Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Co všechno se může stát v autobazaru.


subin

Recommended Posts

Řekl bych,že špatného se o autobazarech řeklo celkem dost.

Moje známá si koupila před dvouma týdny v autobazaru ESA,ojetou Octavii 1.9 TDI se servisní knihou podle které měla mít najeto cca130000km.Auto na pohled vypadalo pěkně a ona byla spokojená,ale boužel jen týden.

Po cestě do Pardubic jí začalo něco mlátit na lp kole.

Po prohlídce mechanikem byl zjištěn stržený závit na těhlici(vodící čep brzdiče).Dala to opravit na místě,po dojezdu do Prahy si auto nechala zkontrolovat v autorizovaném servisu,

kde ji zjistili(nevím jak),že vůz má ve skutečnosti najeto přes 300000km.Vydali jí potvrzení o skutečném stavu km.Druhý den známá navštívila autobazar a seznámila je se skutečným stavem vozu.

A světe div se autobazar od ní vzal auto zpět,nehledě na skutečnost,že ji proplatil i provedené opravy:oVčetně prohlídky v autorizačce.

Jediný zádrhel je v tom,že vůz zakoupila na splátky(nevím od jaké společnosti)takže jí nabídli jakýkoli vůz ve stejné hodnotě,který musí zakoupit u nich.

Závěrem:Škoda,že se takto nechovají vždy a všechny autobazary

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MatrixChose

:o:o:o To je realita nebo se ti to zdalo? :aut Ale je tam stake ten "hacek"...

Nezdálo i když sem tomu také nechtěl věřit a háček tam je.Nevím jestli bych si od nich vzal další auto po zkušenosti s předchozím
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: subin

Řekl bych,že špatného se o autobazarech řeklo celkem dost.

Moje známá si koupila před dvouma týdny v autobazaru ESA,ojetou Octavii 1.9 TDI se servisní knihou podle které měla mít najeto cca130000km.Auto na pohled vypadalo pěkně a ona byla spokojená,ale boužel jen týden.

Po cestě do Pardubic jí začalo něco mlátit na lp kole.

Po prohlídce mechanikem byl zjištěn stržený závit na těhlici(vodící čep brzdiče).Dala to opravit na místě,po dojezdu do Prahy si auto nechala zkontrolovat v autorizovaném servisu,

kde ji zjistili(nevím jak),že vůz má ve skutečnosti najeto přes 300000km.Vydali jí potvrzení o skutečném stavu km.Druhý den známá navštívila autobazar a seznámila je se skutečným stavem vozu.

A světe div se autobazar od ní vzal auto zpět,nehledě na skutečnost,že ji proplatil i provedené opravy:oVčetně prohlídky v autorizačce.

Jediný zádrhel je v tom,že vůz zakoupila na splátky(nevím od jaké společnosti)takže jí nabídli jakýkoli vůz ve stejné hodnotě,který musí zakoupit u nich.

Závěrem:Škoda,že se takto nechovají vždy a všechny autobazary

spis skoda ze nedala hned ze zacatku 1000 za prohlidku v nejakem nezavislem servise, kde se mohla dozvedet hned ze to auto ma dvojnasobek avizovanych kilometru a nemusela do toho takhle spadnout i kdyz se bazar pri reklamaci zachoval vcelku korektne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman
Původně zaslal: subin

Co říkala tak se spoléhala na servisní knížku,osobně by mně taky nenapadlo,že může bejt falšovaná

děje se vše -150 táců km není problém

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: adraj

By mě zajímalo jak je teda možné,že ty AAA mají takový odbyt po takových zkušenostech. Nebylo to poprvé a určitě naposled kdy se někdo nachytal.

Protože Český člověk je povětšinou hloupý a rád se nechá klamat. Je to náhoda, že většina aut v jistých bazarech má najeto kolem 120-130ti tis km? Když někdo vidí pěkný auto, který má na tachometru 250tkm tak uteče na míle daleko, ale když je mu předveno auto se 120ti, tak do toho skočí šipku a ještě je spokojenej jak dobře koupil. Přitom každej ví, že koupit si nové auto s pohonem na naftu se vyplatí při najetí min.40tkm ročně, takže je nesmysl, když má auto najeto 120tkm po šesti letech, že.

Servisku Ti prodají v servisu a za 500,- ti tam technik napíše a orazítkuje co chceš. Před rokem jsem pomáhal známé kupovat 206ku a objel s ní několik inzerátů a bazarů - strašný! Auto se serviskou, prý původně lehce odřený LP roh, mělo na levé straně mezi P a Z dveřmi mezeru cca 1cm a na druhé straně se do mezery skoro nevešel klíč na výšku! V servisce bylo 5 razítek - první bylo sytě černý, druhý černošedý, třetí šedý, čtvrtý světle šedý a pátý skoro nebylo vidět. Když jsem bazarníkovi řekl, že to razítko měli aspoň dvakrát namočit, tak začal koktat, že to auto už je stejně zamluvený...

Asi se i v AAA, nebo Extra auto dá koupit slušný auto, ale chce to pořádně prolézt a napojit na diagnostiku, nejlepší je si s sebou vzít člověka, kterej danýmu autu nejvíc rozumí, např: že u některých BMW (např.E36) se dá zjistit skutečný stav km tak, že se při zapnutí klíčku chvíli drží čudlík v palubce, kterým se normálně nuluje denní počítadlo, apod.

[upravil dne 17.1.08 MichalTalbot]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarajarda

Tomu co je na tachometrech v Českých bazarech nevěřím. Připadne mi že čítače km jsou jen orientační, aby každý věděl kolik s autem najel km....

Kdosi mi říkal, že na"západě" se hodnotí přetočení tachasu jako trestný čin (klamání zákazníka). Nevím ovšem, zda je to pravda.

[upravil dne 17.1.2008 myryn]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli je bazar dobrej ale pokud člověk má v kupní smlouvě počet km (jak tomu většinou bývá) v tomto případě 150tis. a pak se zjistí a aut. servis vydá jasný prohlášení o pravým počtu km tak ten bazar ani couvnout nemůže. Je to podvod, prokazatelnej, takže to mohla klidně dotáhnout až k trestnímu oznámení.

A jak to zjistili? Podle mě auto bylo servisovaný do těch 300tis. a Škodule má počitačovej systém, ve kterým se dá podle VIN celorepublikově dohledat poslední servis se stavem km... že to udělali z vlastní dobré vůle je haluz ale takto by to mělo fungovat všude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: myryn

Původně zaslal: jarajarda

Tomu co je na tachometrech v Českých bazarech nevěřím. Připadne mi že čítače km jsou jen orientační, aby každý věděl kolik s autem najel km....

Kdosi mi říkal, že na"západě" se hodnotí přetočení tachasu jako trestný čin (klamání zákazníka). Nevím ovšem, zda je to pravda.

[upravil dne 17.1.2008 myryn]

Ale to i tady, pokud to můžeš prokázat.

Přece nejde prodat byt, kterej má 70m2 a ve smlouvě 130m2.

Podvod jako podvod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Původně zaslal: myryn

Původně zaslal: jarajarda

Tomu co je na tachometrech v Českých bazarech nevěřím. Připadne mi že čítače km jsou jen orientační, aby každý věděl kolik s autem najel km....

Kdosi mi říkal, že na"západě" se hodnotí přetočení tachasu jako trestný čin (klamání zákazníka). Nevím ovšem, zda je to pravda.

[upravil dne 17.1.2008 myryn]

Ale to i tady, pokud to můžeš prokázat.

Přece nejde prodat byt, kterej má 70m2 a ve smlouvě 130m2.

Podvod jako podvod.

No jo, jenže oni většinou už dneska neuvádějí kolik má auto najeto km, ale stav tachometru.

Někteři úpravci tachometrů nemají dostatečný SW a umějí upravit km jen v tachometru, zatímco v ŘJ zůstane skutečný stav km, což se samozřejmě v autorizovaném servisu snadno pozná...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem to tu psal kdysi - za snižováním stavu km na tacho hledejte

a) zákazníky - důvod už tu je popsaný výš, prostě lidi jsou ještě furt silně ovlivnitelný číslama na tachu a cekovej stav auta je věc podružná (tak nějak zbytečně navíc)

b) leasingovky - nevím, jestli se to v poslední době nezměnilo, ale když jsem v r. 2001 prodával VW Transporter a řekl jsem, že má na hrbu cca 380, tak ho nikdo do výkupu nechtěl, že by byl problém s leasingem, že leasingovky chtějí leasovat auta do 200 000 km (tak jsem za 1500,- Kč nechal tachometr přepsat na 190 a najednou prodat šel a docela rozumně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...