Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

prihlasenie auta dovezeneho na sk


VladoHA

Recommended Posts

Pokud neodpoví JozefSV, pak nevím - myslím si, že pravidla pro dovoz budou v ČR a SR trošku rozdílná (i když vlastně jsme v EU - v Čechách můžeš - MYSLÍM!!! - dovézt jakékoli auto registrované v EU s evropskou homologací, tzn. klidně i 20ti letou 205ku, když následně projde STK)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto starsie ako 10 rokov by nemal byt problem prihlasit.... Netreba ti COC-cko(pokial ma auto vyplnene vsetky udaje v TP, ak nie tak musis mat certifikat). Auto by malo mat platnu stk a emisnu v danej krajine... pokial ju nema musis si ju nechat spravit tu... dalej si musis nechat spravit kontrolu originality(okolo 2000 SK). A ako dlho prebieha proces prihlasovania? Od paru dni az po par mesiacov...

Daj si pozor ci beries fakt original auto bez prevarenych stitkov a pod, lebo ako nahle prides na kontrolu originality a najdu chybu tak prides aj o auto aj o peniaze...

Vela stastia pri vybere...:roker

Samozrejme sa da prihlasit aj starsie auto ako 10 rokov, ale postup je asi zlozitejsi

[upravil dne 20/1/08 mi16]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prihlasenie auta z dovozu.uvadzam momentalnu situaciu po novom roku kde sa udialo par zmien oproti minulemu.podla noveho zakona nie je dovoz podmieneny rokom vyroby.doteraz sa mohlo doviezt auto ktore malo typove schvalenie od vyrobcu,pretoze jedine vtedy sa nato dal vystavit COC (certifikat komformity) - je to certifikat v ktorom su uvedene vsetky udaje o aute dopodrobna.podla noveho zakona to uz nie je potrebne avsak na vydanie noveho technickeho preukazu (slovenskeho) musis mat vsetky udaje.v nemeckych technickych preukazoch je zlomok toho co je potrebne a tak vznika problem.v zakone je napisane,ze ak v predoslom technickom preukaze (v tvojom pripade nemeckom) nemas vsetky potrebne udaje tak musis mat COC na doplnenie udajov.to ma byt akoze ulahcenie dovozu zo strany statu.takze tu vznika problem,ak si dovezies auto na ktore neexistuje COC tak momentalne ho asi je problem prihlasit.(zatial som take auto nedoviezol takze som sa s tym nestretol priamo).bolo mi povedane na dopravnom urade ,z e sa ma vytvorit nejaka databaza aut alebo nieco take v ktorej budu vsetky tieto udaje na doplnenie, aby nebol potrebny COC.zatial to ale neexistuje takze je problem.

U 406 problem nebude pretoze tento model ma typove schvalenie a existuje nanho COC avsak nie zadarmo.v peugeote si zato pytaju 3500sk co je podla mna dost,nakolko viem,ze firmy maju tieto papiere zdarma na poziadanie.

dalsia zmena od noveho roku je kontrola originality kde kontroluju kompletne auto a to sa foti a zdokumentovava dopodrobna.kontroluju sa vsetko poznavacie znaky od vin az po ine znaky ktore sa nachadzaju na celej karoserii.tato kontrola trva asi cca 4 hodiny a zatial je malo pracovisk takze sa treba objednavat dopredu (aspon u nas).osobne idem na tuto kontrolu zajtra rano.ak ti zistia ze boli nejake poznavacie znaky zmenene tak ti zhabu auto a nebudes mat ani peniaze a ani auto.kontrola originality je zatial nutnostou len pri dovoze aut zo zahranicia.pocas roka sa ma prejst aj na prepisy z osoby na osobu.

tato kontrola stoji vsade rozdielne (stat dal volnu ruku tymto prevadzkovatelom urcit si ceny).niekde je cena podla objemu a niekde inak.u nas je cena rovnaka pre kazdy typ auta a stoji 2700 sk.ceny na sk sa splhaju az do 4200sk za kontrolu.

dalej je zmena od noveho roku v tom, ze sa uznava technicka kontrola a emisna z clenskeho statu eu.tu je to statom opat dobre osetrene.kontrolu ti sice uznaju ale kazdy paier ktory je v cudzom jazyku musi byt prelozeny a orazitkovany.jedna strana prekladu stoji 400 sk co je asi najmenej co viem.chcel som si to dat prelozit aby som nemusel ist na stk a emisnu ale bolo mi povedane,ze nemcky preklad emisnej vyjde na 2 strany (800sk) a stk na jednu stranu (400 sk) spolu 1200sk.takze je to v podstate to iste ako keby si si dal urobit stk na novo a mas to v platnosti na dva roky.pri dovoze stoji stk s emisnou 1100sk +nalepky a karticky tusim 200sk.takze si urobim nove kontroly.

vypocet ceny za prihlasenie auta z dovozu.

-preklad maleho nemeckeho TP - cca 2,5 strany = 1000 sk

-kontrola originality podla miesta a typu cca = 3000 sk

- stk a emisna spolu =1300 sk

- poplatok do recyklacneho fondu = 2000 sk

- kolok k ziadosti na dopravny urad = 2000 sk +150 sk

- kolok na policiu pre vydanie sk znaciek = 2000 sk

+ ak nestihnes auto prihlasit do terminu dokedy ti platia nemecke prevozne znacky tak ti dopravny urad je povinny udelit znacky na dobu vybavenia originality, stk... = 2000sk

(takze odporucam si v nmecku kupit poistku a znacky s platnostou min. 15 dni,najlepsie 30 dni)

este jedna mozna momentalna polozka je COC podla druhu auta od 2000 sk do 4500 sk(na peugeot 3500) + jeho preklad cca 3 strany (1200 sk) spolu=4700sk ,ale ako som pisal vyssie urcite sa tomu bude dat vyhnut,teda aspon dufam.

[upravil dne 20.1.08 jozefsv]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dakujem ti za info jednoduche to asi nebude ale myslim ze to zvladne i ked asi na uradoch zosediviem nechapem tie nezmyselne zakony preco s tym robia taky problem a co sa tyka originality tak to je pekne svinstvo kupis si auto dajme tomu ze ti daju neaky ten certifikat o tom ze nie je kradnute a zrazu zistis ze po aute ti ostanu len spomienky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: VladoHA

dakujem ti za info jednoduche to asi nebude ale myslim ze to zvladne i ked asi na uradoch zosediviem nechapem tie nezmyselne zakony preco s tym robia taky problem a co sa tyka originality tak to je pekne svinstvo kupis si auto dajme tomu ze ti daju neaky ten certifikat o tom ze nie je kradnute a zrazu zistis ze po aute ti ostanu len spomienky

pretoze stat z toho nieco chce mat ak uz si sa rozhodol pre dovoz a nie nove auto kupene u nas.

sranda este len zacne ked na originalitu budu musiet ist vsetky auta aj ked sa budu prepisovat medzi osobami.to bude zhabanych aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: VladoHA

dakujem ti za info jednoduche to asi nebude ale myslim ze to zvladne i ked asi na uradoch zosediviem nechapem tie nezmyselne zakony preco s tym robia taky problem a co sa tyka originality tak to je pekne svinstvo kupis si auto dajme tomu ze ti daju neaky ten certifikat o tom ze nie je kradnute a zrazu zistis ze po aute ti ostanu len spomienky

a to hovorili,ze chcu ulahcit to prepisovanie, lebo emisna aj STK zo statov EU musi predsa plati aj tu na SVK lebo sme tiez EU statom. Takze tie posrane preklady to zase predrazia. Ku*va tieto poplatky ma vedia vytocit. :grr najradsej by som im to oplieskal o tie ich hlavy sproste. Nech si najdu ludi co vedia po nemecky a po anglicky. Kurna vsak nech sa ucia ti ludkovia cosi, nie je len poplatky vyberat ale aj reci. Kurna to je taky problem uznat to v jazyku dovezenej krajiny ? Bohaca uz aby bola anglina jediny svetovy jazyk v EU a mame pokoj po tychto byrokratoch. Pockame este jednu generaciu a potom to bude lahsie. :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...