

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vojta407

Ano, diagnostiku dělal autorizovaný servis Peugeot. Jde nějak proměřit teplotní čidlo, nebo by se muselo na zkoušku vyměnit? Díky

Vojta

[upravil dne 6.2.2008 Vojta407]

bylo by to rozumné řešení , na zkoušku to měl vyzkoušet i ten servis .:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...