Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ridicak C+E


macik.83

Recommended Posts

Nesmíš z toho mít strach, z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že couvat s dodávkou, která má přívěs je 10x horší než couvat s tahačem, ten přívěs si dělá co chce, kdežto tahač má výbornej rejd a dobře se s ním návěs ovládá.

Sice je to předčasný ale pokud bych se takhle někde zaměstnával, pokukoval bych po firmě co má novější stroje a např. návěsy buď bedny nebo shrnovačky, protože když máš návěs s klasickou plachtou, která se musí odvázat a pak vyhazovat nahoru, je to šílená hokna. A taky otrava je jezdit s malým autem (třeba Atego) + vlek, tam se právě blbě couvá a když vykládáš náklaďák, musíš odpojit vlek atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V té autoškolácké je toho strašně moc, nejdůležitější věci znáš z auta, pak je dobrý vědět jak funguje vzduchovej systém, jak se odvodňuje atd. Já sem se na tu technickou moc neučil a spolíhal se na znalosti z auta. Dostal sem výfukovej systém :D a kontrolky + budíky mám dojem, tak se o nějak obkecalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to macik.83

Tady stojí samotný E 4 500,- ale když ho děláš zároveň s C,tak stojí jen 1 500,-

Takže C 11 500 plus E 1 500...

Na co knížku?!?! Na netu na stránkách ministerstva dopravy najdeš všechno... www.mdcr.cz :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak taky hodím svou špetku do mlýna www.soskrnov.cztohle je naše škola na kterou teď chodím je to sice učňak ale mužeš tam jít jen s maturou.Mame slíbeno C, C+E, D.Podotýkam vše zdarma.

Jinak jak je to stěma profesakama?Někdo nám říkal že od dubna maj stat nehorazný kačky a bude to spojeno se školením, ktere bude obsahovat 240-280hodin......

Jinak tahle prace je jen o tom že tě to baví....Nas je ve skupině 20 ze třiceti co je to fakt tahne na auto.

Ikdyž nevím jesli je to prace na celý život, to ukaže čas.

Tady je nějaký odkaz na ten aetr- www.jip.xf.cz/aetr.html

[upravil dne 29/1/08 Mišak]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nic proti řidičům kamionů, ale dneska jsem zase zažíval v Křápole strach, když řidič kamionu, jel za mým zadním nárazníkem ve vzdálenosti menší než malé.

Ono mít za prdelí 20 t a na druhou stranu v případě mého dupnutí na brzdu ve městě nemít šanci ...

(chápu, že prázdná souprava má předimenzované brzdy - ale pak je to jen na stavu a reakci daného C+E pilota)

rozhodně musíte uznat - Pocit nic moc.:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

nic proti řidičům kamionů, ale dneska jsem zase zažíval v Křápole strach, když řidič kamionu, jel za mým zadním nárazníkem ve vzdálenosti menší než malé.

Ono mít za prdelí 20 t a na druhou stranu v případě mého dupnutí na brzdu ve městě nemít šanci ...

(chápu, že prázdná souprava má předimenzované brzdy - ale pak je to jen na stavu a reakci daného C+E pilota)

rozhodně musíte uznat - Pocit nic moc.:bojim

Plně s Tebou souhlasím. Pocit to je fakt příjemný:grr a to mám o něco větší auto. Nedej bože aby Ti tam někdo vběhl.:bojim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JO no to znam autoškola jak znamo nejrychlejší vozidlo prozozu.JEdu si takhle s naším dafíkem jedu 80 víc nesmím...Za mnou dva kamiony rovinka na jednou ten zamnou že bude předjíždět vyjel kabinou už byl na půl našeho auta, ale v protisměru auto začal sem zpomalovat aby to stihl, ale on se začal vracet tak zase přidavam aby to všem vyšlo.Držím 80 a říkam učiteli, že ti dva jsou nervozní.ON:Hmmm to sem tu chtěl odbočit do leva:DŘikam to nedame a když tak budem ze zadu odhlečení:D

Ale nejsou všichni stejní a lidi je posuzujou podle toho co vydí v televizi:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Misak: nezlob se, já to vidím v reálu (TV ostatně z jistých důvodů nemám)

Taky jsem potkal "náhodou" profíka, který mi ještě na pozdrav a poděkování zvedl ruku... a že jsem tehdá se svou 205 chvátal - na druhou stranu viděl mě dost dlouho a zeshora má lepší odhad... a ostatně, do 205 se při jejích rozměrech špatně trefuje (alespon prozatím:) )

Ale bylo to o chlup.

... mmch, když mě na dálnici předjíždí kamion, tak mu ze srandy bliknu dálkovejma :D

P.S.: Nelepte se mi na prdel, znervoznuje mě to !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mišak

JO no to znam autoškola jak znamo nejrychlejší vozidlo prozozu.JEdu si takhle s naším dafíkem jedu 80 víc nesmím...Za mnou dva kamiony rovinka na jednou ten zamnou že bude předjíždět vyjel kabinou už byl na půl našeho auta, ale v protisměru auto začal sem zpomalovat aby to stihl, ale on se začal vracet tak zase přidavam aby to všem vyšlo.Držím 80 a říkam učiteli, že ti dva jsou nervozní.ON:Hmmm to sem tu chtěl odbočit do leva:DŘikam to nedame a když tak budem ze zadu odhlečení:D

Ale nejsou všichni stejní a lidi je posuzujou podle toho co vydí v televizi:nevim

nejsou to máš pravdu:D. Jednou řidiči aut nadávají na řidiče kamionů a jindy je to zase naopak. To samé je u nás uMHD:D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano ale i přesto slyšíš od hodně lidí pořad spoutu tupých řečí o kamionech.Že si neumí nasadit řetězi a kde si cosi, ale ať si ten řetež skusi nasadit....Ten kamion vyjede všechno dokud se nezastaví a pak už se nerozjede.

Ale zase vím že většina to neděla schvalně, že je firma prostě nutí....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Misak: to je jejich boj - kdyby se min (nebo víc) učili, mohli dělat něco jiného. A nikdo by je nutit do ničeho (co ostatně za volantem nechtějí dělat)nemusel.

Jenom nechápu, proč se mi lepí na prdel - spíše je odhaduji na nevyzdálé jedince, kterým někdo dal do ruky 20t hračku a oni jsou momentálně kingové?

Nebo myslíš, že když jedu v koloně a předemnou jsou další dva sloni (viz sloní závody na dálnici o dvou pruzích), že těch 20 m, co by se mohl držet (v pokojné vzdálenosti) za mnou, by mu nějak během dalších 5-ti minut uškodilo?

Spočti si, kolik ujedeš za 8 hodin při průměrné cestovní rychlosti 70 km/h a kolik při 75 km/h. ( a že ty cetovky jsou hodně ostré) A kolik času na tom vyděláš ... dvě cigarety a jedno kafe?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

nic proti řidičům kamionů, ale dneska jsem zase zažíval v Křápole strach, když řidič kamionu, jel za mým zadním nárazníkem ve vzdálenosti menší než malé.

Ono mít za prdelí 20 t a na druhou stranu v případě mého dupnutí na brzdu ve městě nemít šanci ...

(chápu, že prázdná souprava má předimenzované brzdy - ale pak je to jen na stavu a reakci daného C+E pilota)

rozhodně musíte uznat - Pocit nic moc.:bojim

No oni "někteří" to dělaj rádi - většinou pomůže , když párkrát lehce ťuknu do pedálu brzdy /sice si ten řidič kamionu myslí co za trotla tu brzdí/ ale zvětší vzdálenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většina to děla s radosti ti ostatní to dělaj pro prachy a těm to nevydrží.

To stím učením přehlížím bo fakt nevím co ti nato mam říct oni ti taky mužou napsat že tvuj boj je když maš strach jak se ti lepí na prdel....

A že si se měl víc učit aby si nemusel vyjíždět na silnice ale mohl jen sedět doma a brat prachy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mišak

To stím učením přehlížím bo fakt nevím co ti nato mam říct oni ti taky mužou napsat že tvuj boj je když maš strach jak se ti lepí na prdel....

Ano, tuto reakci jsem čekal - toto je přesně uvažování nevyzrálého jedince.

... viz můj předešlý příspěvek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

Spočti si, kolik ujedeš za 8 hodin při průměrné cestovní rychlosti 70 km/h a kolik při 75 km/h. ( a že ty cetovky jsou hodně ostré) A kolik času na tom vyděláš ... dvě cigarety a jedno kafe?

Každá minuta se počítá (zvlášť když tě tlačí povinnej rozvrh). Je potřeba si uvědomit, že povoloání řidiče není jenom o tom objet pražskej okruh, dát se správným směrem a jet a jet a jet... co třeba nakládky vykládky? Trpět neochotný ženský v kanclu, donutit líný skladníky aby ti to tam hodili (a správně), všechno zkontrolovat, papírovat a mohl bych pokračovat.

To ale neomlouvá nedodržování vzdáleností a podobný základní pravidla. Každopádně bysme si tady mohli vyměňovat zkušenosti a historky (mě taky vadí když se mě někdo lepí ne prdel náklaďáku a já ho ani nevidím) ale to k ničemu nevede a aby to byla rozumná debata tak by si musel každej zkusit obě strany mince.

Tudíž by bylo asi rozumný se vrátit k původnímu tématu a nerozflejmovat to jak je tu poslední dobou nějak zvykem... ale já nejsem moderátor tak to jsou jenom moje dvě korunky do debaty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...