Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ovládanie autorádia cez ovládač


pysta1

Recommended Posts

Nazdárek, kúpil som si 405 ku, a má pri volante páčku na ovládanie autorádia. Lenže tam neni origoš rádio ale neaké Sony. Nevie mi prosím niekto poradiť či sa to dá spojazdniť aj na takéto rádio? Alebo možem zabudnúť? :( By som bol rád keby sa to dalo neako spojazdniť...:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Já mám CDX-MP30. :D

A konektor tam na to ovládání je. ;)

Předpokládám, že bude i u MP40.

Tak je tomu skutečně tak: http://pdf.crse.com/manuals/3251806311.pdf :P

Takže stačí vyrobit jednoduchou redukci.

Prostuduj si schéma toho joysticku (RM-x2s), vyber funkce který na něm budeš chtít a podle toho kup odpory a nabastli to na požadovaný směry páčky ovladače. ;)

Když to nezmastíš na poprvé jako já, tak to máš za hodinu hotový i s nákupem součástek a instalací do auta. :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FALCON 16- Vďaka za radu, začínam v tom mať jasno. Takže ak som to dobre pochopil, tak mám rozobrať tú páčku na ovládanie? Potom tam mám naletovať odpory podľa hodnot RM-X2S? A ešte mám naletovať na koniec 3,5mm stereo jack? Lenže stereo jack má 3 vodiče. a ja budem odpory meniť len cez dva. Tak ako potom zapojiť jack? Ak by si mi mohol aspoň trochu poradiť ako si to robil, ako si postupoval, by si mi strašne pomohol!!! :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páčku pod volantem sem nerozebíral. Prostě sem vytáhl konec kabelu co z ní vede (je na něm nějakej DIN 6 konektor), koupil sem protikus, stereo jack, pár odporů a kus drátu.

Z toho sem vyrobil redukční kabel. ;)

A ten sem zapojil.

Jo, je samozřejmě potřeba si proměřit piny na konektoru u páčky. Abys věděl který se při jaké poloze sepnou.

Úplně nevím co přesně ti není jasný.

Jestli budu večer stíhat, tak zkusím nakreslit orientační schéma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HURRRRRAAAAAAAA už to funguje. Spravil som si redukciu z odporov a funguje to. Akurát tam boli neaké nepresnosti okolo hodnot odporov podla tabulky ale poradil som si potenciometrom a prisposobil to aby to chodilo. Super!!! Som moc rád! Vďaka kluci... :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem rád, že to už nemusím kreslit. :aut

Dostal sem se k tomu až teď a ještě že sem se nejdřív podíval do vlákna. :D

Jinak já měl k dispozici i ten originální joystick a nevzpomínám si, že by tam byly nějaký výrazný nepřesnosti.

Ale co už, hlavně že ti to šlape jak si představuješ. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...