Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pohádka o konci mého (a nejen mého) působení u nyní již bývalého "chlebodárce"


Medvěd

Recommended Posts

Tak jsem dnes ukončil mé patnáctileté fungování v knižní distribuci. Prošel jsem několika firmami, pět let jsem jsem v tomto oboru i podnikal, až jsem před rokem zakotvil v pražské pobočce jedné severomoravské firmy (nastoupil jsem po člověku, který se firmě v prosinci ztratil včetně zboží, tržby i auta - auto pak našli v lednu zaparkované na firemním dvoře, samozřejmě bez zboží - celkovou díru po tomhle exotovi firma vyčíslila na cca 500 000 Kč). Já tedy nastoupil s tím, že budu externí obchodní zástupce placený provizí z tržby - na této pozici se na zaměstnanecký poměr práce ani nenabízí a protože jsem byl takhle placený i u předchozí firmy, neměl jsem s tím problém. Vše jakž takž fungovalo až do minulého pátku, kdy mi zavolal zástupce majitele s tím, že se majitel rozhodl krátit nám cca o 40% provize - A TO ZPĚTNĚ ZA PROSINEC!!!! (sdělil mi to 5 dní po splatnosti faktury v den, kdy jsem měl platit DPH) s tím, že dokud mu fa nepředělám, nepošle mi na účet peníze. V sobotu jsem se tedy sešel s ostatními obch. zástupci (snížení se týkalo 6ti lidí) a dohodli jsme se, že žádné faktury měnit nehodláme a s tím jsme v pondělí dorazili na firmu. Řediteli pražské pobočky jsme výsledek jednání přednesli s tím, že pokud bude majitel chtít cokoli ve smlouvách měnit, tak jsme ochotni s ním o tom jednat, ale v žádném případě ne zpětně!!! Dnes jsme tedy měli s majitelem smluvenou schůzku a všem šesti byla předána okamžitá výpověď dohodou s tím, že ve smlouvě sice máme měsíční výpověď, ale on nutně potřebuje naše přidělená auta na Moravě, takže nemáme čím objíždět obchody a provize nám jde pouze ze zboží prodaného na obchodech, takže bychom tam stejně celý únor byli zadarmo (pravda, nabídl nám, že se během týdne ozve s návrhem zaměstnaneckých smluv, ale předpokládám, že návrh pro mě nebude akceptovatelný),

TAKŽE JSEM SE DNEŠNÍM DNEM STAL NEZAMĚSTNANÝM - a to v podstatě proto, že chci za prosinec odměnu takovou, jakou mám domluvenou ve smlouvě.

NEPÍŠU TO ZDE KVŮLI VYVOLÁNÍ LÍTOSTI (nějakou práci mám od března v záloze - stejně jsem mu dnes chtěl výpověď s tou měsíční lhůtou dát) JEN TU POUKAZUJU NA TO, ŽE I VE 40TI LETECH A 15TI LETECH PROŽITÝCH V BRANŽI ČLOVĚK MŮŽE NARAZIT................

Ještě přiznám, že tedy oněch 60% mám momentálně na účtě, DPH jsem zaplatil - ale těch 40% + lednová výplata prý bude, až firma bude mít vyřešené pohledávky (s tím se smířit nehodlám, takže až nás bude zvát na projednání nových návrhů smluv, tak rovnou nechám podepsat že souhlasí s dluhem xx tisíc Kč)

[upravil dne 31/1/2008 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

V dnešní době se setkává se vším a bohužel člověk musí počítat i se vším.Nejhorší je že člověk,který je poctivý doplatí na to nejvíc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím od Tebe, že to už nějaký čas nebylo právě ideální - takže tohle může být nakonec i řešení dlouhodobého problému, ne?

Samozřejmě doufám, že se dočkáš toho, co pan majitel slíbil a přeju co nejkratší pobyt "na pracáku". ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sarkomi

V dnešní době se setkává se vším a bohužel člověk musí počítat i se vším.Nejhorší je že člověk,který je poctivý doplatí na to nejvíc

Vždycky počítám s tím, že jsou lidi hajzlíci a každej s tebou chce vyjebat - když se náhodou spletu tož jsem příjemně překvapen. :papa

Něco podobnýho se mi stalo taky - po 10ti letech zaměstnání.

Ale vždycky si říkám - že všechno zlý je k něčemu dobrý a asi to tak mělo bejt.

Přeju ti hodně úspěchů při hledání novýho místa !!! :papa :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Mno i když vím, že by mě taková situace netěšila ale nazývat firmu nebo jedince různýma slovama je nemístný a výzvě propichovat gumy snad ani netřeba se vyjadřovat :bojim

Jo a že mu nezaplatí prachy, který mu dle faktury dluží a chce aby faktury opravili to je fér ???

Jak se říká - na hrubý pytel - hrubá záplata !!!

Ty gumy bych mu já sám propích 2 x / no každej má na to jinej názor/ :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: myryn

Původně zaslal: Fusion

Mno i když vím, že by mě taková situace netěšila ale nazývat firmu nebo jedince různýma slovama je nemístný a výzvě propichovat gumy snad ani netřeba se vyjadřovat :bojim

Jo a že mu nezaplatí prachy, který mu dle faktury dluží a chce aby faktury opravili to je fér ???

Jak se říká - na hrubý pytel - hrubá záplata !!!

Ty gumy bych mu já sám propích 2 x / no každej má na to jinej názor/ :(

Se na mě teda nezlob, je spousta jinejch elegantních řešení jak podlého zaměstnavatele potrestat, ale snížit se k takový sviňárně a propichovat gumy, to se na mě nezlob ale to jsi ještě níž na žebříčku než ten zaměstnavatel. Sorry ale nešlo to přehlédnout bez komentáře:bojim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: myryn

Původně zaslal: Fusion

Mno i když vím, že by mě taková situace netěšila ale nazývat firmu nebo jedince různýma slovama je nemístný a výzvě propichovat gumy snad ani netřeba se vyjadřovat :bojim

Jo a že mu nezaplatí prachy, který mu dle faktury dluží a chce aby faktury opravili to je fér ???

Jak se říká - na hrubý pytel - hrubá záplata !!!

Ty gumy bych mu já sám propích 2 x / no každej má na to jinej názor/ :(

Se na mě teda nezlob, je spousta jinejch elegantních řešení jak podlého zaměstnavatele potrestat, ale snížit se k takový sviňárně a propichovat gumy, to se na mě nezlob ale to jsi ještě níž na žebříčku než ten zaměstnavatel. Sorry ale nešlo to přehlédnout bez komentáře:bojim

Je možný, že jsem níž než zaměstnavatel.

No to by mě ale fakt zajímalo jaký "elegantní řešení" by bylo podle tebe nejvhodnější - dát zaměstnavatele do "konkurzu" - potáhne se x let - zaměstnavatel si mezitím změní název firmy z "Vopršálek" na "Vopršený" a jede dál a nic z něj nevyrazíš.

Moje řešení je sice BLBÝ ale účiný.

Nakonec by se mohl snad vyjádřit Medvěd ??? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...