Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vrakoviště na Kutnohorské


Garfield

Recommended Posts

Tak mi odešla ta kolébka (přepínač), co se s ní otvírá/zavírá okno. Okno šlo otevřít, ale už ne zavřít. Brrr... Rozebral jsem to, vyčistil, prostříkl, ale nic... Než jsem zmrznul úplně, napadlo mě \"půjčit\" si tu kolébku z vedlejších dveří a tím jsem si zachránil život. Nová kolébka prý stojí 1.500, tož jsem šel na vrakárnu Peugeot na Kutnohorské, poprvé v životě - no ZÁŽITEK. Znuděný maník, ukazuju mu v ruce, co chci - prej ne. Nestačím se divit - co jiného by měl mít než spoustu takovýchhle drobností? Pak jsem potřeboval čep k platu pod zadní okno - to mi prej nikdo nedá, leda celé plato... Zkoušel jsem argumentovat, že některá plata jsou zničená tím, že mají díry po obrovských reprácích a tudíž těžko prodejná, a když se podíváme co má, třeba se domluvíme na ceně... Ani mi žádná plata nechtěl ukázat. Šel jsem odtamtud, oči vyvalený, kdybych upad tak si je odřu. Po 20 krocích jsem viděl nápis CITROEN vrakárna - blesklo mi to, přeci P-306 a CIT-BX! Zajdu tam, kluk mě nechal pohrabat v krabici, našel jsem 3 pěkné kolébky, všechny je hned na autě odzkoušel, pak jsem si vylezl na polici s platy, on mi podal kleště a já jsem si vytáhl ten čep... Ptám se kolik mu za to všechno dám, tak divně bručel, vytáhl jsem dvoustovku, že to zkusím. Úplně se rozzářil, vzal si ji, a s jeho halekáním \"přijďte zas\" za zády jsem vypadl... SUPER! Lidi, máte někdo nějakou dobrou zkušenost s tím vrakařem Peugeot na Kutnohorské, nebo se takhle blbě chová ke všem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem takhle dopadl včera ve schrottcars v Brně. Znuděnej maník, za blbé relé chce 200 Kč a nedejbože chtít odmontovat něco z celku - vždy leda celý celek. Zlatý vrakáč u nás v Ostrožské nové vsi. Ochotní lidi, cokoliv si můžeš odcvaknout a relátka, patice a jiné kraviny dostávám k větším celkům zdarma. Např v sobotu jsem kupoval \"nový\" nárazník a dostal jsem patici na blinkr, relé a spoustu patic z přístrojovky (na ty malé žárovky) zdarma. No prostě paráda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než se vydáte něco takhle kupovat, zkuste se na to podívat taky z druhé stránky! Vrakoviště na Kutnohorské neznám, nemůžu soudit, ale obecně: drobnosti, tapecírunky a podobné pitomosti jsou spíš pro zlost. Vrakoviště není žádná charita, slouží k výdělku. Vrakáčistu tedy zajímaj především dražší a rychle prodatelné věci - kdežto nezajímavé ležáky a drobnosti leckdy prostě vyhází, protože je s nimi víc práce, než užitku.

Zcela obecně - pokud jdete shánět takovéto drobnosti, většina vrakáčistů vám buď řekne, že to nemá, nebo vás natáhne, aby z toho aspoň něco měl. Kdežto pokud budete kupovat něco většího, tyhle drobnosti k tomu leckdy dostanete zadarmo. Zkuste na tohle pamatovat, než se někam vydáte...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem tam taky jednou byl,sice jsem poridil,co jsem chtel(za dost blbou cenu teda),ale chapu,ze vas ten covek zprudil,nebyl zrovna moc ochotnej.

Jednou jsem byl taky na takovym mensim srotaku v Satalicich a tam byl docela v pohode.Akorat vam uz ted nepopisu,jak se tam presne jede,trosku mi to vypadlo...Taky v Hornich Pocernicich pred kolejema je malej srotak kde ma naky pazouty(ale hlavne medvedy).

Oba dva se myslim daj najit v Annonci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Oddie (& Kik): Teda Oddie, jakkoli tě považuju za machra a obdivuju Tvé durch und durch znalosti Peugeotů, tentokrát s lítostí musím konstatovat, že můj oblíbenec je úplně mimo... To, jak se ten vrakař na Kutn. choval, totiž odporuje všem marketingovým zákonům, ostatně i selskému rozumu. Samozřejmě, že chce vydělávat, proto tam je. Ale takhle nevydělá, protože to dělá stopro blbě. Kam myslíš, že například příště půjdu já, i když budu potřebovat něco většího? K němu? Po téhle zkušenosti leda náhodou. A ještě to řeknu všem známým (taky že jo, viz tohle fórum). Většina zákazníků (obecně, nejen na vrakovišti) kupuje napoprvé drobnost. A pak když potřebují něco většího, jdou tam, kde mají dobrou zkušenost. Tj. kde jim minule vyhověli, ale není to nutná podmínka. Většinou stačí, když má zákazník tu dobrou zkušenost, že obchodník sice žádané minule neměl, ale byl k němu slušný a třeba alespoň hrál lítost, že to zrovna nemá, a pobízel zákazníka, a? příště (pro něco jiného) přijde, že už se určitě trefí. Nebo alespoň byl obchodník slušný, a ne že při hovoru se zákazníkem koukal nepřítomně do dálky a hladil psa, jak se to stalo mně, a to ještě nevěděl, co budu chtít. To se člověk cítí jako debil a jen si v duchu říká: Sem už nikdy, sem už nikdy! Prostě napřed musí obchodník naučit lidi chodit. Jen a jen na tom se dá stavět - zákazník pak třeba přijde zas pro blbost, a já mu řeknu (vymýšlím si, auta nejsou můj obor, prosím o prominutí příp. nepřesností, je to jen příklad): Vidím to vaše autíko, tomu by moc slušel tady ten spojler, co myslíte? Jen si to pak dáte někde stříknout, je fakt že to pár kaček stojí, ale zas budete mít něco extra... A polichotit: Je vidět, že vy se o to autíčko tak pěkně staráte, je jak ze škatulky! A já tu mám zrovna celkem pěkné elektrony, nové by stály balík, ty kdybyste si tam dal, to by byla třešnička na dortu! Hotovej kočkolap! Nebo: kolik má najeto? Aha, to furt něco odchází, a je vždycky lepší vyměnit trošku větší celek/agregát (Oddie by věděl příklad, mě nic nenapadá), nerozebírat všechno do šroubku, ono je to už v tom celku všechno k sobě sedlé a když to funguje, je lepší se do toho nehrabat... No kdybyste měl něco s motorem (startérem, ventilátorem topení, blablabla...), stavte se tu, něco slušného bychom určitě našli, vždy? víte, kolik stojí nové díly, to by se vám taky do roka mohla cena auta zdvojnásobit... Je vidět, že vy byste rozhodně nejezdil v nějakém dobitém slepenci, je fakt vidět že se staráte, ale cpát do starého auta všechny díly nové je dost drahá věc... Stačí, co musíte platit nové (brzdové destičky atd.), a kvůli tomu ostatnímu se vždycky napřed stavte tady, uvidíte, že se vám to vyplatí... Tvrdím, že má-li zákazník koupit něco velkého a drahého, třeba (extrém) celý motor, když ten svůj zničí, musí mít už s obchodníkem aspoň minimální zkušenost. Než jít pro tohle na blind na vrakárnu, každý radši napřed obvolá všechny známé, jestli nemají známé atd. Ale pokud budu vrakař a zákazník bude mít se mnou tu zkušenost, že jsem prima hoch, co se aspoň snaží, když už ne všechno vždycky má, nebude se bát ten motor jít rovnou koupit ke mně. Obecně -kdokoli, kdo nemá v sortimentu i levnější (nemusejí být zas moc levné) věci, neobstojí. Proč třeba Mercedes před nedávnem začal dělat model A? A Jaguár toho malého jaguára? S obrovskými problémy? Jen proto, že obě značky v posledních patnácti letech dostaly (kvůli příliš vysoké ceně) punc aut pro lidi nad padesát let, a kdo nemá v ranku model pro lidi alespoň okolo třicítky, jde do háje, věrnost značce je v motoristicky vyspělých (tj. bohatých) zemích statisticky dokázaná. To jsou polis oikos nomos, obecné zákony hospodaření, a ty základní platí jak pro Mercedes, tak pro vrakaře! Uf, to jsem se rozepsal... Omlouvám se všem, kdo tohle vydrželi přečíst až do konce!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gerfielde , Garfielde,

ze tys prosel ekonomkou? Ale rekl bych, ze je pravda uprostred.

Protoze vrakarny jsou tady kvuli velkym celkum, a ne kvuli cetkam.. ono se obecne nevyplati pacit pulhodiny nejakej spinac, ktery se pak proda se ziskem 30,- Kc.

Ale prehlizet zakazniky, by se taky nemelo. Nedela to servisu reklamu, stejne, jako si nechat zakazniky prerust pres hlavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Garfield: jak jsem psal, tu Kutnohorskou vůbec neznám, takže o něm nemůžu psát vůbec nic.

Já jsem to psal obecně, že je dobré se na to podívat taky z druhé strany. Ono, to jednání, co popisuješ, je na získání a udržení zákazníka fajn, a přinese ti to nejen zákazníka, ale leckdy i dobré známé. Problém ovšem je, že se to dá aplikovat s bídou na jednoho zákazníka z deseti... :( a dobrý vrakáčista, servisák atd... to musí umět na první pohled odhadnout.

Ještě jednou opakuju, nepíšu o Kutnohorské, páč jsem tam nikdy nebyl, a ani nějak nemám důvod, tam jezdit.

Jestli tě tvůj oblíbenec zklamal, je mi moc líto, ale nikdo není dokonalý ;)

Můžem to ale někdy probrat a upřesnit u piva, třeba to myslíme každý podobně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to VIX: Sice prošel, ale hlavně mám svou obchodní firmu a to ti dá víc než všechny univerzity dohromady, věř nevěř. Pravda není uprostřed, ale na mé straně. Nevím, jestli sis v mém předchozím příspěvku všiml - netvrdím totiž, že vrakař nutně musí mít VŠECHNO (to by mu skutečně přerostlo přes hlavu). Stačí, když z levnějších věcí bude mít NĚCO, ale nemůže si dovolit nemít NIC - nutně zkrachuje. Samozřejmě je nejlepší vybrat si to, co se dobře vyndavá a nezabírá moc místa na skladování. Například zmíněné spínače (dveře, polohování sedadla atp.) se páčí asi 2 vteřiny šroubovákem a do krabice od bot se jich vejde asi sto. Typická vhodná položka. A důležitá součást mého předchozího povídání je i o chování obchodníka, nejen o tom, co všechno má nebo nemá. Ende schluss.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Oddie: Myslím, že pohled z druhé strany trošku znám, mám obchodní firmu. Získání a udržení zákazníka: Pokud nemám milióny na reklamu, nejlevnější reklama je ta, že si to lidi řeknou mezi sebou. A nejlíp dostat se do hnízda zákazníků - viz Vašenda a tenhle klub. Slušné ceny a poctivé jednání - tj. Vašenda vydělá na jednom servisním případu míň než jiní. Ale násobeno počtem spokojených zákazníků, co si to mezi sebou řeknou v našem i Citroen klubu - zaručená cesta k dlouhodobé prosperitě, dobrému (navíc poctivému) výdělku. Tak nějak to má vypadat. Věř, že ten vrakař z Kutn. je fakt těžký případ! Jsem zvědavý, jak dlouho se tam bude trápit - proč je asi opilý, blbě bručí a ani plata ti nechce ukázat, že bych si jedno koupil celé? Nebo to světlo? Evidentně mu nejde kšeft a neví jak ven, svým chováním (nejen tím, co má nebo nemá za díly) odhání lidi a je to kruh - utápí se hlouběji a hlouběji. Pár krachujících živnostníků už jsem ve svém životě viděl, je to typický pohled.

Z jiného soudku: Jestli bys se mnou chtěl někdy zajít na pivo, byla by to pro mě velká čest - něco jako setkání s rockovou hvězdou :D. Já sám se celkem rád hrabu v autech, ale mám tři nevýhody: Za prvé mi to moc nejde (o to radši to dělám), za druhé už 20 let nemám garáž a na ulici jsou možnosti omezené (musím zajet na chalupu, tam garáž je), no a za třetí (to vyplývá z těch prvních dvou) mé jakés takés znalosti aut skončily u mé nebožky škodovky 110. Takže setkání s někým jako ty, kdo o autech a speciálně o Peugeotech dost ví, by pro mě bylo moc příjemné! Takže jestli to myslíš vážně, někdy mi zavolej (724 092506), přes den i po večerech mívám času dost (pracuju hlavně v noci) a můžeme se na pivčo s?uknout, fakt by se mi to moc líbilo Tě vidět!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasim s tebou ;) to je podle me spravna cesta jak ziskat a udrzet zakaznika.

Na Kutnohorske jsem jednou byl, shanel jsem predni mlhovky 406 (takze zas takova drobnost to nebyla) a zkusenost s tim chlapkem taky mizerna :mad:

BTW v sobotu se asi taky prijedu na Zahradni mesto na tu peugeotackou party mrknout , dam obydek, nejaky to pivecko, pokecame, uz se tesim, kdyztak se uvidime ;) zatim ahoj :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já se takz připojím,vrakáč na kutnohorské je skutečně hroznej-vlastní zkušenost:mad:Ten člověk co tam byl měl zájem o grilovaní se svými známými ale ne o zákazníka.Jinak slušné jednání je na vrakáči v H.Počernicích,příjemný a docela levný člověk je v Suchdole-Kamýcká a Stodůlky ujdou takz,i když nejsou nejlevnější... Ale stejně nejdřív otravuju Oddieho:D:D:D.UF,UF to mě to vyčerpalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Garfield:

Fór je v tom, že než jsem do toho s Valdou Vašendou pustil, tak jsme s Oddiem radili spolupráci s Clubem jinému servisu a nebyl schopen to pochopit, že ta investice je relativně malá a zisk oboustranně vysoký......

Pravda je, že by byla hrozná pohoda dělat jenom Peugeoty, ve specilizaci je strašná síla, ale to bude ještě chvíli trvat, než bude stabilní skupina zákazníků, teď musíme občas brát i Chryslera a Lublina, když je to někdo známý a nechceme ho naštvat. Nebo budeme dělat jenom motory, tenhle týden děláme dvě 405, jedno BX a jednu dodávku, samé GO.

Pokud byste však někdo věděl a zkontaktoval nějakou společnost s francouzským či škodováckým vozovým parkem, bylo o čem diskutovat.

Pravda trochu Off-topic, ale kdo má pořád tahat naše téma z historie.

Rebik

Auto Vašenda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Ferry

BTW v sobotu se asi taky prijedu na Zahradni mesto na tu peugeotackou party mrknout , dam obydek, nejaky to pivecko, pokecame, uz se tesim, kdyztak se uvidime ;) zatim ahoj :D

Vůbec jsem netušil, že nějaká party je - teď v sobotu 13. 12? A kde - v té restauraci Peugeot Club ve Hvozdíkové?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...