Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

mazat šrouby kol?


Majar

Recommended Posts

Původně zaslal: Majar

V pneuservisu mě řekli že nesmím mazat šrouby kol.Mohou se prý snadněji povolit!Váš názor nebo zkušenost?!Děkuji :papa

Blbost, při tom jak je kolo dotažený se mezi šroubem a závitem nemůže vytvořit žádná vrstva po který by šroub "klouzal" a povolil se. Zkus to nemazat a až jednou serveš šroub...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Zdenda-406

No nevím muj soused mě řikal že je to lepší že to osobně děla,ale ma nějakou hodně dobrou vazelínu,ale ja osobně bych to asi nedělal ty kola opravdu zas až tak často nesundávaš.A mě osobně šly kola vždycky povolit.

povolis ak ti to nejaky idiot nedotiahne v servise pistolou.raz som uz nemohol skrutku povolit ked to dotiahly pistolou, take som mal nervy ze:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je jasne ta pištol ma sice nadstaveny tork teda silu dotiahnutia v nutnometroch ale ked ju nemaju nadstavenu a tiež je šrob rozbehnuty ked ho pištol roztoči a taka pištol sa rozladi pomerne rychlo tak je to daleko od sily dotiahnutia ako to ma byt... my sme musely pištol kontrolovat niekedy aj dvakrat za den či nema viac alebo menej nutnou ako ma mat aby nebol pruser a ked sa na to niekto vykašle tak potom nemožte odtiahnut kola... ja čo chodim do servisu tak zatial nemaju pištol a zatahuju kola ručne klučmy čo je možno v tomto smere plus :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šrouby se mažou výmečně,spíš se to nedoporučuje.Pokud se rozhodneš namazat tak ti doporučuji bronzovou pastu co se používá na zap.svíčky.Každopádně jen lehce závit a dotáhnout cca120Nm.Na tolik se utahují šrouby u nás a nestalo se,že by někdo nepovolil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: subin

Šrouby se mažou výmečně,spíš se to nedoporučuje.Pokud se rozhodneš namazat tak ti doporučuji bronzovou pastu co se používá na zap.svíčky.Každopádně jen lehce závit a dotáhnout cca120Nm.Na tolik se utahují šrouby u nás a nestalo se,že by někdo nepovolil

Jo, ale já dost těžko při výměně kol odhadnu na na křížovým klíči 120Nm - momenťák nemám, tož to beru holt "nadoraz".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: myryn

Původně zaslal: subin

Šrouby se mažou výmečně,spíš se to nedoporučuje.Pokud se rozhodneš namazat tak ti doporučuji bronzovou pastu co se používá na zap.svíčky.Každopádně jen lehce závit a dotáhnout cca120Nm.Na tolik se utahují šrouby u nás a nestalo se,že by někdo nepovolil

Jo, ale já dost těžko při výměně kol odhadnu na na křížovým klíči 120Nm - momenťák nemám, tož to beru holt "nadoraz".

Momenťák máš mít v ruce,když to praskne tak si měl před momentem přestat:D Ne samozřejmně s citem tak aby si to povolil a radši po pár km zkontrolovat aneb jistota je kulomet

[upravil dne 18/1/08 subin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: subin

Původně zaslal: myryn

Původně zaslal: subin

Šrouby se mažou výmečně,spíš se to nedoporučuje.Pokud se rozhodneš namazat tak ti doporučuji bronzovou pastu co se používá na zap.svíčky.Každopádně jen lehce závit a dotáhnout cca120Nm.Na tolik se utahují šrouby u nás a nestalo se,že by někdo nepovolil

Jo, ale já dost těžko při výměně kol odhadnu na na křížovým klíči 120Nm - momenťák nemám, tož to beru holt "nadoraz".

Momenťák máš mít v ruce,když to praskne tak si měl před momentem přestat:D Ne samozřejmně s citem tak aby si to povolil a radši po pár km zkontrolovat aneb jistota je kulomet

[upravil dne 18/1/08 subin]

Jo cca po 10km vylezu z autí a zkontroluju dotažení šroubů, většinou zbytečně. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na 205 mám na plecháče předepsaných 80 Nm, na litaky 90 Nm. Momentak mám - těch 80 Nm je komických.

V pneuservisech nevím na kolik to rvou, ale i na to jsem vybaven... mám teleskopický klíč... jeho výhodou je páka až 1m a 1/2" na konci. Hezky se jím povolujou i jiné šrouby.

Nemažu - kola stejně sundavám co chvíli ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemažu, a snažím se nepíchat, takže gumy mi mění pouze v pneuservisech (když jsem několikrát píchnul, vždycky jsem kolo bez problému sundal - daleko horší než povolit samotné kolo je práce se sundáním rezervy uložené pod autem, tam už se mi párkrát stalo, že držák rezervy pod medvědí silou kapituloval a já pak sháněl nový)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman
Původně zaslal: Medvěd

Nemažu, a snažím se nepíchat, takže gumy mi mění pouze v pneuservisech (když jsem několikrát píchnul, vždycky jsem kolo bez problému sundal - daleko horší než povolit samotné kolo je práce se sundáním rezervy uložené pod autem, tam už se mi párkrát stalo, že držák rezervy pod medvědí silou kapituloval a já pak sháněl nový)

Ale u 406 v pohodě ne?? máš rezervu pod deklem:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...