Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Hádanka :-) nejen pro elektrikáře


*jose_106*

Recommended Posts

Tak jste mě s těmi hádankami tak nalákali :D, že jsem si trochu zagoogloval pro nějaké další. Tahle je prý stará a může se hodit do života, tak schválně jestli ji někdo ještě nezná:

Stojíte u tří vypínačů. Víte, že patří ke třem žárovkám, které jsou v místnosti, kam vede dlouhá a klikatá chodba - tzn. že ze svého místa vůbec nemůžete vidět, zda některá svítí nebo ne. Všechny tři vypínače jsou nyní v poloze vypnuto.

S vypínači můžete manipulovat jak chcete, pak jednou projít chodbou a podívat se do místnosti. Tam musíte říci, který vypínač je od které žárovky.

Jak na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: *jose_106*

nainstalovat tam 5W úsporky tak je v troubě :D

O tech mi ani nemluv. V praci jimi osvitili halu, je toho 210 ks. Odber zarivky je 5 W a patice pro ni dalsi 4W, takze 9 W. Dohromady cela hala 1890 W. Otazka pro elektrikare, proc to vyhazuje 16 A jistic? Odpoved prisla po premereni - realny prikon jedne zarivky je 41,5 W. Fakt uspora :grr jinak sry za :xvul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad MatrixChoose: hmm, na to docela koukám.

Taky off topic: napadlo mě s počátkem roku zkontrolovat elektroměr a vostal jsem čučet, že mám sežráno v drahém tarifu skoro to stejné co v levném. Tak jsem si na PRE půjčil měřič spotřeby a laboroval. Nakonec jsem odhalil, že ten šílený žrout byla stará absorpční lednička - 120W nepřetržitě :grr, kterou jsem tu měl nouzově a vyměnil před vánoci.

Mno ale přitom jsem měřil i žárovky a přišlo mi zajímavé, že zatímco obyč žárovky, které tu mám jen 25W a 40W berou nominál (24,9W a 39,9W) tak všechny úsporky ukázaly méně: 5W - reálně 4,7W, 8W - 7,3W, 11W - 9,1W!!!, 9W - 8,1W.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: *jose_106*

Ad MatrixChoose: hmm, na to docela koukám.

Taky off topic: napadlo mě s počátkem roku zkontrolovat elektroměr a vostal jsem čučet, že mám sežráno v drahém tarifu skoro to stejné co v levném. Tak jsem si na PRE půjčil měřič spotřeby a laboroval. Nakonec jsem odhalil, že ten šílený žrout byla stará absorpční lednička - 120W nepřetržitě :grr, kterou jsem tu měl nouzově a vyměnil před vánoci.

Mno ale přitom jsem měřil i žárovky a přišlo mi zajímavé, že zatímco obyč žárovky, které tu mám jen 25W a 40W berou nominál (24,9W a 39,9W) tak všechny úsporky ukázaly méně: 5W - reálně 4,7W, 8W - 7,3W, 11W - 9,1W!!!, 9W - 8,1W.

Tak mene to je, ale takovy rozdil to neni. Fakt jsme na to s kolegou cumeli jak blbi. No a vedeni co na vsem setri to ani nijak nezajima....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: *jose_106*

Ad MatrixChoose: hmm, na to docela koukám.

Taky off topic: napadlo mě s počátkem roku zkontrolovat elektroměr a vostal jsem čučet, že mám sežráno v drahém tarifu skoro to stejné co v levném. Tak jsem si na PRE půjčil měřič spotřeby a laboroval. Nakonec jsem odhalil, že ten šílený žrout byla stará absorpční lednička - 120W nepřetržitě :grr, kterou jsem tu měl nouzově a vyměnil před vánoci.

Mno ale přitom jsem měřil i žárovky a přišlo mi zajímavé, že zatímco obyč žárovky, které tu mám jen 25W a 40W berou nominál (24,9W a 39,9W) tak všechny úsporky ukázaly méně: 5W - reálně 4,7W, 8W - 7,3W, 11W - 9,1W!!!, 9W - 8,1W.

Když už o těch /ledničkách a mražácích/ - párkrát jsem se pokoušel vysvětlit tchýni zbytečnost nákupů ve stylu "velký šleva"- jak říkaj rákosníci.

Např. koupí si 1kg masa /100,- Kč/ - uloží ho do mražáku, vytáhne ho za 2 měsíce se slovy : to je to levný maso.

Když se jí pokouším vysvětlit, že teď "už levný není" - spotřeba el.energie v mražáku, amortizace mražáku... pouze tupě zírá /nechápe - naprosto zbytečný/. :papa :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

2matrixchose: co to bylo za usporky, znacka, typ?

protoze neni usporka jako usporka, ono je to v podstate zarivka + nejake rizeni, a kdyz je zprasene rizeni, pripadne udelane cinany jednim tranzistorem....

To ti ted z hlavy nereknu, az budu v praci a vzpomenu si tak i vyfotim. Delala to firma tusim z Dunajske Stredy. Ale jednim tranzistorem to urcite neni, ta patice je vcelku tezka, tipoval bych na nejake vinuti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MatrixChose

Původně zaslal: Vvitty

2matrixchose: co to bylo za usporky, znacka, typ?

protoze neni usporka jako usporka, ono je to v podstate zarivka + nejake rizeni, a kdyz je zprasene rizeni, pripadne udelane cinany jednim tranzistorem....

To ti ted z hlavy nereknu, az budu v praci a vzpomenu si tak i vyfotim. Delala to firma tusim z Dunajske Stredy. Ale jednim tranzistorem to urcite neni, ta patice je vcelku tezka, tipoval bych na nejake vinuti.

Tlumivka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: myryn

Původně zaslal: MatrixChose

Původně zaslal: Vvitty

2matrixchose: co to bylo za usporky, znacka, typ?

protoze neni usporka jako usporka, ono je to v podstate zarivka + nejake rizeni, a kdyz je zprasene rizeni, pripadne udelane cinany jednim tranzistorem....

To ti ted z hlavy nereknu, az budu v praci a vzpomenu si tak i vyfotim. Delala to firma tusim z Dunajske Stredy. Ale jednim tranzistorem to urcite neni, ta patice je vcelku tezka, tipoval bych na nejake vinuti.

Tlumivka.

Jo, mas praqvdu, ja si na to slovo nemohl zaboha vzpomenout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...