Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zabírání spojky


Ticcino

Recommended Posts

Ahoj,

jak vám 307čkářům zabírá spojka? Mám spojku relativně čerstvě vyměněnou, ale dříve zabírala jinak, řekl bych plynuleji.

Nyní je to asi takto:

Stojím na rovince, zařadím jedničku, spojka sešláplá na 100%. Auto se nehýbe (to je správně). Při povolení na 90%-80% začíná lehounký záběr, auto se dává do pohybu (to je taky správně). Jenže ten lehounký záběr se zesiluje strašně pomalu, až někam k 40% sešlápnutí pedálu. Pro rozjíždění na semaforech je to nepoužitelné. Poté následuje dost prudký nárůst tření na relativně krátké vzdálenosti 40-20%, no a na 10% už je spojka prakticky pevná.

Podobně obráceně, cesta do kopce na 5ku pod plynem. Sešlapávám spojku, na 10%-15% je vidět lehké zvýšení otáček a to postupuje víceméně lineárně až ke 30-40%, kde pak otáčky ulítnou nahoru.

Prostě, abych to shrnul. Spojka nezabírá lineárně v celé své pracovní délce. Záběr začíná tam kde má, ale znát je až v její horní třetině, kde tření roste intenzivně. Při nesešlápnutém pedálu není žádné prokluzování ani náznakem.

Mechanismus spojky je prý "samonastavovací", čili asi není možné to nějak doštelovat. Současný stav mi sice nevyhovuje, ale na druhou stranu mi nevadí. Je to o zvyku.

Jak to máte vy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Ahoj,

jak vám 307čkářům zabírá spojka? Mám spojku relativně čerstvě vyměněnou, ale dříve zabírala jinak, řekl bych plynuleji.

Nyní je to asi takto:

Stojím na rovince, zařadím jedničku, spojka sešláplá na 100%. Auto se nehýbe (to je správně). Při povolení na 90%-80% začíná lehounký záběr, auto se dává do pohybu (to je taky správně). Jenže ten lehounký záběr se zesiluje strašně pomalu, až někam k 40% sešlápnutí pedálu. Pro rozjíždění na semaforech je to nepoužitelné. Poté následuje dost prudký nárůst tření na relativně krátké vzdálenosti 40-20%, no a na 10% už je spojka prakticky pevná.

Podobně obráceně, cesta do kopce na 5ku pod plynem. Sešlapávám spojku, na 10%-15% je vidět lehké zvýšení otáček a to postupuje víceméně lineárně až ke 30-40%, kde pak otáčky ulítnou nahoru.

Prostě, abych to shrnul. Spojka nezabírá lineárně v celé své pracovní délce. Záběr začíná tam kde má, ale znát je až v její horní třetině, kde tření roste intenzivně. Při nesešlápnutém pedálu není žádné prokluzování ani náznakem.

Mechanismus spojky je prý "samonastavovací", čili asi není možné to nějak doštelovat. Současný stav mi sice nevyhovuje, ale na druhou stranu mi nevadí. Je to o zvyku.

Jak to máte vy?

no neviem co je tam samonastavovacie..... skor by som povedal ze nic.....

ja som menil vcera, a krasny plynuly zaber...no proste jedna basen...

neriesil by som tvoj problem...vies,mozno ze si spojka sadla a nasla si to spravne miesto a takto sa bude chovat stale....myslim pod slovom sadla. ze sa patricne prisposobila lamela k pritlacnemu tanieru a podobne....neviem co k tomu dodat.....nema sa tam nic co posrat....iba ak by si ju upiekol :papa:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, v knize píšou, že mechanismus spojky se samonastavovací a není třeba ho seřizovat.

Ta spojka takhle zabírá od prvního okamžiku, co mi jí před dvěma měsíci vyměnili. Je to teď jako v závoďáku. Nemohli mi tam dát nějakou nesprávnou? To se mi ale nezdá.

Píct spojku nehodlám, ani k tomu není důvod. Neprokluzuje, nic nesmrdí, tak to neřeším. Navíc na ní mám záruku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

No, v knize píšou, že mechanismus spojky se samonastavovací a není třeba ho seřizovat.

Ta spojka takhle zabírá od prvního okamžiku, co mi jí před dvěma měsíci vyměnili. Je to teď jako v závoďáku. Nemohli mi tam dát nějakou nesprávnou? To se mi ale nezdá.

Píct spojku nehodlám, ani k tomu není důvod. Neprokluzuje, nic nesmrdí, tak to neřeším. Navíc na ní mám záruku :)

od akeho vyrobcu ti tam dali spojku, kolko vysla a kolko vypytali za robotu...len pre moju informaciu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...