Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

pravidelny servis v peugeote alebo nie??


faget1

Recommended Posts

mam len taku dilemu mam čoskoro pravidelny servis pri 60000km auto už bude mat 4r. a tak zvažujem či ist na servis do peugeotu alebo znamemu do autoservisu kedže ide viacmenej len o prehliadku vymena oleja a filtrou atd.. niekto tvrdi že ten znamy mi to uričte urobi lepšie ako v peugeote a možno aj lacnejšie a iekto zas tvrdi že autorizovany servis je predsaj len autorizovany servis ale myslim si že kedže nejde o neaku extra vec že by som s tym nemusel priamo do peugeotu lebo som počul aj take hlašky že napr len vymenu oleja tak chlapci tak beru že vypusti a ešte ani riadne nevytiekol olej a už zatvara otvor a leje druhy atd. tak si myslim že nema na tom čo pokafrat ani iny servis a tiež ked by som mal neskor iny problem či peugeote nebudu potom pozerat aj na to že som nechodil na pravidelny servis k nim na autorizovane stredisko ?? čo si myslite vy a ako riešite tieto veci ? wdaka:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: faget1

mam len taku dilemu mam čoskoro pravidelny servis pri 60000km auto už bude mat 4r. a tak zvažujem či ist na servis do peugeotu alebo znamemu do autoservisu kedže ide viacmenej len o prehliadku vymena oleja a filtrou atd.. niekto tvrdi že ten znamy mi to uričte urobi lepšie ako v peugeote a možno aj lacnejšie a iekto zas tvrdi že autorizovany servis je predsaj len autorizovany servis ale myslim si že kedže nejde o neaku extra vec že by som s tym nemusel priamo do peugeotu lebo som počul aj take hlašky že napr len vymenu oleja tak chlapci tak beru že vypusti a ešte ani riadne nevytiekol olej a už zatvara otvor a leje druhy atd. tak si myslim že nema na tom čo pokafrat ani iny servis a tiež ked by som mal neskor iny problem či peugeote nebudu potom pozerat aj na to že som nechodil na pravidelny servis k nim na autorizovane stredisko ?? čo si myslite vy a ako riešite tieto veci ? wdaka:myslim

Pokud máš fakt dobrýho známýho tak ty filtry a olej by ti mohl

udělat / budeš to mít x krát levnější/. Jde o to zda to nemáš povinný kvůli záruce.

Tyto věci si dělám sám - ovšem jde o to, zda na to máš prostory - je dost blbý měnit olej na silnici před panelákem. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[

Pokud máš fakt dobrýho známýho tak ty filtry a olej by ti mohl

udělat / budeš to mít x krát levnější/. Jde o to zda to nemáš povinný kvůli záruce.

Tyto věci si dělám sám - ovšem jde o to, zda na to máš prostory - je dost blbý měnit olej na silnici před panelákem. :papaOtázka je, co je x krát levnější. Olej a filtr zaplatíš tak jako tak (když tedy neseženeš jó nějakej levnější), práce u Peugeotu cca 1/2hodiny (1hodina 450Kč) takže kvůli 250Kč bych pod auto nelezl. Osobně mám skoro 100000km a opět jsem byl u Peugeota s výměnou oleje, foltru a doplnění a vyčištění klimatizace za 2800Kč. To si myslím že ujde. Samozřejmě jsem u té práce u toho. Žádný že si pán dá kafíčko a my to uděláme.:papa:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bigoš

[

Pokud máš fakt dobrýho známýho tak ty filtry a olej by ti mohl

udělat / budeš to mít x krát levnější/. Jde o to zda to nemáš povinný kvůli záruce.

Tyto věci si dělám sám - ovšem jde o to, zda na to máš prostory - je dost blbý měnit olej na silnici před panelákem. :papa

Otázka je, co je x krát levnější. Olej a filtr zaplatíš tak jako tak (když tedy neseženeš jó nějakej levnější), práce u Peugeotu cca 1/2hodiny (1hodina 450Kč) takže kvůli 250Kč bych pod auto nelezl. Osobně mám skoro 100000km a opět jsem byl u Peugeota s výměnou oleje, foltru a doplnění a vyčištění klimatizace za 2800Kč. To si myslím že ujde. Samozřejmě jsem u té práce u toho. Žádný že si pán dá kafíčko a my to uděláme.:papa:mrk

No nevím, aspoň pro mě 250,- Kč dost.

Zase vím co si tam naleju za olej a jaký filtry si tam nacpu. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, aspoň pro mě 250,- Kč dost.

Zase vím co si tam naleju za olej a jaký filtry si tam nacpu. :myslimJá nechtěl říct že 250Kč nic není, ale na 20000km, do další výměny, kterou mám cca za rok a půl až dva, to fakt nemá pro mě cenu.:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale k tématu - po zkušenostech, které jsem kdysi nasbíral ve značkovém servisu MAZDA (měl jsem firemní funglovku, tak jsem tam po dobu záruky musel) už všechny autorizované servisy objíždím velikým obloukem - když najdeš slušnýho servicemana s vybavenou dílnou, určitě budeš mnohem spokojenější - malý šikovný servisman totiž nežije z provize z prodaných aut, ale živí ho právě jen a jen ten servis, který tedy musí fungovat tak, aby se mu spokojení zákazníci vraceli

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: VladoHA

praxoval som v znackovom servise peugeot a v zivote by som si tam nedal nic robit okrem geometrie inak tam chodim len na kafe druhy rok som praxoval u sukromnika a na toho chlapika nedam dopustit jednoznacne nie autorizovany servis

No ja som na nom viazany este zarukov. mozes priblizit kde su najvacsie slabiny? nemenia filtre a pod?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moj nazor je ze ak je auto v zaruke je treba ist do znackoveho servisu ale potom uz urcite nie. Lebo v neautorizovanom je to postatne lacnejsie aspon moja skusenost a casto je lepsie ked mozes hovorit priamo s mechanikom ktory to bude robit a nie s niekym kto len prebera zakazky nerozumie nicomu. Odporucam mechanikov v malych firmach mimo velkych miest, lebo su lacnejsi da sa s nimy dohodnut. Najlepsie nejaky skuseny mechanik ktory je sam sebe panom.

Původně zaslal: faget1

mam len taku dilemu mam čoskoro pravidelny servis pri 60000km auto už bude mat 4r. a tak zvažujem či ist na servis do peugeotu alebo znamemu do autoservisu kedže ide viacmenej len o prehliadku vymena oleja a filtrou atd.. niekto tvrdi že ten znamy mi to uričte urobi lepšie ako v peugeote a možno aj lacnejšie a iekto zas tvrdi že autorizovany servis je predsaj len autorizovany servis ale myslim si že kedže nejde o neaku extra vec že by som s tym nemusel priamo do peugeotu lebo som počul aj take hlašky že napr len vymenu oleja tak chlapci tak beru že vypusti a ešte ani riadne nevytiekol olej a už zatvara otvor a leje druhy atd. tak si myslim že nema na tom čo pokafrat ani iny servis a tiež ked by som mal neskor iny problem či peugeote nebudu potom pozerat aj na to že som nechodil na pravidelny servis k nim na autorizovane stredisko ?? čo si myslite vy a ako riešite tieto veci ? wdaka:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do autorizovaneho servisu by som nebral nic. roboli mi klimu aj spravili len oni vyvesili hadicku privodu benzinu a alternator mi to vydral a tiekol mi benzin. S takejto roboty si viacej neprosim. Mam vlastneho mechanika vecsinu roboty co sa robi na aute robime spolu tak viem ze robota je dobre spravena a suciastky vyberame podla zvazenia ceny ale hlavne kvality. Olej si menim sam aspon viem co je v motory. mam 306

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

250 je pro mě lepší večeře, kvůli tomu bych fakt pod auto nelez

Tož to jsem asi "nižší skupina" - za 250,- Kč pod ten wehikl vlezu, uvolním šroub, šoupnu tam nádobu, dám si cigárko, vyčkám až oil vyteče, zašroubuju, novej oil naleju. No každej jsme holt jinej. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...