Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Výměna rozvoďáku 2.0 HDi 80 kW (RHZ...)


marsalek

Recommended Posts

Zdravim PSA kolegy! Chystam se menit na svem 2.0 HDi 80 kW (v Citroenu Xantia) rozvodak a delam si starost kvuli tomu, ze nemam cim zmerit spravne napnuti remene. V dilenske prirucce pisou 54+/-2 SEEM...

1. Takze se vas chci zeptat, nakolik je to citliva zalezitost a zdali se to da dobre nastavit i bez tohoto meraku. Jak?

2. Je potreba si pri vymene rozvodu spustit motor o par cm nize z jeho praveho ulozeni?

Diky za jakekoliv dalsi rady a tipy k vymene!

Kaja

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no kedze som to robil dva tyzdne dozadu s mechanikom tak viem ze miesta je tam fakt malo a s motormi VW sa to neda porovnat. PSA ma horsi pristup.

Horny silentblok musi ist dole a potom musis mat aj motor podlozeny zospodu.

t.j. robi sa to najlepsie na zdvihaku :supera nie len tak na jame doma. :bojim

remen mi dotahol ten kamos tak ako to on uz pozna a ma to " v ruke ". takze vie kolko napnut.

sam by som to nerobil aj ked viem ze teraz uz ked som to robil s nim tak by som to mohol robit aj sam ale len s dobrym naradim, pripravkom na zaaretovnaie motora aby sa nepretocil. Myslim si, ze neprerobis ak to das niekomu kto ma s tym viac skusenosti. To nie je ako instaloval xp do pc :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to kobr: ano ale kazdy ma silu jinde. Je to asi tyden co sem tu takovyho cloveka mel po 16 tis km rozvody KO !! Takze bud to mit v oku (ruce) nebo se do toho ne....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: PP205

to kobr: ano ale kazdy ma silu jinde. Je to asi tyden co sem tu takovyho cloveka mel po 16 tis km rozvody KO !! Takze bud to mit v oku (ruce) nebo se do toho ne....

jj PP205 mluví pravdu , navíc ten člověk je členem klubu , myslim ten stim přepnutým rozvodakem :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ajven

no kedze som to robil dva tyzdne dozadu s mechanikom tak viem ze miesta je tam fakt malo a s motormi VW sa to neda porovnat. PSA ma horsi pristup.

Horny silentblok musi ist dole a potom musis mat aj motor podlozeny zospodu.

t.j. robi sa to najlepsie na zdvihaku :supera nie len tak na jame doma. :bojim

remen mi dotahol ten kamos tak ako to on uz pozna a ma to " v ruke ". takze vie kolko napnut.

sam by som to nerobil aj ked viem ze teraz uz ked som to robil s nim tak by som to mohol robit aj sam ale len s dobrym naradim, pripravkom na zaaretovnaie motora aby sa nepretocil. Myslim si, ze neprerobis ak to das niekomu kto ma s tym viac skusenosti. To nie je ako instaloval xp do pc :D:D:D

že je tam blbej přístup souhlasím, ale při mojí výměně rozvodů nešel horní silentblok dolů ani se motor nepodkládal. Ale asi co mechanik to jiná technika. A ani tak nemluví PSA maunál pro výměnu rozvodů pro 2.0HDi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejný motor a výměnu jsem dělal v létě před dovolenou. Nebudu opisovat z manuálu, ale odpojit výfuk a demontovat horní silentblok se musí, jinak nejde sundat první řemen a obtížně dekly, alespoň u Peugeota. Můžu poslat kopie manuálu nebo KOPPA. Udělal jsem si přípravek http://album.volny.cz/petulak/view.php?album_id=63182&view_page=4&browse_page=0#img a sílu napnutí změřil na starém řemenu. K zablokování je ještě potřeba osmička šroub (rozvodové kolo - hlava), blokovací tyčka o průměru 8 mm (blok motoru - setrvák) a tyčka o průměru 2 mm (částečně otočné ozubené kolo na klikovém hřídeli). U napnutí jsem zjistil, že když není správné, tak se přesně nesejdou seřizovací otvory po několikerém protočení motoru rukou.

[upravil dne 30/1/08 ladak]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...