Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Chlapy prosím o odpověď


hbboy

Recommended Posts

Jak dlouho musím vlastnit auto přivezené z Německa, které bylo přihlášené myslím 23. ledna 2007 a já ho koupil 10. února a dnes ho možná prodám. Slyšel jsem o nějaké lhůtě jeden rok, jinak budu něco platit či co? Je to pravda??? Děkuji moc za Vaše poznatky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dojem, že to bylo již zrušeno /nejsem si ale úplně jistej/ - ten zákon byl vydán proti "úpravářům" / - přiveze wehikl z venku- za 2-3 tejdny ho dá do kupy a prodá/.

Později to dělali tak, že dováželi auto "na jméno" /budoucí zákazník/.

Jestli platí ještě lhůta 1 rok tož to nevím. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořád stejné auto

trochu jsem poupravil a poslepoval to světlo,ale stejně případnému zájemci dám tak 2-3 litry slevu aby si mohl lištičku a světlo případně koupit nové a víko na motor mám hodně vyrezlé, to musím také někde sehnat, pokud ho dnes neprodám, nevýte na kolik vyjde - to původní už asi spravit nepůjde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

A nebyla tam podmínka do 3 aut ročně?

Vím že pak na brněnským magistrátě pobíhali dovozci a psali auta na boveráky a důchodce za pivo :D

No vždyť jsem to říkal :

Později to dělali tak, že dováželi auto "na jméno" /budoucí zákazník/. :papa

Převod z důchodce na dalšího už není tak složitej /možná piva dvě/.

[upravil dne 31.1.2008 myryn]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není tam žádné "do 3 aut ročně" anio podobné ptákoviny. Je v to v zákoně o dani z příjmů, tak proč si to tam nepřečtete, místo toho "jásimyslimnejsemsijistej" ?

Důvod, proč dovozci psali auto ne někoho jiného nebo v ideálním případě rovnou na nového majitele je o mnoho prozaičtější - tařka všichni totiž kvůli clu a DPH předkládali falešné faktury, tedy měli auto, které se prodávalo třeba za 150tis, pravá faktura z Německa byla třeba v přepočtu na 80tis, ale dokladovala se kupní cena v přepočtu 30, z které se pak platilo clo a DPH. Jenže díky tomu by pak byl z pohledu finančáku na jednom autě zisk přes 110tis, který by bylo nutno danit, proto se dělaly kouzla s fakturou (oblíbené kdysi dávno - fakturu jste dostali třeba jen na polovičku kupní ceny, výborné pro případné reklamace), a nebo se to psalo na kdekoho, kde se dala vymyslet nějaká daňová úleva a nebo se prostě počítalo s tím, že po jednotlivých případech fifnančák nepůjde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Není tam žádné "do 3 aut ročně" anio podobné ptákoviny. Je v to v zákoně o dani z příjmů, tak proč si to tam nepřečtete, místo toho "jásimyslimnejsemsijistej" ?

Důvod, proč dovozci psali auto ne někoho jiného nebo v ideálním případě rovnou na nového majitele je o mnoho prozaičtější - tařka všichni totiž kvůli clu a DPH předkládali falešné faktury, tedy měli auto, které se prodávalo třeba za 150tis, pravá faktura z Německa byla třeba v přepočtu na 80tis, ale dokladovala se kupní cena v přepočtu 30, z které se pak platilo clo a DPH. Jenže díky tomu by pak byl z pohledu finančáku na jednom autě zisk přes 110tis, který by bylo nutno danit, proto se dělaly kouzla s fakturou (oblíbené kdysi dávno - fakturu jste dostali třeba jen na polovičku kupní ceny, výborné pro případné reklamace), a nebo se to psalo na kdekoho, kde se dala vymyslet nějaká daňová úleva a nebo se prostě počítalo s tím, že po jednotlivých případech fifnančák nepůjde.

Zase to byla dobrá "páka" na ty prodejce. Když už jsem nevěděl, jak donutit jednoho k tomu, aby splnil na čem jsme se domluvili, tak mu stačilo pohrozit, že vezmu jeho oficiální fakturu, kterou mi vystavil a pak kupní smlouvu na auto, kterou jsme měli sepsanou a vyrazím na finanční úřad. A najednou to šlo, plnit sliby (rozdíl byl v roce 1999 cca 100.000,--).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...