Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

jak moc je 205ka "tvrdá" ?


aaischa

Recommended Posts

takže takhle:

obě přední kola když za ně vemu tak se prakticky nehnou určitě ne tak že bych je jakoby páčil jednou rukou k sobě druhou od sebe tak na vůli to nevypadá, na pružiny sem koukal, sou ok, na 99% si sem jistej že na straně řidiče je to ok, ikdyž něco projedu tak klídek trosku to clovek cejtí, s pravym kolem to dělá ten bordel, dvakrat sem kuli tomu dneska stavel a koukal a nic, jediny kdy se kola jekoby hnou je kdyz zesrany zatlacim na auto ale je to minimální --- jestli to spíš nebude problém kousek jinde než v uložení nebo pruzinach.... kdyz jedu nebo stojim kola na toceni volantu reagujou bez sebemenší vůle, ale když vlítnu prevazne pravim do nejaky tyhle díry nebo tak tak mi jakoby "ustřelí řízení" prostě jedu rovně a třeba mě to vyhodí malinko doleva nebo doprava jakobych trošku pootočil volantem ale ve volantu to necejtim ani malinko, takový ty tyče řízení co vedou od předních kol a tak sou pevný nebo aspon pri snaze s ni nejak hnout kejvat nebo cokoliv nevykazujou žádnou vůli, tak ted vážně nevim co to nějak může bejt :( to "samozatoceni" neni nijak hrozny je to malinko ale příjemný to neni... kdyz clovek jede ve meste nebo po prijemnejch silnicich niceho si nevsimne, jenom po takovejch tech kery maj kadou chvíli pláty novýho asfaltu a tady zas něco a tak..

najde se nějaká šikovná rada co by to nakonec mohlo být ?

dík

[upravil dne 19.1.2008 aaischa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já se k vám taky přidám.

Jednoho času mi u 205 při přejetí třeba železničního přejezdu nebo větší nerovnosti hrozně bouchala přední náprava. Jelikož jsme tenkrát měli ještě 405tku 1.9D, která tohle vůbec nedělala, tak jsem dostal podezření, že je na 205 něco v nepořádku. Kouknul jsem na čepy co jsou na ramenech přední nápravy, měly prasklý ty gumový krytky a nějak moc dobrý se mi nezdály. Jinak zbytek na ramenech celkem OK. Kouknul jsem taky na čepy co jsou od tyček řízení, a tam ty čepy taky nic moc.

Takže jsem koupil obě nový ramena + čepy na ty tyče od řízení, nandal to tam, nechal udělat geometrii a je klid.

Teď když jedu přes koleje je "naprostý" ticho.:papa:papa

Před zásahem:

Kolo-01.JPG

Je pravda, že jsem tam toho udělal trochu víc než jenom ty čepy a ramena no (repas poloos = obě manžety byly prasklý, vyteklá vazelína a zaprasený všechno okolo a jedna poloosa už začala naříkat, troška barvení a čištění:D:D..to si nikdy neodpustím), ale já si prostě nemohl jinak pomoct:D:D:D:D

Po mém zásahu:

Kolo-02.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůli na spodních čepech nejlépe zjistíš montpákou nebo něčím podobným.Zapáčíš tak abys jakoby odpačoval rameno od těhlice a zároveň sleduješ zda se neprojevuje vůle.

Tím že vemeš za kolo zjistíš v pohodě vůli na řízení nebo čepech řízení,na spodní čep se musí s montpákou.Malá vůle by se ti jinak nemusela projevit ak tomu mlácení stačí i ta malá vůle

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

páčit jakym způsobem ? moc mi to neni jasný ? :( a to že ujíždí řízení při tom drcnutí by bylo normální kdyby to byly ty čepy ?

Musíš zapřít montpáku o spodní rameno a krajem zachytit těhlici a pak se jí snažíš jakoby nadzvednout a sleduješ jestli čep není volnej.Těžko říct od klávesnice,co přesně máš na mysli tím ujížděním?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: subin

Původně zaslal: aaischa

páčit jakym způsobem ? moc mi to neni jasný ? :( a to že ujíždí řízení při tom drcnutí by bylo normální kdyby to byly ty čepy ?

Musíš zapřít montpáku o spodní rameno a krajem zachytit těhlici a pak se jí snažíš jakoby nadzvednout a sleduješ jestli čep není volnej.Těžko říct od klávesnice,co přesně máš na mysli tím ujížděním?

jak sem psal vejš v tom poslednim prispevku proste kdyz projedu takhle nejakou nerovnost tak ten zvuk prakticky z pravy strany cili spolujezdec kdyz projeu druhym kolem nic se nedeje, kdyz to udela ten zvuk tak mi jakoby ujede rizeni, proste me to vyhodi trosku doprava nebo doleva proste jakobych vzal volantem doprava nebo doleva a musim to dorovnat volantem zpatky, proste mi to jakoby zatoci nekam, ale do volantu to vubec necejtim, volat jakoby nic, a nekdy je to fakt neprijemny :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarajarda

Původně zaslal: jerry2

a když budeš měnit ramena vyměn i gumy na uložení stabilizátoru ať máš klid :papa

Pravda, otázka pár korun, mě to taky hrozně bouchalo a za dvě stovky byl klid:super

díky za inspiraci na další opravu..:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vinorak

Původně zaslal: jarajarda

Původně zaslal: jerry2

a když budeš měnit ramena vyměn i gumy na uložení stabilizátoru ať máš klid :papa

Pravda, otázka pár korun, mě to taky hrozně bouchalo a za dvě stovky byl klid:super

díky za inspiraci na další opravu..:D

Jojo, je to fakt a pomůže to:) Pořád je co opravovat....:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

ze je co opravovat by ani tak nevadilo, horsi je kdyz se musi kupovat nebo menit, jakmile to testnu, dam vedet bylo by to logicky, pravy kolo projede vic der atd tak tim spis to bude unavenejsi..

To máte kliku že máte díry jen napravo:D My tu máme díry naprosto všude a auta jdou 2x tak rychle do prde_e.........:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarajarda

Původně zaslal: aaischa

ze je co opravovat by ani tak nevadilo, horsi je kdyz se musi kupovat nebo menit, jakmile to testnu, dam vedet bylo by to logicky, pravy kolo projede vic der atd tak tim spis to bude unavenejsi..

To máte kliku že máte díry jen napravo:D My tu máme díry naprosto všude a auta jdou 2x tak rychle do prde_e.........:grr

kdybys viděl jak jezdim to by se ti asi moc nelíbilo :roll díry prakticky nejvíc kraje, vymlácený díry, pláty , všecko tak když nikde nikdo což skoro vždycky tak jedu na prostsředku ale když někdo jede tak samo to vemu kekraji a to to pak pravá čast vybere :( prostředky souv ecinou u nás celkem slušný... hlavně zatáčky sou celkem k.o.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

tak se na vás obracím znovu páč mi neni moc jasný mezi kerejma dvěma věcma mam zapáčit tady je obrzek tak jestli by šlo na něm to trošku popsat jednotlivý díly sou popsaný číslama... kuju

1. Tlumení předního kola nabo nezávislé odpružení předního kola

2. Uložení tlumiče

3. Pružina

4. Tlumič

5. Těhlice

6. Rameno

7. Poloosy

8. Axiální táhlo

9. Přední zkrutný stabilizátor

10. Hřebenové řízení

11. Tyč řízení

12. Volant :D

Možná je to blbě..nejsem autonechanik:papa:papa

[upravil dne 21/1/08 Vopičí]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vopičí

Původně zaslal: aaischa

tak se na vás obracím znovu páč mi neni moc jasný mezi kerejma dvěma věcma mam zapáčit tady je obrzek tak jestli by šlo na něm to trošku popsat jednotlivý díly sou popsaný číslama... kuju

nějak si tu nic nenapísal chybička se vloudila? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: Vopičí

Původně zaslal: aaischa

tak se na vás obracím znovu páč mi neni moc jasný mezi kerejma dvěma věcma mam zapáčit tady je obrzek tak jestli by šlo na něm to trošku popsat jednotlivý díly sou popsaný číslama... kuju

nějak si tu nic nenapísal chybička se vloudila? :myslim

Jsem se trošku uklik, už je opraveno;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...