Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

dalšie divné klepanie od motora ??


faget1

Recommended Posts

nazdar pegot-maniaci .. viem že sa už preberalo kopec klopotani od motora od silenblokou motora a neviem čo všetko ale počuvam už par dni klopotanie od motora a začina mi to pekne vadit a liezt na citi už len pridavam a pridavam radio a nelubi sa mi to riešit prave takto.. ide o to že všetko je s aftom oukej len počas jazdy ked idem preradzovat to je jedno z akeho stupna prevodovky tak akonahle uberiem plyn a vytlačim spojku tak v tom okamihu zaklopoce niečo ako od motora a auto to trochu pociti ako pomykanie jemne a hlavne ked idem pri nižšich otačkach okolo 1800-2000 tak je to dost počut a citit ale ked mu dam vyžšie otačky sa to starti ale nechcem tiež jazdit pri 2500-3000 otačkach ved ta spotreba zas a tiež sa to može postupne preniest do vyžšich otačok ak je to neaka zavada tak sa to bude prejavovat viac ako to sledujem postupom času idem za 2mesiace na servis tak neviem či ich mam na to upozornovat alebo či to neriešit skor ak niekto tušite asi čo mam na mysli a čo by sa to mohlo začinat ozyvat inak mam najazdenych 53000km r.v.2004 benzim wdaka za akukolvek napovedu :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: faget1

nazdar pegot-maniaci .. viem že sa už preberalo kopec klopotani od motora od silenblokou motora a neviem čo všetko ale počuvam už par dni klopotanie od motora a začina mi to pekne vadit a liezt na citi už len pridavam a pridavam radio a nelubi sa mi to riešit prave takto.. ide o to že všetko je s aftom oukej len počas jazdy ked idem preradzovat to je jedno z akeho stupna prevodovky tak akonahle uberiem plyn a vytlačim spojku tak v tom okamihu zaklopoce niečo ako od motora a auto to trochu pociti ako pomykanie jemne a hlavne ked idem pri nižšich otačkach okolo 1800-2000 tak je to dost počut a citit ale ked mu dam vyžšie otačky sa to starti ale nechcem tiež jazdit pri 2500-3000 otačkach ved ta spotreba zas a tiež sa to može postupne preniest do vyžšich otačok ak je to neaka zavada tak sa to bude prejavovat viac ako to sledujem postupom času idem za 2mesiace na servis tak neviem či ich mam na to upozornovat alebo či to neriešit skor ak niekto tušite asi čo mam na mysli a čo by sa to mohlo začinat ozyvat inak mam najazdenych 53000km r.v.2004 benzim wdaka za akukolvek napovedu :nevim

skontroluj tie silentbloky a uvidis..... dalej skontroluj ramena, capy ramien, riadenia.....proste vsetko co ti napadne....ale vidim to na tie silentbloky...ked hovoris ze vzdy klepne pri prerazdzovani...to preto ze motor je v tahu a silentblok je napaty,ked stlacis spojku a radis tak sa uvolni a klepne...to iste aj pri opacnom sposobe ...ak pustis spojku z kludneho stavu ide do napateho a zas klepne......ale moze to byt hocico...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

noo je to ako hovoriš to sedi teda chova sa to presne tak a tiež ma nenapada ine ako silentbloky bude asi nutna už vymena uuf som sa bal aby to nebolo niečo horšie ale prekutram to cele možem na tom jazdit v pohodke nie?? idem o dva mesiace na servis tak by som to chcel jednym razom alebo nemam to podcenovať a mam skočit s tym radšej čím skor kym sa niečo viac nepototo?? :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

no tak som uspešne (teda aspom to zatial tak vyzera) doriešil problem s klepaním od motora uf ale čo okolo toho musim vam to tu vykecať... najskor som skočil znamemu čo sa zdal byt znamy presnejšie bol to kamaratou znamy čo v konečnom dvosledku nemusel byt znamy aj pre mna ale myslel som si to... tak vraj sa na to musi pozreť musim mu tam nehat afto aj s papiermi na neviem kolko vraj 2-3dni z čoho samozrejme može byt viac dni s vyhovorkou nedorazila sučiastka pričom stale hovorime a vymene silentbloku motora... noo tak sa mi to moc nepačilo a spomenul som si na znameho čo je už nie kamaratou znamy ale už je to bližšie je to znamy s ktorym sa už dalo inak dohodnut "pridi pozreme na to ked to bude silentblokj objedname a ked pride prideš na vymenu" OK tak som dnes bol na obhliadke a kuk spodny podozrivy silentblok je v poriadku je sice neaki krivo nalisovany čo je asi od vyroby ("peugeot") a divne zvuky vychadzali z horneho silentbloku na lavo jediny ktory je tak viditelny hned na pohlad....ups csssss trochu maziva na silentblok a je ticho !!! no darmo som asi amater v tomto smere ked stačilo len tolko ale som len rad na druhej strane ako by ma odrbkali v akomkolvek servise kde ma človek minimalne znamosti ???? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: faget1

no tak som uspešne (teda aspom to zatial tak vyzera) doriešil problem s klepaním od motora uf ale čo okolo toho musim vam to tu vykecať... najskor som skočil znamemu čo sa zdal byt znamy presnejšie bol to kamaratou znamy čo v konečnom dvosledku nemusel byt znamy aj pre mna ale myslel som si to... tak vraj sa na to musi pozreť musim mu tam nehat afto aj s papiermi na neviem kolko vraj 2-3dni z čoho samozrejme može byt viac dni s vyhovorkou nedorazila sučiastka pričom stale hovorime a vymene silentbloku motora... noo tak sa mi to moc nepačilo a spomenul som si na znameho čo je už nie kamaratou znamy ale už je to bližšie je to znamy s ktorym sa už dalo inak dohodnut "pridi pozreme na to ked to bude silentblokj objedname a ked pride prideš na vymenu" OK tak som dnes bol na obhliadke a kuk spodny podozrivy silentblok je v poriadku je sice neaki krivo nalisovany čo je asi od vyroby ("peugeot") a divne zvuky vychadzali z horneho silentbloku na lavo jediny ktory je tak viditelny hned na pohlad....ups csssss trochu maziva na silentblok a je ticho !!! no darmo som asi amater v tomto smere ked stačilo len tolko ale som len rad na druhej strane ako by ma odrbkali v akomkolvek servise kde ma človek minimalne znamosti ???? :myslim

Skus blizsie popisat ako to premazal a cim to premazal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo307: to je servisne tajomstvo :D:D:D

ale nie srandujem samozrejme :papa noo uplne jednoducho až sa pri tom tušim smial ked videl na mne že som z toho skoro preč že čo s tym može len byt heh no ale teraz k tomu ako to premazal?? WD40 cssss nastriekal priamo na silentblok a to bolo všetko par sekundova zaležitost ono to možno časom zase ta guma može zablbnut ale pokial neni poškodeny tak ho stači zas len premazať :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: faget1

jojo307: to je servisne tajomstvo :D:D:D

ale nie srandujem samozrejme :papa noo uplne jednoducho až sa pri tom tušim smial ked videl na mne že som z toho skoro preč že čo s tym može len byt heh no ale teraz k tomu ako to premazal?? WD40 cssss nastriekal priamo na silentblok a to bolo všetko par sekundova zaležitost ono to možno časom zase ta guma može zablbnut ale pokial neni poškodeny tak ho stači zas len premazať :super

ak ti klepal. osobne by som ho radsej vymenil...ak len vrzgal tak staci toto.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: faget1

jojo307: to je servisne tajomstvo :D:D:D

ale nie srandujem samozrejme :papa noo uplne jednoducho až sa pri tom tušim smial ked videl na mne že som z toho skoro preč že čo s tym može len byt heh no ale teraz k tomu ako to premazal?? WD40 cssss nastriekal priamo na silentblok a to bolo všetko par sekundova zaležitost ono to možno časom zase ta guma može zablbnut ale pokial neni poškodeny tak ho stači zas len premazať :super

Dobra finta:potlesk...To by mna teda nenapadlo.....A len tak mimochodom by mi nevedel niekto poradit ako takymto jednoduchym sposobom sojazdnit ABS?:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

robozv : no veru presne a mini malne že by mipomenily všetko možne teda len fiktivne akože pomenily a zaplatil by som ani si nechcem predstavit....:roker

marisw: noo ono to klepalo ale spodny silentblok je ok akurat je špatne nalisovany a neviem či od vyroby alebo ho menily a takto to odfalkly..ale klepal ten horny silentblok a nič mu neni ale pred tym akosa namazal heglalo to ako svina motor mal volu že som donho drcol a klepalo to cele sa triaslo ja som ho včera ešte cely prestrekol silikonovym olejom a ta guma ožila a dnes som na to pozeral jednak ani neklepe a skošal som triast motorom ako pred tym ked to klepalo a nič nejde tym tak lahko pohnut akoby naspet spevnela ta guma a zas to ma silu je to haluz ale som rad inak určite keby to robilo galibu tak asi radšej vymenit budem to sledovat ale klud v aute už je to som rad že klepot pomynul mysliš že bude aj tak pre istotu treba vymenit ten silentblok mam 54000km najazdene..??

jojo307: noo tomu ver že dobra finta by som nepovedal že to fakt tolko urobi aj ked som počul že je dobre niekedy premazat tie silentbloky ale že to takto rozdielovo sa chova kua ved som ušetril teraz riadne :potlesk no to ABS asi take lahke nebude :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...