Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Budiky + palubovka vymena ziaroviek za biele LED


Kakao106

Recommended Posts

Pocas opravy budikov (nejde mi to male pocitadlo co sa da resetovat) by som chcel vymenit podsvietenie palubovky(v oblasti kurenia) a budikov za biele LED. Stava sa mi ze sa to vypali, a predsalen chcel by som aby to vyzeralo trochu sviznejsie ako nezazivna zlta :) .. Skusal niekdo uz take daco spravit??

Knihu "jak na to - 106" mam takze zhodit to viem (uz som to skusal a az na odpojenie tachaca to slo v poho).. aj zapojit to nieje problem.. skor by ma zaujimalo ci to ledka podsvieti dobre kedze z led ide smerove svetlo vpred a ziarovka svieti aj do stran, a ja neviem ako su tam spravene odrazne plochy aby to podsvietilo cele budiky.

Pripadne viete niekto kolko tam je ziaroviek ?? Aby som sa vedel pripravit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja som to uz tiez mal von a rozobrate. Sice som ziarovky nemenil ale priprav si ich aspon 10 kuskov. Uz si presne nepamatam kolko ich bolo. A ak chces vymenit aj tie ktore podsvecuju kontrolky tak cca 20 ks - samozrejme podla typu morota a vybavy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Mno takze tento vikend som bol doma = mal som cas na auto :D

Takze zhodit budiky nieje vobec problem, cakal som ze to bude tazsie, len sa nesmiete bat odmontovat volant, inak vam to vobec nepojde (vid zhodenyVolant.jpg)

Povodne som to chcel dat na cisto bielo ale ako som uz niekde cital tak tie transparentne vrstvy na budikoch su do zlta .. ked som to podsvietil bielov bolo to fakt hnus.. tak som skusil cervenu.. Esteze som mal 4 cervene ledky :potlesk

Prva verzia bola cisto na cerveno.. povodne su tam 4 ziarovky - takze z obr PredUpravou.jpg sa s talo obr PoUprave.jpg vysledok mozete vidiet na SvietiRed.jpg

Nasledne som sa bol previest ale zistil som ze nejde pocitadlo kilometrov.. :D takze znova rozobrat.. a ked som uz bol pritom tak som sa rozhodol ze kilometrovniky dam na bielo... takze to chcelo alobal ako tienidlo - prilepit dakym lepidlom co vydrzi + trochu sikovnosti ( nezabudnite na izolaciu na ledkach - alobal je vodivy ) a vzniklo daco ako na obr Alobal.jpg

Po namontovani a 3 nasobnom prestelovani tachaca ( musel som dat dole rucicku a potom to bolo treba nastavit ) je vysledok obr SvietiRedAndWhite.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuto upravu som robil hlavne koli tomu ze mi neslo spodne pocitadlo kilometrov ktore sa da resetnut.. Inak by som sa do toho nepustal - predsalen paprete do tachaca ( teda iba ak chcete aj to biele podsvietenie inak to je cista vymena ziarovka za led bez demontaze tacha ).

1) Ako ste si urcite niektory vsimli .. budik tachaca nieje origos takze o pravdivosti pocitadla mozem snivat :( Myslim ze to vobec nieje tachac zo starej 106 .. mate niekto aspom sajn z coho to je ?? :D Minuly majitel sa v tom urcite hrabal..

2) URCITE nieco zlomite .. som si isty! Snazte sa preto aby ste zlomili radsej nejaku nepodstatnu vec, nie napr rucicku tachaca ;) Mne sa zlomili uchytky konektorov.. dufam ze mi to za tyzden nevypadne :)

3) URCITE nieco stratite - hlavne ak budete mat okolo toho bordel.. ja som stratil asi 2 srubky z uchytenia palubovky :myslim

3) Ak budete davat dole rucicku z tachaca.. ( t.j. v pripade ze to biele podsvietenie nebudete vediet inak spravit - ako ja :) ) tak si urcite poznacte kam ukazovala v nulovej polohe - v idealnom priade na ten hnaci mechanizmus vo vnutri.. Nebudete musiet dava cely tahca 3x dole s tym ze 2x to este zhorsite..

4) Co vy na to ?? :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm pěkný:super..taky sem měnil podsvícení ale za modrý..až budu mít čas tak snad udělám nějaký fotky a dám je sem pro porovnání.

PS:ty jsi ty LEDky pájel přímo na budíky??Z tý fotky to není moc poznat ale vypadá to tak.

PPS:taky sem stratil pál šroubků apod.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Tak vám to musím pochválit máte to hezký:superakorát ten volant nemusíte oddělávat jde to i bez toho.Sice asi hůř, ale jde.Já už to tak mám v ruce a ani mě to nikdy nenapadlo:DJá to mám taky do červena, ale použil jsem takový červený návleky+silnější žárovky.Je to tak 2 měsíce zpět a už jsou vysvícený.No jo no levnější,ale na prt:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
Původně zaslal: Peti

Tak vám to musím pochválit máte to hezký:superakorát ten volant nemusíte oddělávat jde to i bez toho.Sice asi hůř, ale jde.Já už to tak mám v ruce a ani mě to nikdy nenapadlo:DJá to mám taky do červena, ale použil jsem takový červený návleky+silnější žárovky.Je to tak 2 měsíce zpět a už jsou vysvícený.No jo no levnější,ale na prt:bojim

No skusal som to aj bez vymontovania volantu.. asi mam prilis velke ruky, a to som dost krpec.. proste neslo ani za svet. Ale hlavne islo o to ze som sa bal ze tam nieco urvem a v konecnom dosledku,ked zhodis volant dole tak to ide uplne lahucko ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych doporučoval sundat volant (ja sem to teda taky dělal bez sundanýho volantu protože sem si řikal jaká to bude hrůza sundavat volat-bez airbagu!!!!) ale když sem ho teďka měnil tak už vim že sundat volant je to nejjednoduší na celý práci a zlehčí a zrychlí to celou manipulaci s budíkama.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 1 rok později...
  • O 4 roky později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...