Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ruční brzda- jen jendo kolo


majd

Recommended Posts

Potřebuji poradit co s tím když mi ruční brzda brzdí jen jedno kolo? Jsem teď vyměňoval kola a pravý se protáčelo i když jsem měl ručku zataženou, levy se ani nehne. Musím vyměnit lanka? nebo rozdělat buben a jenom někde seřídit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus,ať Ti někdo zatáhne ručku a přitom se dívej,jestli se hýbe vzadu lano,jestli ne,tak je špatný lanovod,což je tak nějak běžná věc,jinak bych sundal buben a mrknul,jak vypadaj pakny a jestli fungujou samostavy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 1 měsíc později...
Původně zaslal: majd

Potřebuji poradit co s tím když mi ruční brzda brzdí jen jedno kolo? Jsem teď vyměňoval kola a pravý se protáčelo i když jsem měl ručku zataženou, levy se ani nehne. Musím vyměnit lanka? nebo rozdělat buben a jenom někde seřídit?

U Bubnů se stává ,že zarezne \"roztahovací páka v čepu na pakně,pak brzdí jen jedna pakna.Měl jsem to u 309,teď mám306 a mám pocit,že ručka brzdí slabě,takže bubny dolů,vyndat pakny,rozhýbat páku a zpět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Dneska jsem se k tomu konečně dostal, rozdělal jsem ten středový panel a podle návodu dotahl matici, jenže lanko od levýho kola bylo úplně napnutý a od pravýho bylo volný. Dotáhnul jsem to tak aby levý při zatažení na jeden zub jen trošku drhlo a při povolení se bez odporu točilo. Jenže pravý kolo při úplným zatažení ruční brzdy jen lehce drhne. Tak nevím jestli tam někdo nedal špatný lanko, protože na pravým kole má být asi o 9cm kratší než na levým (P 1565mm, L 1656mm). Dá se to nějak poznat bez sundávání lanka? Nezdál se mi tam totiž ten rozdíl tak velký, pravý lanko vypadalo jen tak o 5cm delší. Může to být něčím jiným že je tak dlouhý? nebo to někdo přehodil a dal jinou délku? Napadlo mě i jestli nebude na levé straně kratší lanko než má být,abych se zbytečně netrápil s pravou stranou.

Jinak páka snad zarezlá nebude, jsou slyšet pohyby v bubnu a lanko se hýbe.

Díky za každou radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P306XT

Já mám taky problém s jednou stranou,ale měl jsem to na heveru a trošku to brzdí.chtěl jsem teda našponovat lanka,ale když jsem rozdělal celej středovej panel u ručky,tak tam nic nebylo. tak to mám hledat ze spodu auta?

asi si zle hladal, pretoze spanovak na lanka sa nachadza priblizne pod zadnym popolnikom na stredovom panele, najdes ho pod kobercom, samozrejme z vrchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...