Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P406 - rádio Philips 4050 a možnost mp3 a USB


OK406

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: TiborTeam

Tož já programuju Atmel v Bascomu http://www.mcselec.com/ ... jelikož jsem dělal nejvíce přes Basic ...

A programátor mám klasiku z Obecnice http://www.elektro-obecnice.cz/

Jenom kdyby bylo více toho času :bojim

Takže je tu možnost, že by to do rádia Philips 4050 šlo udělat? A jaké by byli fin. náklady??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pkot

Plně s Vami souhlasím-pouze v případě radia 5030 jsem volil řešení -v jednoduchosti je krasa-a to v tomto pripadě skoro s nulovou investicí,protože v popisovaném případě samostatného IO převodniku, emulatoru mezi stavajicím ovladanim pod volantem a novou jednotkou pripojeni MP3/USB se jedna o vyvoj nového zařízení i s komunnikačním programem ,navrhem tištšného spoje a potom nezbytnym oživenim a doladěním komunikačního programu-kolem,kolem dle mne příliš mnoho problemu jež by podle mne byly i finančně naročne-ale jsme jen u nazorů-pěkny den V.K

Nevím, proč píšete pořád rádio 5030, když je to podle fotek 4030:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže je tu možnost, že by to do rádia Philips 4050 šlo udělat? A jaké by byli fin. náklady??

Koukám, že si nedáte pokoj, co? :D

Já teda nevím, ale pokud to vezmu \"selským\"rozumem, tak jestliže připojíš MP3jku pomocí USB do rádia, tak potřebuješ něco jako zvukovou kartu, která ti ty 1a0 z MP3 převede na zvuk, který pak rádio zesílí a pustí do repráků.

Pokud by si chtěl navíc pomocí ovládání pod volantem ovládat mp3jku, tak bys musel mít nějaký převodník (řekněme spíš malinký PC) které by příkazy z páčky převádělo přes USB do mp3jky. Navíc v tom převodníku by musel být nějaký program, protože mp3jka se jako taková vnitřně ovládat nedá. Je to prostě jen Flash paměť.

Takže když to shrnu. Potřeboval bys malý PC se zvukovou kartou a nějakým mp3 softem a jen vytvoření něčeho takovýho je prakticky nereálný. 1) kdo by se s tím dělal? 2) kolik by to stálo 3) Vyplatilo by se to s tím vůbec zabývat – vrátila by se investice času a peněz do toho vložených?

NE!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mate tu zajimavou diskuzi.... :)

Kdyz jsem se rozmyslel, jak budu resit dekodovani mp3, tak jsem drive uvazoval take o snailinstruments, nakonec jsem vsak objevil tohle: http://www.vinculum.com/prd_vmusic1.html

Jedna se o USB host spolu s DA prevodnikem od finske firmy VLSI. Komunikovat se s tim da po UARTU nebo SPI, pomoci kratkych textovych prikazu.

Radio Clarion ma externi vstup ale je aktivni pouze tehdy, kdyz je changer pripojeny a komunikuje. Toho chci vyuzit a na tuto audio linku pripojit svuj mp3 prehravac. Ovladani pod volantem bude hlidat komparator a pri stisku ovladace posle data ridicimu procesoru. Napsal jsem rutiny pro rizeni proprietarniho SPI, pri reseni jsem rozpoutal diskusi na AVRFreaks, nicmene jsem si stejne musel pomoci sam.

V tuto chvili chybi dopilovat prochazeni adresaru a vyber pisnicky - prakticky se jedna o volani prikazu \"cd adresar\", \"cd..\" a prikaz pro spusteni pisnicky. + mozna dalsi veci jako \"repeat track\" shuffle\", ......

Co se tyce dekodovani paketu sbernice VAN, tak vas musim trosku zklamat. Komunikoval jsem s lidmi okolo tohoto projektu http://rt3wiki.free.fr/pmwiki.php?n=Us.Roadmap, dostali se do stadia cteni a dekodovani paketu, nicmene do stadia vysilani svych vlastnich paketu a emulovani napr CDChangeru se jeste nedostali. Zobrazovani vlastnich textu primo na displeji auta je tedy v tuto chvili neprobadane a nefunkcni (nerikam vsak nemozne)

Dejte vedet co si o mem reseni myslite. Firmware pisu v jazyce C, o elektronice neco trosku vim, potrebuji prakticky jen spoustu casu abych to dodelal. PCB je az na konec a to je jiz banalni zalezitost.

Prikladam obrazky sveho funkcniho prototypu. Cena materialu je cca 1600,- cas straveny vyvojem radsi ani nepocitam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Duin

Mate tu zajimavou diskuzi.... :)

Kdyz jsem se rozmyslel, jak budu resit dekodovani mp3, tak jsem drive uvazoval take o snailinstruments, nakonec jsem vsak objevil tohle: http://www.vinculum.com/prd_vmusic1.html

Jedna se o USB host spolu s DA prevodnikem od finske firmy VLSI. Komunikovat se s tim da po UARTU nebo SPI, pomoci kratkych textovych prikazu.

Radio Clarion ma externi vstup ale je aktivni pouze tehdy, kdyz je changer pripojeny a komunikuje. Toho chci vyuzit a na tuto audio linku pripojit svuj mp3 prehravac. Ovladani pod volantem bude hlidat komparator a pri stisku ovladace posle data ridicimu procesoru. Napsal jsem rutiny pro rizeni proprietarniho SPI, pri reseni jsem rozpoutal diskusi na AVRFreaks, nicmene jsem si stejne musel pomoci sam.

V tuto chvili chybi dopilovat prochazeni adresaru a vyber pisnicky - prakticky se jedna o volani prikazu \"cd adresar\", \"cd..\" a prikaz pro spusteni pisnicky. + mozna dalsi veci jako \"repeat track\" shuffle\", ......

Co se tyce dekodovani paketu sbernice VAN, tak vas musim trosku zklamat. Komunikoval jsem s lidmi okolo tohoto projektu http://rt3wiki.free.fr/pmwiki.php?n=Us.Roadmap, dostali se do stadia cteni a dekodovani paketu, nicmene do stadia vysilani svych vlastnich paketu a emulovani napr CDChangeru se jeste nedostali. Zobrazovani vlastnich textu primo na displeji auta je tedy v tuto chvili neprobadane a nefunkcni (nerikam vsak nemozne)

Dejte vedet co si o mem reseni myslite. Firmware pisu v jazyce C, o elektronice neco trosku vim, potrebuji prakticky jen spoustu casu abych to dodelal. PCB je az na konec a to je jiz banalni zalezitost.

Prikladam obrazky sveho funkcniho prototypu. Cena materialu je cca 1600,- cas straveny vyvojem radsi ani nepocitam.

hmm u tohodle radia, ktere se montovalo jen do starsich modelu 406 komunikace VAN neni nutna, starsi modely nemaji palubni multiplex, to az nove od 5/99, takze tady by stacil pouze zjistit protokol komunikace mezi radiem Philips a changerem Philips, nejake poznatky jsou k tomu tady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MJSytic: jsem asi tvrdohlavý a jen tak něco nevzdám. A taky jen zjišťuji možnosti.

Duin: Jak jsem psal na začátku, tak elektronice nerozumím. Ale věřím ostatným, kteří tomu rozumí líp (mnohem) líp než já.

Ferry: Ty víš, o co jde? Takže ještě možnost existuje, pokud by se sehnal program, který komunikuje rádio Philips 4050?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

Původně zaslal: Duin

Mate tu zajimavou diskuzi.... :)

Kdyz jsem se rozmyslel, jak budu resit dekodovani mp3, tak jsem drive uvazoval take o snailinstruments, nakonec jsem vsak objevil tohle: http://www.vinculum.com/prd_vmusic1.html

Jedna se o USB host spolu s DA prevodnikem od finske firmy VLSI. Komunikovat se s tim da po UARTU nebo SPI, pomoci kratkych textovych prikazu.

Radio Clarion ma externi vstup ale je aktivni pouze tehdy, kdyz je changer pripojeny a komunikuje. Toho chci vyuzit a na tuto audio linku pripojit svuj mp3 prehravac. Ovladani pod volantem bude hlidat komparator a pri stisku ovladace posle data ridicimu procesoru. Napsal jsem rutiny pro rizeni proprietarniho SPI, pri reseni jsem rozpoutal diskusi na AVRFreaks, nicmene jsem si stejne musel pomoci sam.

V tuto chvili chybi dopilovat prochazeni adresaru a vyber pisnicky - prakticky se jedna o volani prikazu \"cd adresar\", \"cd..\" a prikaz pro spusteni pisnicky. + mozna dalsi veci jako \"repeat track\" shuffle\", ......

Co se tyce dekodovani paketu sbernice VAN, tak vas musim trosku zklamat. Komunikoval jsem s lidmi okolo tohoto projektu http://rt3wiki.free.fr/pmwiki.php?n=Us.Roadmap, dostali se do stadia cteni a dekodovani paketu, nicmene do stadia vysilani svych vlastnich paketu a emulovani napr CDChangeru se jeste nedostali. Zobrazovani vlastnich textu primo na displeji auta je tedy v tuto chvili neprobadane a nefunkcni (nerikam vsak nemozne)

Dejte vedet co si o mem reseni myslite. Firmware pisu v jazyce C, o elektronice neco trosku vim, potrebuji prakticky jen spoustu casu abych to dodelal. PCB je az na konec a to je jiz banalni zalezitost.

Prikladam obrazky sveho funkcniho prototypu. Cena materialu je cca 1600,- cas straveny vyvojem radsi ani nepocitam.

hmm u tohodle radia, ktere se montovalo jen do starsich modelu 406 komunikace VAN neni nutna, starsi modely nemaji palubni multiplex, to az nove od 5/99, takze tady by stacil pouze zjistit protokol komunikace mezi radiem Philips a changerem Philips, nejake poznatky jsou k tomu tady

Nemam radio Philips ale Clarion PU 1633A, stejne tak i changer je Clarion. Obecne by to nemel byt problem prizpusobit pro libovolnou kombinaci Radio-changer. Mam popis protokolu Clarion pro C-Bus, jenze ja tam mam VAN a odesilat zpravy na VAN uz neni zadna sranda. To by jeste bylo na dlouha studia protokolu a ramcu.

Proto moje reseni obchazi kompletne VAN bus, vyuziva pouze otevrenou audio linku a packu pod volantem coz je vlastne nejaky odporovy delic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Duin

Mate tu zajimavou diskuzi.... :)

Kdyz jsem se rozmyslel, jak budu resit dekodovani mp3, tak jsem drive uvazoval take o snailinstruments, nakonec jsem vsak objevil tohle: http://www.vinculum.com/prd_vmusic1.html

Jedna se o USB host spolu s DA prevodnikem od finske firmy VLSI. Komunikovat se s tim da po UARTU nebo SPI, pomoci kratkych textovych prikazu.

Radio Clarion ma externi vstup ale je aktivni pouze tehdy, kdyz je changer pripojeny a komunikuje. Toho chci vyuzit a na tuto audio linku pripojit svuj mp3 prehravac. Ovladani pod volantem bude hlidat komparator a pri stisku ovladace posle data ridicimu procesoru. Napsal jsem rutiny pro rizeni proprietarniho SPI, pri reseni jsem rozpoutal diskusi na AVRFreaks, nicmene jsem si stejne musel pomoci sam.

V tuto chvili chybi dopilovat prochazeni adresaru a vyber pisnicky - prakticky se jedna o volani prikazu \"cd adresar\", \"cd..\" a prikaz pro spusteni pisnicky. + mozna dalsi veci jako \"repeat track\" shuffle\", ......

Co se tyce dekodovani paketu sbernice VAN, tak vas musim trosku zklamat. Komunikoval jsem s lidmi okolo tohoto projektu http://rt3wiki.free.fr/pmwiki.php?n=Us.Roadmap, dostali se do stadia cteni a dekodovani paketu, nicmene do stadia vysilani svych vlastnich paketu a emulovani napr CDChangeru se jeste nedostali. Zobrazovani vlastnich textu primo na displeji auta je tedy v tuto chvili neprobadane a nefunkcni (nerikam vsak nemozne)

Dejte vedet co si o mem reseni myslite. Firmware pisu v jazyce C, o elektronice neco trosku vim, potrebuji prakticky jen spoustu casu abych to dodelal. PCB je az na konec a to je jiz banalni zalezitost.

Prikladam obrazky sveho funkcniho prototypu. Cena materialu je cca 1600,- cas straveny vyvojem radsi ani nepocitam.

Zapomnel jsem na fotky:

http://www.volny.cz/pavel.prochazka/pazout/mp3bastl1.jpg

http://www.volny.cz/pavel.prochazka/pazout/mp3bastl2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Duin

Původně zaslal: Duin

Mate tu zajimavou diskuzi.... :)

Kdyz jsem se rozmyslel, jak budu resit dekodovani mp3, tak jsem drive uvazoval take o snailinstruments, nakonec jsem vsak objevil tohle: http://www.vinculum.com/prd_vmusic1.html

Jedna se o USB host spolu s DA prevodnikem od finske firmy VLSI. Komunikovat se s tim da po UARTU nebo SPI, pomoci kratkych textovych prikazu.

Radio Clarion ma externi vstup ale je aktivni pouze tehdy, kdyz je changer pripojeny a komunikuje. Toho chci vyuzit a na tuto audio linku pripojit svuj mp3 prehravac. Ovladani pod volantem bude hlidat komparator a pri stisku ovladace posle data ridicimu procesoru. Napsal jsem rutiny pro rizeni proprietarniho SPI, pri reseni jsem rozpoutal diskusi na AVRFreaks, nicmene jsem si stejne musel pomoci sam.

V tuto chvili chybi dopilovat prochazeni adresaru a vyber pisnicky - prakticky se jedna o volani prikazu \"cd adresar\", \"cd..\" a prikaz pro spusteni pisnicky. + mozna dalsi veci jako \"repeat track\" shuffle\", ......

Co se tyce dekodovani paketu sbernice VAN, tak vas musim trosku zklamat. Komunikoval jsem s lidmi okolo tohoto projektu http://rt3wiki.free.fr/pmwiki.php?n=Us.Roadmap, dostali se do stadia cteni a dekodovani paketu, nicmene do stadia vysilani svych vlastnich paketu a emulovani napr CDChangeru se jeste nedostali. Zobrazovani vlastnich textu primo na displeji auta je tedy v tuto chvili neprobadane a nefunkcni (nerikam vsak nemozne)

Dejte vedet co si o mem reseni myslite. Firmware pisu v jazyce C, o elektronice neco trosku vim, potrebuji prakticky jen spoustu casu abych to dodelal. PCB je az na konec a to je jiz banalni zalezitost.

Prikladam obrazky sveho funkcniho prototypu. Cena materialu je cca 1600,- cas straveny vyvojem radsi ani nepocitam.

Zapomnel jsem na fotky:

http://www.volny.cz/pavel.prochazka/pazout/mp3bastl1.jpg

http://www.volny.cz/pavel.prochazka/pazout/mp3bastl2.jpg

Ty woe, tak to je brutální megamasaka. Máš můj respekt! :super Dělat se s něčím takovým, abych si poslechnul v autě mp3jku, tak to je už vášeň ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Duin: držím ti palce, aby to vyšlo a bylo možno plně využít poslechu mp3 ale i displeje a páčky pod volantem. Věřím, že to vyjde a nebudeme muset kvůli poslechu mp3 měnit rádia. Pokud na něco dalšího přijdeš (te), tak dejte sem do příspěvku vědět. Věřím, že všichni rádi pomůžeme k dokončení věci.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Duin: držím ti palce, aby to vyšlo a bylo možno plně využít poslechu mp3 ale i displeje a páčky pod volantem. Věřím, že to vyjde a nebudeme muset kvůli poslechu mp3 měnit rádia. Pokud na něco dalšího přijdeš (te), tak dejte sem do příspěvku vědět. Věřím, že všichni rádi pomůžeme k dokončení věci.;)

Diky za podporu, jeste to bude beh na dlouhou trat ale nejhorsi uz mam snad za sebou (bidne dokumentovane SPI rozhrani, naucit se s AVR celkove, ...) ted chce jen cas a chut.

Pro rekapitulaci uvadim prehled vlastnosti, ktere by zarizeni melo umet:

1) Pripojeno to bude na otevrenou audio linku radia Clarion PU1633A (obecne k jakemukoliv radiu s aux. vstupem nebo k zesilovaci)

2) ovladani pomoci ctyr tlacitek ci s vyuzitim packy pod volantem (otazkou je styl ovladani - viz nize)

3) z celeho zarizeni bude videt pouze displej (dam jej pravdepodobne do dvirek popelniku) a mala tlacitka - mikrospinace. Zbytek bude schovany nekde ve stredovem tunelu, USB konektor umistim pravdepodobne uvnitr loketni operky.

4)Datovy zdroj je pouzit USB host zarizeni. Flash klicenky, pevne disky, USB ctecky karet, .... a to do velikosti tusim cca 120 GB.

5) Po zapnuti bastlu start prehravani do cca 5 vterin. Zacit prehravani muze na stejnem souboru kde skoncil.

6) Pokud mp3ka ma v sobe ID3 tag (ale ne vsechny verze), bude pri prehravani zobrazen na displeji spolu s odehranym casem. Momentalne mam k dispozici displej 2radky x 24 znaku, co bude delsi bude oriznuto. Displej ma klasicke rozhrani Hitachi.

7) Dle chuti a casu bude i ovladani equalizeru integrovaneho DA prevodniku. Podpora funkci repeat a shuffle.

A ted co to nejpsis nikdy umet nebude:

1) Podpora dlouhych nazvu souboru pri listovani v adresarove strukture. Dlouhe nazvy souboru budou zkraceny tak jako v DOSu.

2)Prakticky neomezena hloubka adresaru z duvodu omezene pameti procesoru ATMega16.

2)Nemoznost zobrazovat cokoliv na zabudovany multifunkcni displej v aute.

3) Nebude umet vsechny bitrate formatu mp3, format variable bitrate je omezen.

4) Nebudu se zabyvat posunem (seek) uvnitr pisnicky - nepouzivam to

5) A spousta dalsich detailu, ktere by vyzadovaly neumerne dlouhou dobu implementace.

Mate-li nekdo nejaky zajimavy napad co by to jeste melo umet, sem s nim. Ted momentalne uvazuji nad zpusobem rizeni pomoci tlacitek a packy. Preferuji packu, protoze se mi libi a jsem na ni zvykly.

Packa ma dohromady sest funkci (nahoru, dolu, k sobe, od sebe, otocit vlevo, otocit vpravo).

Vyuzitelne pro ovladani jsou pouze tri: k sobe, od sebe a otocit vlevo. Ty dalsi jsou jiz vyhrazeny pro zesilovani, zeslabovani, prehozeni CD(mp3)/Tuner/ kazeta.

Predpokladam automaticke spusteni prehravani mp3 souboru, takze pro posun mezi adresari a mp3 soubory nahoru a dolu lze vyuzit pohyb packy \"od sebe\" a \"k sobe\", pro zanoreni do adresare lze vyuzit pohyb packy \"otoc doleva\" ale ke zpetnemu vynoreni s adresare jiz bude nutne vyuzit nove tlacitko.

Napada nekoho lepsi zpusob?? Nebylo by od veci podivat se na zpusob ovladani malych mp3 prehravacu.

Pokud budete mit o tento bastl zajem, asi by bylo lepsi zalozit novy thread at to tady nezasvinime prilisnymi detaily o konkretni veci.

Pro dalsi inspiraci o mp3 se muzete podivat na mp3car.com anebo zadejte do vyhledavace slovo \"carputer\"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cili jestli jsem to dobre pochopil nejdes cestou simulace pripojeneho CD changeru a ovladani pomoci prikazu pro changer odesilanych z radia ( vyuziti datove BUS linky ) ale v podstate jakehosi Mp3dekoderu s vymennou pameti na USB portu a s klasickym audio vystupem, ktery bude fungovat jako samostatne zarizeni s vyuzitim originalni packy k ovladani nekterych funkci + dodatecne pridelanych tlacitek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

cili jestli jsem to dobre pochopil nejdes cestou simulace pripojeneho CD changeru a ovladani pomoci prikazu pro changer odesilanych z radia ( vyuziti datove BUS linky ) ale v podstate jakehosi Mp3dekoderu s vymennou pameti na USB portu a s klasickym audio vystupem, ktery bude fungovat jako samostatne zarizeni s vyuzitim originalni packy k ovladani nekterych funkci + dodatecne pridelanych tlacitek

Je to trosku jinak. Cesta simulace celeho changeru je pro mne na dlouhou dobu slepa, i kdyz jsem to tak puvodne zamyslel. VAN pakety z busu je sice mozne detekovat a rozklicovat ale problemem je komunikace opacnym smerem. Zbyva jedine obejit datovou sbernici VAN, pripojit se primo na packu (tri draty - cteni jiz mam vymysleno pres par komparatoru) a pro chybejici funkce pridelat par tlacitek. Funkce packy pro ovladani changeru Clarion zustane, tzn CD changer bude reagovat na povely(preskakovat skladby,...) jenomze audio vstup bude prepnuty pomoci rele na mp3 prehravac. Tzn. na displeji v aute bude svitit porad CD xy, track xy time xyz ale ve skutecnosti bude hrat mp3 prehravac a info bude zobrazovat na svem vlastnim displeji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Duin

Původně zaslal: Ferry

cili jestli jsem to dobre pochopil nejdes cestou simulace pripojeneho CD changeru a ovladani pomoci prikazu pro changer odesilanych z radia ( vyuziti datove BUS linky ) ale v podstate jakehosi Mp3dekoderu s vymennou pameti na USB portu a s klasickym audio vystupem, ktery bude fungovat jako samostatne zarizeni s vyuzitim originalni packy k ovladani nekterych funkci + dodatecne pridelanych tlacitek

Je to trosku jinak. Cesta simulace celeho changeru je pro mne na dlouhou dobu slepa, i kdyz jsem to tak puvodne zamyslel. VAN pakety z busu je sice mozne detekovat a rozklicovat ale problemem je komunikace opacnym smerem. Zbyva jedine obejit datovou sbernici VAN, pripojit se primo na packu (tri draty - cteni jiz mam vymysleno pres par komparatoru) a pro chybejici funkce pridelat par tlacitek. Funkce packy pro ovladani changeru Clarion zustane, tzn CD changer bude reagovat na povely(preskakovat skladby,...) jenomze audio vstup bude prepnuty pomoci rele na mp3 prehravac. Tzn. na displeji v aute bude svitit porad CD xy, track xy time xyz ale ve skutecnosti bude hrat mp3 prehravac a info bude zobrazovat na svem vlastnim displeji.

Půjde to i na rádio Philips? Jelikož se zde zmiňuješ o Clarionu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Původně zaslal: Duin

Původně zaslal: Ferry

cili jestli jsem to dobre pochopil nejdes cestou simulace pripojeneho CD changeru a ovladani pomoci prikazu pro changer odesilanych z radia ( vyuziti datove BUS linky ) ale v podstate jakehosi Mp3dekoderu s vymennou pameti na USB portu a s klasickym audio vystupem, ktery bude fungovat jako samostatne zarizeni s vyuzitim originalni packy k ovladani nekterych funkci + dodatecne pridelanych tlacitek

Je to trosku jinak. Cesta simulace celeho changeru je pro mne na dlouhou dobu slepa, i kdyz jsem to tak puvodne zamyslel. VAN pakety z busu je sice mozne detekovat a rozklicovat ale problemem je komunikace opacnym smerem. Zbyva jedine obejit datovou sbernici VAN, pripojit se primo na packu (tri draty - cteni jiz mam vymysleno pres par komparatoru) a pro chybejici funkce pridelat par tlacitek. Funkce packy pro ovladani changeru Clarion zustane, tzn CD changer bude reagovat na povely(preskakovat skladby,...) jenomze audio vstup bude prepnuty pomoci rele na mp3 prehravac. Tzn. na displeji v aute bude svitit porad CD xy, track xy time xyz ale ve skutecnosti bude hrat mp3 prehravac a info bude zobrazovat na svem vlastnim displeji.

Půjde to i na rádio Philips? Jelikož se zde zmiňuješ o Clarionu.

Pujde to pripojit k libovolnemu autoradiu s beznym AUX nebo CD-in vstupem ci k libovolnemu zesilovaci s beznym linkovym vstupem v aute ci doma. Clarion PU1633A zde zminuji z toho duvod, ze funkcnost CD vstupu na radiu je podminena pripojenym CD menicem na sbernici. Jakmile se menic odpoji, CD vstup na radiu se \"zablokuje\" a privadeny signal pres tento vstup neni zesilovan a tudiz neni slyset.

Ovladani packou na volantu je jen takovy bonus. Zarizeni by se dalo prizpusobit pro libovolny typ packy, ktera funguje na podobnem principu zmeny odporu pri ruznem pohybu packy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozumím, takže Philips 4050 lze napojit na cd měnič ale Philips 4030 ne. Ale je možnost, jej napojit tak, aby přehrával mp3 a to na AUX vvstup. Je to tak? Jinak držím palce, aby se vše povedlo a věřím, že to ocením nejen já ale i většina majitelů těchto typů autorádií. Dík A ovládání páčkou bude bezva. Je to velmi dobrá věc a to nejen skrze pohodlí ale i bezpečnosti, že se nemusí šahat mimo volant. To musí semnou všichni souhlasit. Dotaz: skladby nepůjdou ukazovat na disleji? A ještě jeden dotázk, pokud bude napojen cd měnič, půjde přehrávat mp3 a nebo se bude muset zapojit jen jedna věc. Jedná se mi o rádio Philips 4050, ktré umožňuje changer. A nebo bude nějaký slučovač či rozvojka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 týdnů později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...