Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dotaz pro IT - vzdalena plocha


Escaper

Recommended Posts

Sice dělám v IT ale nemůžu pořád najít to co hledám. Potřebuju prográmek nebo tak něco na vzdálené připojení k PC. Připojení na vzdálenou plochu nejde použít protože oba PC jsou za routerem a jeste k tomu v jine siti. Na jednom školení co jsem byl nám ten školící říkal o nějakym prográmku přesně pro tenhle případ. Prý to komunikuje s nějakým serverem a na ten se připojuje jak ovládaný tak ovládací PC a není k tomu potřeba mít veřejnou IP atd.... Samozřejmě nevím název toho prográmu a nemůžu to nikde najít, nesetkal se s tím někdo??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, to se mi uplne nezda, protoze ty pocitace vzdycky musi komunikovat spolu, leda by to byla nejaka hostovana sluzba. At uz jde o VNC, RDP, TS, cokoliv. Zkratka z jednoho se pripojujes na druhy. Ale treba je to neco, co neznam :).

Alternativnim resenim je instalace Windows Live Messengeru na oba kompy, ktery vzdalenou plochu umi v ramci sebe sama a funguje spolehlive. Ja ho pouzivam pro support vlastnich rodicu :). Ovsem jak rikam - je to jen alternativa, nikoli systemovy reseni :).

[upravil dne 27/1/2008 DD]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zřejmě myslíš prográmek LOGMEIN....

94.jpg

Služba LogMeIn umožňuje snadný a bezpečný vzdálený přístup k vašemu počítači, prostřednictvím webového prohlížeče odkudkoli. Přistupovat lze i k počítači bez veřejné IP adresy, ukrytému za firewallem. Bezpečnost zajišťuje 256-bitové SSL šifrování, podpora RSA SecurID, duální ověření uživatele.

Odkaz na výrobce

Odkaz na studnu

Je to v podstatě to samé, jako klasické VPN spojení... Nabízí dost možností a je poměrně dobře chráněný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: DD

Mimochodem, vzdalenou plochu pouzit muzes mezi jakymikoli sitemi, jen musis mit na ceste povoleny port 3398 :).

Když jsi za routrem tam bys musel daný port forwardovat na dané IP v síti...

Ten logmein funguje i na neveřejných vnitřních sítích...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Demo

ja na to pouzivam Hamachi

jj a řekl bych že je Hamachi uživatelsky přívětivější... Hamachi jsem používal pro hraní online her mezi kamarády, když byli na neveřejné ip....

zkus oba...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jste mi odpovidali, tak me prave napadlo jeste hamachi, a pres to beha normalne ta vzdalena plocha, zatim to mam vedle sebe pripojene v jedne siti ale zitra to zkusim naostro... diky za napady a prispevky. Kdyby to nejelo pres to hamachi tak to udelam ptes ten logmein....

Jo a mimochodem, je to presne ten programek co jsem myslel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Escaper

Jak jste mi odpovidali, tak me prave napadlo jeste hamachi, a pres to beha normalne ta vzdalena plocha, zatim to mam vedle sebe pripojene v jedne siti ale zitra to zkusim naostro... diky za napady a prispevky. Kdyby to nejelo pres to hamachi tak to udelam ptes ten logmein....

Jo a mimochodem, je to presne ten programek co jsem myslel

LOgmein jsem zkoušel jen tak doma, a byl proti normalní sdílený ploše hrozně pomalej, no ale když jinyho není tak se to asi dá.

Tady je návodek - http://www.zive.cz/default.aspx?article=131094

[upravil dne 27/1/08 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...