Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

mazat šrouby kol?


Majar

Recommended Posts

Původně zaslal: MJSytic

Jeden lajckej dotaz :aut Nejsou náhodu ty závity na kolech samosvorný? Páááč sami od sebe by se povolit neměly, ne?!Aspoň něco takovýho si teda pamatuju ze školy:myslim

Ale je klidně možný, že jsem tenkrát spal a něco se mi zdálo :mad::D

No taky bych řekl, že jsou tam samosvorný závity kvůli samovolnýmu povolení šroubů.

[upravil dne 19/1/2008 Driver]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyrobca nedoporučuje mazať šroby na kolesach, pretože použitím nespravneho maziva može dojsť k zvyšeniu sily potrebnej k povoleniu šrobu...

ale na druhej srane stare zhrzavene šroby....asi treba trochu namazať,ale niečim čo sa nezapečie:aut

Ja šroby nemažem iba tu stredovu dieru, aby sa lahšie zhadzovalo koleso a s citom dotiahnem,žiadne skakanie po kluči na kolesa:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já donedávna mazal. A proč? Protože táta a u něj v práci taky všichni mazali ... Důvodem bylo, aby šroub nepřirezl, ale osobně si myslim, že když se 2x do roka přezouvá, tak nemá ani šanci nějak brutálně přireznout. Od tý doby, co mám 406, tak jsem mazat přestal, protože si osobně myslim, že je to pitomost. Mazal bych třeba, kdybych měl nějakýho veterána a neměnil u něj sezonně pneu (zimní/letní) .... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja osobak nemazu,nebo jen opravdu lehce, hlavne poradne ocistit ocelakem i dosedaci plochy. A hlavne do tydne znova pretahnout!

Na Tatre jsem mazal,protoze jak psal kolega,blato je mrcha. Na tiru jsem zas nemazal,protoze moznost znecisteni je mensi,ale teplo od brzd muze vazelinu rozehrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MartinR

Je blbost, když se to normálně dotáhne, aby se kolo povolilo, i když se to namaže.Osobně jsem to občas při přezouvání také namazal a nikdy nebyl problém.

Do vazelíny nikdy nic nepřidávat, hlavně ne nějaký práškový grafit a jiné přísady jako Molyka R. Přísady jsou většího rozměru než přípustné vůle v ložisku a ložisko se poškodí. Jedná se o vůle 0,02 mm a to je max. Do motorového oleje také něco přidáváte?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdy som netvrdil, že to mažem ako kardany:

uži si svého mládí:potlesk

Původně zaslal: Majar

Takže vždy jsem mazal ,traktor,vlečky i náklaďáky a nepřestanu!!!:super:D Rozhodnuto!!!

ale pokiaľ gumy dávaťe len 2x za rok ozaj to stačí len tak aby to nebolo suché - každé tretie či či štvrté prezutie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevím, ale otec (zkušený samostatný konstruktér - projektant, nyní už 80-ti letý pán) mě učil, že se mohou jemně mazat šrouby kol, protože je tam jemný závit, který má tzv. samosvornost.

Už to mažu na svém pátém autě (cca 25 let) a nikdy se nic nestalo (hlavně pozor v zimě na sůl, ta to dovede dobře zarezavět). :myslim

Mažu to velice jemně grafitovou vaselinou (koupená grafitová vaselina s přidáním dalšího grafitu). :super

Tím mažu jen veškeré vyměněné šrouby (i závity na tyčkách u stabilizátorů), jinak tuto grafitku na nic jiného nepoužívám. :D:D:D

[upravil dne 2/3/08 Pinďa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

NENI SANCA ABY SA TI SKRUTKY POVOLILY KED ICH NAMAZES NEJAKOU VAZELINOU...... AK ICH NORMALNE DOTIAHNES AKO MAJU BYT A VYTVORIS PREDPETIE SKRUTKY TAK NEEXISTUJE ABY SA NIECO TAKE STALO....A OSOBNE JE LEPSIE KED JE ZAVIT NAMAZANY A NIEJE MEDZI ZAVITM TAKE VELKE TRENIE, NEDOCHADZA K NICENIU ZAVITU.......SOM KONSTRUKTER A MAM TU JEDEN PROGRAM CEZ KTORY BY SOM V POHODE DOKAZAL PREPOCITAT ,A DOKAZAT ZE CI MAZES ALEBO NIE, TAK TO DRZI ROVNAKO...A DALSIA VEC JE TA ZE KED TIO NENAMAZES TAK TO NIKDY NEDOTIAHNET NA PREDPISANY UTAHOVACIO MOMENT KTORY MIMOCHODOM BY SOM POTREBOVAL K MOJMU VYPOCTU.......

CIZE OTAZKA ZNIE AKY JE UTAHOVACI MOMENT SKRUTIEK KOLIES ????? :D:D:D:D:myslimCCA...NEMUSI BYT PRESNY:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Demo

Na hliniky Dezent V co mam na scorpiu je predpis 100 Nm

Osobne na srouby (resp. stefty - mam matice) pouzivam Würth HHS 2000.

SKUSIM TO S TYMI 100 Nm..... ESTE BY SOM POTREBOVAL ROZMER SKRUTKY,DLZKU SKRUTKY A STUPANIE ZAVITU,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...