Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

graficka karta


ajven

Recommended Posts

sevas,

mam otazku ohladom, ktorej mi isto poradite.

mam zakladnu dosku ASUS P4PE-2, doprčic dúfam, že to píšem dobre.:D ale grafickú kartu mám dosť starú nVidia 6200 NX.

chcel by som kúpiť druhú a vyhliadol som si Sapphire 2400 pro.

Dostal echo, že keď mím len AGP slot tak majú aj Sapphire 2600 XT ale stojí raz toľko. Mala by byť aj o mnoho lepšia.

Rozumiete dobre tejto oblasti niekto ? Ešte som chcel vymeniť jednu pamäť 256 za 1000MB, lebo teraz mám len 768MB a tak by som poskočil na 1,5GB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ajven

sevas,

mam otazku ohladom, ktorej mi isto poradite.

mam zakladnu dosku ASUS P4PE-2, doprčic dúfam, že to píšem dobre.:D ale grafickú kartu mám dosť starú nVidia 6200 NX.

chcel by som kúpiť druhú a vyhliadol som si Sapphire 2400 pro.

Dostal echo, že keď mím len AGP slot tak majú aj Sapphire 2600 XT ale stojí raz toľko. Mala by byť aj o mnoho lepšia.

Rozumiete dobre tejto oblasti niekto ? Ešte som chcel vymeniť jednu pamäť 256 za 1000MB, lebo teraz mám len 768MB a tak by som poskočil na 1,5GB

No záleží, pro co konkrétně budeš grafickou kartu využívat a od toho se odvíjejí její vlastnosti. Takže co by to mělo být??? Hry, nábrhové systémy, kancelářské aplikace a nebo vše dohromady, takže takový mix??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, nevím co máš za sestavu, ale předpokládám, že to zrovna výkřik poslední módy nebude. Větší paměť schvaluji. Osobně jsem s 768 MB vydržel hodně dlouho. Na psací stroj je to až až. Žádný zázračný nárůst výkonu ale nečekej. Grafiku bych s ohledem na Tvou sestavu bral novou jen v případě, že Ti stará odešla. A asi bych si rozmyslel DX10, který stejně nevyužiješ. Jako dobrou volbu bych viděl nějaký starší (třeba z bazaru) high-end model s pixelshadery verze 3 a DX9.

Hlavně rozmysli, kdy budeš kupovat nový počítač, neb AGP pomalu ale jistě končí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

viem ze AGP je na vymretie. Ale prichod od ATI vo verzii AGP dava sancu zahrat si nove hry este na starych PC.

Uz teraz mam problem rozbehat doma Call of Duty4 alebo MoH Airborne.:(

Preto idem do 2400 xt, su tam GDDR2 a 128bit zbernica.

Lepsie ako ta moja 6200NX :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen k té paměti: jestli se nemýlím, Tvoje deska má první generaci DDR1 do max. DDR400. Tak si jen porovnej, co máš za ty staré moduly, aby ta 512MB co tam chceš nechat nebyla jen DDR333, pokud ano, pak si myslím, že je rozumnější tam nechat jen jeden modul 1GB DDR400. Nebo jestli umí deska dualchannel tak 2x512MB DDR400, než kobinovat novou 1gb a starší 512mb - aby to ve výsledku nebylo pomalejší.

Nevím co tam máš za P4, ale když jsem zkoušel na svém PC s Bartonem XP-M paměti, tak nad 1GB ramky to moc efekt nemělo, mnohem vic udělali dva moduly 2x512MB s ostrým časováním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

já mám v kompu, ze kterého píšu GeForce2 400 MX ;)

Stará dobrá pasivem chlazená tichá a na běžné věci bohatě dostačující karta, šlape mi v druhém PC u rodičů jak hodinky :) Teď, když už mě tak nějak omrzely různé hry, mám pokušení ji šoupnout zpátky do své sestavy, bylo by o jeden větroň míň a trochu ticha víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

takže dnes som si zohnal nvidiu 7600 GS. má externý kábel na napájanie.

Mám len 300W zdroj, vraj by mal byť min. 350W. Viete o tom niekto viac?

Ak by ste mali záujem ostali mi doma nejaké veci:

základná doska SHUTTLE AV49VN s tromi slotmi na pamäte + 3x 256MB DDRAM+Celeron 1,7GHz + karta nvidia 6200NX.

povedzte si cenu a máte to.

[upravil dne 14.2.08 ajven]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...