Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pneuservis a Fulda


vitin

Recommended Posts

Tak jsem si na netu sehnal dobré laciné Bridgestony a šel jsem objet pneuservisy, abych se domluvil kde mi přehodí kola a obují tyto gumy na nové elektrony. Ani jeden servis to nechtěl dělat, protože pneu z internetu prý nepřezouvají. Když mi to řekli i v posledním, byl jsem zoufalý. Nabídli mi jejich gumy a prý mi to hned udělají. V mém rozměru měli jen Fuldy progresso a to ještě za 2.200 korun. Byl jsem na dně, tak jsem jim řekl, že jestli mi sleví na dva tisíce za jednu, aby to udělali. Celou dobu jsem přemílal v hlavě, že budu mít Fuldy a ještě za takové peníze, no moje nálada byla na mrazu. Otráveně jsem jel domů a po cestě jsem si všiml, že nic neslyším. Věnoval jsem tomu větší pozornost a fakt ty gumy nejdou vůbec slyšet, jel jsem na kostky, kde mi to obvykle rvalo uši a ani jsem nevěděl, že jsem tu ulici projel. Po cestě od města jsem slyšel větřík kolem auta, což před tím nebylo, protože ty bývalé Bridgestony byly fakt hlučný. Ale nečekal jsem něco tak strašně rozdílného. Doma jsem mrknul na testy, kde byly Fuldy v jízdních vlastnostech průměr, ale vyhrály aquaplaning, v hlučnosti a nízkém opotřebení. To opotřebení mají fakt nízké. Tak nakonec se to zoufalství obrátilo a jsem rád, že mám fuldy. Ten komfort toho ticha v autě nevyváží ani o 4 metry deší brzdná dráha. No a jestli ještě i dlouho vydrží podle předpokladů, dopadl jsem fakt dost dobře. Někdy holt osud zapracuje a člověk jen kouká...:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

víš,pravda je někde uprostřed......

každý musí z něčeho žít a pneuservis taky.a jestli mu ubude podstatná část zisku z prodeje pneumatik,musí ty peníze získat jinde.tak to prostě je.

a protože nemůže konkurovat ceně pneumatik,které se prodávají přes internetový obchod(nedostane ani zdaleka takovou nákupní cenu-když odebere ročně 500 ks. pneumatik,jako ten co jich bere kamióny .)

takže se prostě nějak brání.ty by jsi se taky bránil,kdyby jsi dostal méně na výplatu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja si objednaval kola, tak sem zajel do sveho servisu, rekl chci tyhle z tohodle eshopu, oni sami objednali, zaridili pak jsem jen prijel a prezul a prevazil za cca 650korun. Pravda ze jsem tam ohledne prezouvani a nekterych mensich veci staly zakaznik, ale i tak tohle beru jako samozrejmost. To je stejne jako kdyby me odmitli prezout nekde gumy, ktere si privezu ze sklepa minule zimy a poslali me pryc, ze sem si je u nich nekoupil. Do takoveho servisu bych uz nikdy nesel kdyz jim prace nevoni. Ti budou mit totiz zcela jiste dobry pristup k zakaznikum :bojim

Zcela chapu, ze pri zakoupeni gum u nich ti daji slevu na prezuti auta nebo udelaji zdarma, ale takovy pristup je tosku moc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to dobytek když to nechtějí přezout je to jako kdyby švadlena vnucovala a šila pouze ze své látky šaty a za ušití by si vzala 500 a za látku donešenou a ušití by ůčtovala 2000 .

když jednou vykonávám pneu službu měl bych mít vyvěšený ceník za přezutí a vyvážení kola a dle toho se řídit. Dobrý servis by měl když prodá své gumy zákazníkovi obout kola zdarma!!

A jěště příklad : když píchnu tak mě asi servis pošle tam kde jsem obouval?? to je blbost né??zkrátka by měla chodit inspekce a takové pneuservisy zavřít jsou to bozohlední okrádači vnucovat něco co nechci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď budu mluvit z pohledu pneuservisu v Praze:V životě by se ti u nás nestalo,že ti neobuju to co si přivezeš:o.Nehledě na to,že máš možnost si pneu objednat u internetového prodejce,nechat si poslat pneu k nám na servis,kde za ně zaplatíš stejnou cenu jako u něj osobně.Jasně každej se musí nějak živit,ale de to i jinak než někomu něco vnucovat,byť ti vnutili jak říkáš tichou gumu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pavel626

když jednou vykonávám pneu službu měl bych mít vyvěšený ceník za přezutí a vyvážení kola a dle toho se řídit. Dobrý servis by měl když prodá své gumy zákazníkovi obout kola zdarma!!

Chtěl bych vidět pneuservis,kterej tohle dělá,ceny pneu jsou díky netu stlačeny dolů a z něčeho servis musí žít.Zamysli se nad tím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pavel626

když jednou vykonávám pneu službu měl bych mít vyvěšený ceník za přezutí a vyvážení kola a dle toho se řídit. Dobrý servis by měl když prodá své gumy zákazníkovi obout kola zdarma!!

Tak na různé vyvěšené ceníky, tabulky a podobné ptákoviny kontrolované státní inspekcí jsme se snad dokoukali v roce 1989 a já jsem velice rád, že to tak je.

Pokud si koupím gumy přes net, tak si musím být vědom všech rizik s tím spojených (složitější reklamace, možná neochota některých pneuservisů mi donesené gumy namontovat - to asi hlavně v tzv. sezónních špičkách, kdy u pneuservisů stojej fronty zákazníků). Mám kamaráda, který ve svém pneuservisu odmítá obouvat protektory ala TESCO s tím, že je mu cela jedno, jestli ho Ti mameluci, co kupujou gumu za 700 pomluvěj, protože on tvrdí, že tyhle gumy jsou nevyvážitelné a jízda na nich je poukázka na vstup do rakve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci nikomu dělat reklamu - ale vždy chodím /sakra teď si nevzpomenu jak se ta firma jmenuje -je před Olomoucem těsně za "pevnůstkou" na pravý straně - ze strany od Šternberka /silnice I.třídy 46/. Tam opravdu postupují dle - náš zákazník - náš pán. Doporučuji ale nevnucuji. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych vidět pneuservis,kterej tohle dělá,ceny pneu jsou díky netu stlačeny dolů a z něčeho servis musí žít.Zamysli se nad tím

nevím jak Vám ale mě se zdá že když mi mechanik gumu s vyvážením přezuje za 10min a řekne si o 100kč x4 gumy - 400kč a většinou bez dokladu je více než slušný výdělek tak o co jde??asi o peníze které jsou až na prvním místě že a to věřte (už jsem byl několikrát napaden) peníze nikomu nezávidím ( mě ser..ou peníze politiků...)a to sem nepatří. mimochodem jsem taky živnostník ale takovéto podnikání (kdy má práce je podmíněná nákupem mého zboží) se mi příčí a nemá to nic společného s poctivostí a spokojeností zákazníka ---viz třeba ta švadlena to to nikdo nechápete???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jakou mají marži z těch gum, ale jeho nabídka zněla tak, že ty Fuldy stojí přes tři tisíce a oni mi dají slevu na 2.200 ! Jako že jsem to já a že on je grant. Já mu odpověděl, že na netu ty samé gumy koupím za 1.700 a že po mě nemůže chtít, abych dal za jednu o pětistovku víc! Proto jsem mu navrhnul, že když ji sleví na dva, tak mi je můžou nahodit, ale i tak jsem prodělal 1.200. Myslím si, že i když nakupují menší počty a nemají tak nízké slevy jako na internetu, přece nějakou marži na tom mít musí, i když menší. Jenže oni vydělají na rozdíl od netu na montáži a vyvážení, a ne málo. Proto mám dojem, že jejich postoj není opodstatněný. Za necelou hodinku práce jsem jim zaplatil 900 korun na montáži a vyvážení.

Jejich námitky o kvalitě gum nakoupených na netu jsem hned zamítl, protože jsem měl objednané Bridgestone 720 za 1.850 korun a pochybuji, že by taková firma někomu prodala nějakou vadnou sérii, to by je raději spálili. Je jasný, že mě těch 1.200 navíc mrzí, mohl jsem za ně koupit třeba eufaby lampy na celé auto a ještě by zbylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem, jezdíte někdo taky na těch Fuldách? Jaké jsou ohledně jízdních vlastností, nevíte? Podle testů nic moc, ale je mi divné, že vyhrály naprosto suverénně v opotřebení, kde dostaly známku 0,6, oproti průměru 2,3 u ostatních gum. Podle známky to vypadá skoro na zázračnou gumu! Jestliže na ostatních najedu v průměru 30 tisíc, tak na Fuldách by to odpovídalo skoro sto tisícům, to už je síla. To by se potom ty peníze navíc vyplatily. Pak ještě vyhrály v té hlučnosti a v aquaplaningu, což je dobrý, ale jestli si na nich nabiju hubu na suchu, tyto vlastnosti to asi nevyváží. Pořád to nemůžu strávit, byl jsem zvyklý na Bridgestone 720, na těch jsem mohl jezdit zatáčky na doraz a ani nepískly, mám obavu, že bych si na těch Fuldách někde takhle rozbil čumák. Pravda ale taky je, že jsem netušil jak jsou ty Bridgestonky hlučné, když teď mám pocit, že lítám nad povrchem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je podle mne vše o složení gumy. Bridgestony mají malinko měkší směs, proto více lepí, ale zase rychleji se sjíždějí a jsou hlučnější. Fulda má tvrdší směs a tak zase dýl vydrží, ale ta lepivost je horší. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže tady jsou linky na některé testy gum, pozor na rozlišení zimních a letních. Zimní jsou winter test a letní jsou summer test.

http://www.az-pneu.cz/index.php?goto=testy_pneu&obdobi=letni

http://www.e-pneu.cz/testy_pneu.php

http://www.oeamtc.at/index.php?type=menu&id=17

Ty testy berte jen informativně, několik let je sleduji a zjistil jsem, že stejná pneumatika je každý rok hodnocena jinak a také každý testující ji hodnotí jinak. Je to dáno tím, že firmy mohou měnit během výroby směsi a jestliže je jedna jeden rok průměrná, další rok může být na špici. Navíc ty gumy co se testují mají většinou vlastnosti jen málo odlišné, brzdné dráhy a časy se liší jen nepatrně, naproti tomu je do testů vždy zařazena nějaká co fakt propadá, jako jsou třeba čínské gumy a občas Matador.

[upravil dne 20.1.2008 vitin]

[upravil dne 20.1.2008 vitin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) Testy gum je nejlepší sledovat také 2-3 roky dozadu - a co týká výsledků, je to velmi vtipné. (každý rok vyhraje někdo jiný, lítají koeficienty apod.)

2) Medvěde, tvůj známý má pravdu - sice ho ti mameluci můžou pomluvit, ale pokud jim vše vysvětlí, je to korektní jednání. Postupoval bych taky tak.

3) Internet je internet a pneuservis je pneuservis. Platíš si službu. Pokud internetový obchod bude prodávat šmejdy, rozkřikne se to, stejně, jako když pneuservis bude nekvalitní.

4) Hodina práce v pneuservise za přezutí a převážení - 900,- Kč... ano, mzdové náklady, nájem, obnova zařízení ... a hlavně, je to sezonní činnost - kdo přezouvá kola v létě?

Nebo se vám ještě nestalo, že jste takhle v červenci přijeli před pneuservis a tam cedulka - " Jsme na plovárně, volejte 602 xxx xxx, přijedeme " :)

I od tohoto se také odvíjí cena služby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to vix-ano máš pravdu.V dnešní době žít jenom z toho co vyděláš během 3 měsíců v roce není možné.Proto většina menších pneuservisů mimo tzv.sezónu nabízí i jiné služby-plnění klima či jiné méně složité servisní úkony.A můžu sám za sebe říct,že ty 3měsíce ročně je přezutí většinou na objednání a u nás je možnost po domluvě nechat auto přes den a v rámci možností ho přezujem i mimo objednávku,je to hodně o ochotě pracovníků.Dneska hodně pneuservisů spolupracuje s internet.prodejci,takže si pořádně prohlédnout jejich stránky a můžeš si poslat gumy na jejich servisní místo a tam zaplatit stejnou cenu jako na netu+přezutí

A 900 za přezutí je dost,ceny se pohybují od 500-do 1000,takže spíš vyhledat levnější servis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...