Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Máte někdo motor 1.1 ???


Hrac.Dr.m

Recommended Posts

cau já ho mám, konkrétně 44kw/60koní, myslím, že na svuj obsah je to docela čilý motor pro 205ku, spotřeba je kolem 7/100km, s poruchovosti..to newim, já nemám BOSCH ale Magneti Marelli a tech prý moc není, ale nemyslím že patří mezi špatné motory, často odchází potenciometr škrtící klapky co vím ale jinak je to dobra volba :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hrac.Dr.m

Ahoj, rád bych koupil další 205ku do rodiny.Máme ted dvě 1.8D.tohle by měl bejt benzin.

Jaké máte skušenosti z motorem 1.1 ???Je to poruchový,na co to trpí nejvíc???Má cenu o tom vůbec uvažovat nebo chtít jinej obsah???

Všem moc děkuju za rady...

Na ten výkon to jede jako sfině :D 130 do kopce je na ten maloobjemáček dost slušný, s V-power 180 po rovine a je radost ho točit:) Ten potenciometr je fakt. Kdyby někdo chtěl, mám tu na 1.1 fungl nový těsnění pod vanu, asi pasuje i na 1.4. Zbylo mi tu z minulý 205.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kamart

cau já ho mám, konkrétně 44kw/60koní, myslím, že na svuj obsah je to docela čilý motor pro 205ku, spotřeba je kolem 7/100km, s poruchovosti..to newim, já nemám BOSCH ale Magneti Marelli a tech prý moc není, ale nemyslím že patří mezi špatné motory, často odchází potenciometr škrtící klapky co vím ale jinak je to dobra volba :super

Pokud se nepletu tak BOSH se dál jen jeden rok,zbytek byl Magneti Marelli;) takže jich je mraky:super
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj

dcera má 1.1 s BOSH Monotronic z roku 1991 - motůrek má natočeno cca 150 kkm.

Máme ho v rodině od 60ti tisíc - až do loňského jara bylo jako hlavní "rodinné" vozítko. Každou zimu mazalo na hory, v létě se bylo několikrát podívat v Chorvatsku a na Slovensku. Na dálky kolem 5.0 l/100km, při cestách "kolem komína" do 6,5 l/100km. K tomu pomohlo kompletně opravit chalupu (na kouli utáhlo i bržděnou káru s krbem (750 kg + kára) - ještě dnes se mu omlouvám)

Závady - výměny:

v 90 kkm - výměna rozvoďáku (jako prevence, auto mělo cca 10 let)

110 kkm - stočené kotouče a brzdové destičky

130 kkm - prasklé těsnění pod hlavou (voda v oleji ... brrr), výměna rozvoďáku (starej už měl 6 let a když byla hlava dole....)

145 kkm - nové přední polosy, zadní tlumiče, silentbloky na zadní nápravě (že by důsledek stavby chaloupky??), nové lanovody ručky, nové pakny a prasátko vzadu - celé v rámci předání autíčka do rukou mladé po koupi většího bráchy.

Jinak motor dostává pravidelně nový olej po 10kkm (který se nemusí dolívat prostě ho nežere) a benzín podle potřeby.

K tomu se zhruba po 15 kkm mažou lanovody ruční brzdy.

Jak vidíš, tak s motorem není žádnej velkej problém, táhne jak pila a klidně ho mohu komukoli doporučit.

[upravil dne 3.2.08 RichVa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj mam taky 1.1 44kw/60 motor TU1M

Noo mam to ve třídvéřu.

1)Spotřeba teď v zimě po praze 7,5 l/100 (Malý trasy a jen a jen Praha)

Jinak Kombinovaná je 6-6,5. Dálnice když to moc neženeš takže kole 120 a jedete ve dvou táák 5,5l/100.Ale jinak ve 3 lidech Praha Znojmo 6.

2)Výkon úplně dostačující pro jednoho člověka max. dva.Hlavně je to takový příměstský vozítko.

Ale když to rozjedeš a držíš plyn na podlaze táák Praha Brno jedeš i 170(dokonce Ti nestačí tachometr). Ale jak příjde kopec je konec.

Když v tom vezeš 3 a víc lidí třeba 5 tak to vůůůbec nejde. Prostě objem ničim nenahradíš.

3) Spolehlivost už jsem s timhle autíčkem najel jen 16tis. km. Nikde mě nenechalo. Když se o něj budeš starat dávat mu dobrej olej po 10tis.a mětit věci jak se maj filtry,rozvody,brzdy tááák se Ti odvděčí super provozem.

:super

Výhody- Neznám co je to koroze a to mam auto 17 let starý, Neteče olej vůůůbec., Docela levné náhr. díly

Já jsem student a pro mě to byla si jasná volba levý poviný ručení,A servis je taky levný. Levnější jak disel.

Ale prostě je to 1.1 takže kdybych se měl znova rozhodovat po zkušenostech táák bych si teď pořídil 1.6 Gti prostě koně sou koně. Nebo 1.4 Rolland Garos:o)

A nebo Disela (kvůli spotřebě)ale ten bych za podobné preníze jako 1.1 nesehnal.A asi by nebyl v tak dobrém stavu...Přeci jen Disel dneska už jen tak neseženeš který má najeto třeba pod 150tis km. A to se v Benzínu dá ještě sehnat.

P.S. říkám 1.1 je auto pro začínajícího řidiče/řidičku ideální stroj. Protože když je malý výkon tolik se neblbne s autem a jsem vděčný tomu že nenamám 1.9 Gti. Pááč bych už byl asi někde ve stromě kdybych si jí koupil rovnou:myslim

Asi bych to neviděl jako nejlepší auto pro matku s dítětem. Strašně špatně se předíždí a bezpečnost nic moc co si budeme nalhávat je to pojízdná rakev 205. Je malý autíčko. A při autonehodách prostě rozhoduje větší traverza:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: xmotora

Ahoj mam taky 1.1 44kw/60 motor TU1M

Noo mam to ve třídvéřu.

1)Spotřeba teď v zimě po praze 7,5 l/100 (Malý trasy a jen a jen Praha)

Jinak Kombinovaná je 6-6,5. Dálnice když to moc neženeš takže kole 120 a jedete ve dvou táák 5,5l/100.Ale jinak ve 3 lidech Praha Znojmo 6.

2)Výkon úplně dostačující pro jednoho člověka max. dva.Hlavně je to takový příměstský vozítko.

Ale když to rozjedeš a držíš plyn na podlaze táák Praha Brno jedeš i 170(dokonce Ti nestačí tachometr). Ale jak příjde kopec je konec.

Když v tom vezeš 3 a víc lidí třeba 5 tak to vůůůbec nejde. Prostě objem ničim nenahradíš.

3) Spolehlivost už jsem s timhle autíčkem najel jen 16tis. km. Nikde mě nenechalo. Když se o něj budeš starat dávat mu dobrej olej po 10tis.a mětit věci jak se maj filtry,rozvody,brzdy tááák se Ti odvděčí super provozem.

:super

Výhody- Neznám co je to koroze a to mam auto 17 let starý, Neteče olej vůůůbec., Docela levné náhr. díly

Já jsem student a pro mě to byla si jasná volba levý poviný ručení,A servis je taky levný. Levnější jak disel.

Ale prostě je to 1.1 takže kdybych se měl znova rozhodovat po zkušenostech táák bych si teď pořídil 1.6 Gti prostě koně sou koně. Nebo 1.4 Rolland Garos:o)

A nebo Disela (kvůli spotřebě)ale ten bych za podobné preníze jako 1.1 nesehnal.A asi by nebyl v tak dobrém stavu...Přeci jen Disel dneska už jen tak neseženeš který má najeto třeba pod 150tis km. A to se v Benzínu dá ještě sehnat.

P.S. říkám 1.1 je auto pro začínajícího řidiče/řidičku ideální stroj. Protože když je malý výkon tolik se neblbne s autem a jsem vděčný tomu že nenamám 1.9 Gti. Pááč bych už byl asi někde ve stromě kdybych si jí koupil rovnou:myslim

Asi bych to neviděl jako nejlepší auto pro matku s dítětem. Strašně špatně se předíždí a bezpečnost nic moc co si budeme nalhávat je to pojízdná rakev 205. Je malý autíčko. A při autonehodách prostě rozhoduje větší traverza:aut

Bezpečnost na tom není nijak slavně, ale pořád lepší než favorit nebo šáde 120.. V tomhle máš pořád šanci. Pokud není to auto shnilý ovšem..pak se láme všechno, nehledě na stáří, hniloba je hniloba..

Jinak co se týče dieselu, ten jede prostě pořád a žere okolo 5l, teď mám okolo 6, ale je v tom blbnutí na sněhu (což spotřebě moc nepřidá:D) a jen město. Krásnej se taky dá sehnat, ale musí se pohledat, nic není bez práce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam 1.1 Mono-Jetronic 44kw. S motorem sem nemel zavady zadne.. olej mi trochu papa, ale neni to nic hrozneho. Prevodovka mi malilinko kape. Motor tahne nadherne na takovy maly objem.. to predjizdeni neni moc pohodlne, ale kdyz se to dobre vychyta mas dobre otacky, rychlost, vzdalenost tak se to da. Kdyz jede v aute 5 lidi tak spis nez s vykonem motoru mam problem s brzdenim. Bezpecnost je jedna z veci ktere se trochu bojim, ale zatim neresim, doufam ze vzdycky najdu misto celniho stretu radsi peknou mělkou škarpu :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...