Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Piskanie od strany alternatora


Maroš

Recommended Posts

Prosim poradite mi niekto.Peugeot 406 2,1td .Prednedavnom mi praskla hadicka a nafta striekala po celej strane kde je remen a alternator. Nahodou si to vsimol kamarat mal som pod autom asi 5 litrou paliva . Tak som to opravil a mal som pocit ,ze ak to ta nafta oplachla tu stranu kde je napinacia kladka tak isiel motor kludnejsie teda tichsie aj s remen prestal na spodku motora kmitat tak ma to potesilo ,ale dnes mi zacalo z auta vychadzat dost silne piskanie zavisle na otackach.Mohla ta nafta nieco odmastnit a teraz tam chyba vazelina?To piskanie je strasne ale ked zacnem striekat WD40 z vrchu od alternatora tak to piskanie prestane a o chvilu znovu to zacne. Musim sa priznat ,ze som mal dole klinovy remen ,lebo sa menili loziska na alternatore .A teraz neviem ako nasponovat ten remen .Kazdy mi hovori ze pri napimacej kladke je dierka asi 4 mm a ked je to dobre napnute tak do tej dierky sa da vlozit tycka o priemere 4 mm.Lenze prstami sa to najst neda a priestoru je tam tak malo.Mal som dole aj podblatnik ,ale to vidim len spodok remena.No proste nanic pristup a neviem si poradit.

Kazda rada dobra lebo moje auticko trpi a ja tiez.Ahojte

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No kamaráde,pokud ti praskla hadička a tekla ti nafta z poza auta,tak jsi to musel cejtit do vnitř,osobní zkušenost,tuhle mi měnili svíčky,a klučina mi tam nestrčil přepad a za cca 5 min. co jsem odjel ze servisu to smrdělo až hrůza, a za 2,nafta sama o sobě je mazlavá takže odmastit ti neměla co ! Shodou okolností jsem taky měnil napínací kladku u altíku,je to asi týden,max.10 dní a taky trošku pískal,takže snad ještě přitáhnout,a zkontrolovat jestli ta kladka nepíská sama o sobě,kdoví jak jí tam máš dlouho !! A pokud kladku máš novou,tak trošku ještě přitáhnout řemen,a pokud jsi dával jen nový řemen,tak ještě radši vyměň kladku a nebude ti to pískat,já jí sehnal v neoriginále za 1000 kč !! V origo jednou tolik !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...