Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

váš názor: Peugeot 405 vs. 406


Honza z Nera

Recommended Posts

Zdravím všechny. Uvažujeme o koupi druhého vozu v ceně kolem 50tis. Malý auto to nakone asi nebude, protože malé vozy jsou docela drahé a roky výroby nejsou nejmladší. V autě bude jezdit hlavně moje žena plus prcek a nějaké věci ( kočár atd. ).

V uvedené pořizovací ceně se dá koupit jak 405, tak i 406. ( Jde nám zatim jen o model Peugot v benzínu ). Otázka zní: mají první 406 ( což je rok 1996 ) nějaké mouchy, které se odstranily v průběhu výroby? Nebo je lepší zvolit poslední 405? Díky za vaše názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Honza z Nera

Zdravím všechny. Uvažujeme o koupi druhého vozu v ceně kolem 50tis. Malý auto to nakone asi nebude, protože malé vozy jsou docela drahé a roky výroby nejsou nejmladší. V autě bude jezdit hlavně moje žena plus prcek a nějaké věci ( kočár atd. ).

V uvedené pořizovací ceně se dá koupit jak 405, tak i 406. ( Jde nám zatim jen o model Peugot v benzínu ). Otázka zní: mají první 406 ( což je rok 1996 ) nějaké mouchy, které se odstranily v průběhu výroby? Nebo je lepší zvolit poslední 405? Díky za vaše názory.

No je otázka jak 406 za 50 000,- bude vypadat, myslím i co se týče servisování, bude na tom asi 405 lépe, ne? A myslíš kombajna? Protože za 50 by se dala sehnat třeba i solidní 306 v benzínu třeba se starou dobrou 1.4 55kW. Zas ale nevím, jak se do 306 vejde kočár?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: hnusoba

Myslím, že kufor v 306ke bol navrhovaný presne na kočiar, zatiaľ čo som niesol dve obe sa tam zmestili presne na chlp :D

No, není to nejmenší auto jako třeba 106 nebo 205, možná by i jako druhé do rodiny stačilo a ostudu rozhodně neudělá, ale záleží na tom jestli se líbí Honzovi a jeho paní:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupoil jsem 405 r.v 89 za 12 tis. oprava mě stála kolem dvou tisíc teď mám skoro nové auto.Za padesát pořídíš čtyřistapetku voňavku, investice minymální i když to záleží na prodejci a ještě uděláš parádu a je jedeno jestli benzín nebo ropu to je podle tvého uvážení. :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dost možná bude během měsíce, dvou na prodej moje bývalá 405 combi - současný majitel bude asi kupovat novější auto. Což tedy sice je 1,9D z roku 90, ale v poněkud jiném stavu než obecně takhle stará auta jsou - jinými slovy stačí tankovat a jezdit. Takže kdo uvažujete o autě v téhle cenové relaci, popřemýšlejte :) Jinak 406 za 50 bude tak maximálně na díly... Za 50 by šla pořídít jakás takás 306 z prvních ročníků, ale taky plus ještě servis, a ne zrovna malý. Když už tohle, zkusil bych se podívat po ZX, je to to samé a bývají levnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Dost možná bude během měsíce, dvou na prodej moje bývalá 405 combi - současný majitel bude asi kupovat novější auto. Což tedy sice je 1,9D z roku 90, ale v poněkud jiném stavu než obecně takhle stará auta jsou - jinými slovy stačí tankovat a jezdit. Takže kdo uvažujete o autě v téhle cenové relaci, popřemýšlejte :) Jinak 406 za 50 bude tak maximálně na díly... Za 50 by šla pořídít jakás takás 306 z prvních ročníků, ale taky plus ještě servis, a ne zrovna malý. Když už tohle, zkusil bych se podívat po ZX, je to to samé a bývají levnější.

Za kolik že to bude? Kombík?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Dost možná bude během měsíce, dvou na prodej moje bývalá 405 combi - současný majitel bude asi kupovat novější auto. Což tedy sice je 1,9D z roku 90, ale v poněkud jiném stavu než obecně takhle stará auta jsou - jinými slovy stačí tankovat a jezdit. Takže kdo uvažujete o autě v téhle cenové relaci, popřemýšlejte :) Jinak 406 za 50 bude tak maximálně na díly... Za 50 by šla pořídít jakás takás 306 z prvních ročníků, ale taky plus ještě servis, a ne zrovna malý. Když už tohle, zkusil bych se podívat po ZX, je to to samé a bývají levnější.

ZX má asi i větší kufr:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarajarda

Původně zaslal: hnusoba

Myslím, že kufor v 306ke bol navrhovaný presne na kočiar, zatiaľ čo som niesol dve obe sa tam zmestili presne na chlp :D

No, není to nejmenší auto jako třeba 106 nebo 205, možná by i jako druhé do rodiny stačilo a ostudu rozhodně neudělá, ale záleží na tom jestli se líbí Honzovi a jeho paní:super

Pěkné ráno ( to víte zaměstnání ).

Tak líbí, nelíbí. Ono snad o to ani nejde ( i když žena ráda červenou :D ) Trochu také uvažuju o bezpečnosti. Když jí nebo ona někoho trefí, tak v malém autě to bude . . . . .:bojim Navíc to vypadá, že se "peče" prckovi sourozenec:)

Auto bude spíš sedan ( když to bude 40x ) Je mi jasné, že za rovných 5Otis. 406 nebude a budeme muset trochu přitlačit. Na Tipcars je např.jedna zelená za 59tis. Ale ano jak někdo psal, bude potřeba počítat s investicí ( ale to u každého auta ) a vůz si důkladně prolézt. Nejsem najivka. Zánovní to jednoduše nebude a po prvním majiteli také ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud můžu dopobručit, tak bych koukal spíš po 405ce (když se na ní něco vyhnojí, tak servis je podstatně levnější než u 406ky) a jestliže Tě čas nijak zásadně netlačí,

TAK BYCH SE DOMLUVIL S ODDIEM A ZJISTIL CO NEJVÍC KONKRÉTNÍCH INFORMACÍ O TOM JEHO KOMBÍKU - auto po něm je totiž narozdíl od většiny ostatních 405ek aspoň důsledně udržované a ne lepené tak, aby to majitele nutně stálo co nejmíň. Nový majitel po Oddiem to auto má cca rok, takže je možné, že se bude muset něco do servisu ještě vrazit, ale pořád je to maximálně jen rok, kdy je auto bez údržby - a ne 10 - 15 let jako ostatní 405ky v bazarech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honza z Nera: Nechci ti brát iluze, ale když jsem pro známé na podzim sháněl 406ku, tak kategorie "tragédie" končila někde u 120tis, pak teprv začínaly jakžtakž slušný kousky. Je jasný, že se se štěstím dá narazit na hezký auto a za málo, ale zrovna v případě Tipcars bych na tohle absolutně nespoléhal a taky jde o to, jestli ti jde o takový věci jako aby to nebylo svařený z pěti aut apod.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Honza z Nera

Díky za názory. Tak trochu jsem to tušil. Medvěd doporučuje kombíka po Oddim, ale nevím co na to žena:) Kombíka doma máme a to parkování :roll Je to prostě docela velké auto . . . Ale na druhou stranu: čím víc ježdění, tím víc jistoty že?

Přesně:super A hlavně co do dýlky je to asi jedno, jestli kombi nebo sedan, to pak jinak opravdu sáhnout po jiném, třeba zmiňované ZX je kratší, 306 hatchback..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...