Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Proč platit pokuty - Pravda nebo bludy?


Radek Hurvajz

Recommended Posts

Přišlo Mailem, je to Pravda nebo Blud??

Proč platíme pokuty?

Neplaťte pokuty...!

Víte, že vůbec nemusíte platit pokuty za "přiměřeně" rychlou jízdu? Taky jsem se to dozvěděl nedávno a řeknu Vám, ze mě mrzí, že jsem těm bídákům zeleným dal peníze za něco na co vůbec nemají ze zákona právo. V zákoně č.361/2000 o pozemních komunikacích je sice napsáno, že máme povinnost jezdit v obci 50km/hod., na okresce 90 km/hod. na dálnici max. 130 km/hod.. Jenže kluci zelení nás můžou pokutovat jen za přestupek. A v přestupkovém zákoně č. 200/1990 je přestupek definován jako překročeni rychlosti v obci o 30 km/hod a mimo o 50 km/hod. Jo jo, to je ta naše legislativa. Takže, když se fakt budete mírnit a v obci pojedete do 79km/hod, na okresce do 119 km/hod a na dálnici do 179 km/hod, tak jim nemusíte dávat nic a místo peněz vyhozených za pokutu zajít radši na zmrzlinu. Ověřoval jsem si to u naší právničky a je skutečně tak. Opět zase stát spoléhá na to, že neznáme dobře zákony. Jo a kdyby Vám chtěli argumentovat tím, že celá tato věc je ošetřena v nějaké vyhlášce, tak to klidně může být, ale zákon je vyhlášce nadřazen. Tak a mají smůlu. Teď už jen připravit lékárničky, technický vozidla, aby si rozčilení "neléčili" na něčem jiném. Tak a hurá na rychlejší, ale stále bezpečnou jízdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a je to, opravdu zase přišlo něco starýho a známýho, ty lidi jsou neponaučitelný, a já starej kozel na to skočím:roll:myslim

V zákoně 200/1990 o přestupcích v § 22 odstavci 1a) se sice píše:

Přestupku se dopustí ten, kdo

a) jako řidič motorového vozidla překročí nejvyšší dovolenou rychlost stanovenou zvláštním zákonem (č. 361/2000) nebo dopravní značkou o více než 30 km/h v obci nebo o 50 km/h mimo obec,

ale v šířené zprávě se autor nezmiňuje o odstavci 1f:

f) jiným jednáním, než které je uvedeno pod písmeny a) až e), poruší zvláštní zákon. (č. 361/2000).

Protože v zákoně 361/2000 o provozu na pozemních komunikacích v § 18 je stanovena maximální rychlost jízdy dojde jejím překročením k porušení tohoto zákona a tím k naplnění podmínky §22 odstavce 1f) zákona 200/1990.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Pokaždé, když se objeví nějaký podobný hromadně rozesílaný email, vždy nejprve koukám na www.hoax.cz. Stejně tak i nyní :)

http://www.hoax.cz/cze/index.php?action=hoax_detail&id=271&pageDesc=proc_neplatit_pokuty

Nj, já vím, moje slova. Jenže tohle bylo skoro uvěřitelný:mad::mad::mad:

Navíc to přišlo od člpvěka znalého, takže mě to zmátlo taky asi trochu

[upravil dne 30/1/08 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: Ticcino

Pokaždé, když se objeví nějaký podobný hromadně rozesílaný email, vždy nejprve koukám na www.hoax.cz. Stejně tak i nyní :)

http://www.hoax.cz/cze/index.php?action=hoax_detail&id=271&pageDesc=proc_neplatit_pokuty

Nj, já vím, moje slova. Jenže tohle bylo skoro uvěřitelný:mad::mad::mad:

V pohodě. Na každém šprochu je pravdy trochu. Dobře, žes to sem dal. Ten, kdo si to přečte už bude vědět, že to není až tak zcela pravda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Navíc to přišlo od člpvěka znalého, takže mě to zmátlo taky asi trochu

[upravil dne 30/1/08 Radek Hurvajz]

Tak s něčím podobným jsem se už setkal taky. Do nedávna jsem měl stejné mínění o jedné známé, dokud mi od ní nepřišel mail, ve kterém se jednalo o Gatese a pár dní zase ten mail o ČEZu. Na toho Gatese jsem jí odpověděl, že až budou chtít adresu a pošlou jí prachy, tak to pošlu dál a navíc, že bývala soudnější...

Jinak k tématu: Toto už mi taky přišlo a bylo to tuším ještě před zavedením bodovýho systému;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: Ticcino

No teda... Radek Hurvajz to musel odbachnout o pár vteřin dřív...

Nj, ale taky se sám skoro nachytal:D:D:D:D

Ale hned ses opravil!

A co to na kluky zelený zkusit? Zkus to na ně, až tě zastavěj, a třeba ti to uvěřej a aby neměli průser, tak tě radši pošlou dál... :D

Původně zaslal: KoudaK

Hergot to je škoda,že to tak není !! Já už si to chtěl vytisknout a vozit to s sebou a pokaždé je setřít.... Ach jo..:(

Já taky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, moje zkušenosti z policajtama ?

Nejlépe žmoulat v ruce čepici a hrát si na trotla - ovšem jen do určité meze : /asi máte pravdu, no nejsem si tak docela jist, snad by to šlo i bez pokuty možná jen domluvou - záleží jen na vás, cože 1000,- Kč pokuty, no to mě asi moje stará zabije, když přijdu bez peněz, nebylo by možný v rámci možností tuto častku o něco snížit ??? (zásadně nenabízet úplatky !!!!)

Při použití těchto metod jsem se "vykecal" cca v 75ti procentech /nesmí ale jít o alkohol, jízdu na červenou.../ nebo o hodně snížil požadovanou částku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...