Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

značka Stop


Ivouš

Recommended Posts

Hoši dneska mě vyhmátli policajti,udělal jsem přestupek že jsem nezastavil na stopku na křižovatce.

Tak mě napařily 200kč pokutu,a chci se zeptat jestli přijdu o nějaký ty body v tom bodovým systému a když tak o kolik.

Nemá někdo s tou stopkou už zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nezastavení vozidla na signál, který přikazuje řidiči zastavit vozidlo, nebo nezastavení vozidla na pokyn „Stůj“ daný při řízení provozu na pozemních komunikacích osobou oprávněnou k řízení tohoto provozu

5 bodu

flastr 2500-5000

viz. www.novapravidla.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proč se na to právě ptám.Policajt mě říkal že je to přesně neví ale buď bych neměl strhlý nic nebo jen dost málo bodů,říkal že to je malý přestupek,tak teďka teda nevím.U těch 5 bodů tam je psaný,že nezastavení vozidla na signál,který přikazuje řidiči zastavit vozidlo.A signál přece není značka,já bych se taky spíš přikláněl k tomu 1 bodu jak tam píší o těch značkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Demo

nezastavení vozidla na signál, který přikazuje řidiči zastavit vozidlo, nebo nezastavení vozidla na pokyn „Stůj“ daný při řízení provozu na pozemních komunikacích osobou oprávněnou k řízení tohoto provozu

Ale tam žádný signál ani osoba nebyli. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono taky dost záleží jakým paragrafem to polísmen ocejchoval - od toho se pak odvíjejí i bodíky (není vyjímkou, že některým řidičům (zejména hezkým slečnám) se místo překročení rychlosti zapíše, že nebyli připoutáni (nebo zrovna stáli v zákazu zastavení), jen aby z toho vylezli s minimem bodů

Jinak STOPka za 200 je fakt zadara, taky to mohlo být za papíry

[upravil dne 26/1/2008 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Demo

a nebo za 4 body

"nedání přednosti v jízdě v případech, ve kterých je řidič povinen dát přednost v jízdě"

Ano, to už je blíže. Teď jde o to, zda přednost dal, či nikoliv. Tedy zda tam vlítnul jako hasiči trojkou, nebo přibrzdil, podíval se a jel dál - tzn. nerespektoval značku, ale přednost dal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já jsem vjel do té křižovatky tak 15km/h podíval jsem se nic nejelo tak jsem mašíroval dál a tak 50 m od křižovatky tam stál v noci policajt.Poliš mě přesně řekl po kontrole dokladů a dýchání na konec že jsem nezastavil na stopce,ale nezpůsobil jsem žádnou nehodu tak mě napařil ty 200kč .No uvidím kolik mě napaří bodíků pak se tam půjdu zeptat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Demo: to je nastesti tvuj nazor :)

a vubec, proc 5 bodu, ktere jsou pro opravdu vazna poruseni predpisu, jako jizda na cetvenou? stopka neni cervena na semaforu, na spouste mist je dana stopka, a presto je tam velice slusny rozhled do stran, zejmena pokud na te krizovatce odbocujes doprava na hlavni silnici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...