Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zadní náprava 206


Escaper

Recommended Posts

náprava jako taková je stejná,liší se jen průměrem brzd. bubnu. Já si taky při repasi udělal maznice a jěště vypěnil rameno montážní pěnou, je totiž duté a zbytečně by se plnilo vazelínou. jinak ta tahavá vazelina má označení A 00 a viděl jsem ji třeba v Bauhausu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Dobrý večer pánové,

jelikož jsem si dovolila před dvěma měsíci v autobazaru koupit 206stku , tak jsem před čtyřmi dny zjistila že mi lítá levé zadní kolo. Samozřejmě - náprava :(

Ale tak by mně zajímalo. Zhruba - jak dlouho se musela ta náprava nebo její část \"ohýbat\" než se to takhle viditelně projevilo. Tři dny po koupi se jelo s autem do Prahy a už to plavalo. Přičítali jsme to nezvyklosti na malé auto, (máme ještě MPVčko) a čepům řízení, i když měly být nové (no, asi jsou). Jde mi o to, jestli ta náprava byla poškozená už při koupi auta a ja to mužu reklamovat jako skrytou vadu. Ráno to sice beru k chodurovi ať na to mrkne, ale i tak, je podle vás možné s tím jezdit, nebo je reálné riziko že mi uletí kolo?

No a když už jsem u toho psaní, jen tak ze zajímavosti jsem koukala na ND, ale moje auto jako by se ani nevyrábělo.Všechny parametry sedí na r.v.98 né 2001. Jestli špatně hledám... nevím.

Něco málo z velkého TP: r.v.2001, objem - 1360cm3, 55kW, benzín, hatchback. Ať jsem se snažila sebevíc, více se mi zjistit nepodařilo. Ani nevím jaký tam mám motor. O fordu jsem věděla první poslední a tady :myslim nějak tápu.

Možná by pomohlo VIN : VF32AKFWF41506224, mně to moc nepomohlo, ale nemam ty možnosti co vy.

Zatim dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstatě co se dá. Historii, co tam je co není.To se nedá tak jednoduše říct.Kdybych chtěla třeba novou spojku, tak si nemužu vybrat nebo je porovnat, páč se nedoberu žádných výsledků.A i když to bude dělat mechanik, tak když mi navrhne nějakou sadu, tak chci vědět o co jde. Chápeš ne? Ale hlavně bych chtěla vědět co tam mám za motor. S tím už se dá pracovat.

A ještě dlužím omluvu: až teď jsem si všimla že na mně z techničáku kouká razítko \"druhopis\" takže rok vyroby možná ani nebude ten 2001. i když první registrace by měla být i rokem výroby , ne?

[upravil dne 18/4/12 22:54 od Lure]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak ze nevies aky tam mas motor ved si napisala 1360cm3 cize 1,4, r.v. je jedno ci je 2001 alebo 98. Hlavny rozdiel zacina az od roku 2002 ked sa zacali robit mux verzie. ja mam tiez 2001 tusim september. A co by si chcela este vediet okrem motora, r.v., kw???Podla tychto troch najdes vatsinou dielov va p206. A urcite behom jednej jazdy sa zadna naprava nepokazy tak ako si napisala, trva to min pol roka si myslim ja som zistil ze mi idu zadne kolesa do A a v pohode som na tom este pol roka jazdil a az potom som si robil repas(tiez mi lietalo prave zadne koleso ked som sledoval auto). Ak to moc lieta to zadne koleso je mozne ze mas poskodene aj rameno tam kde ide ihlickove lozisko, co je dalsia investicia aspon podla firiem co robia repasy min 100€ pytaju za nove rameno. Kompletny repas u nas na SK okolo 350€ ak su neni poskodene ramena. A ta prva registracia nemusi byt rokov vyroby ak je auto zo zahranicia tak by to mal byt datum prvej registracie na SK alebo CZ.

[upravil dne 19/4/12 10:19 od command]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jak je to u peugeotu, ale když jsem měla forda, tak u nich se dodávaly dva různé benzínové motory.U něj jsem věděla že mám Zetec, 16tiventil a další drobnosti.Tady se mi to nedaří zjistit. Určite to bude i tím , že s peugeotem teprv začínám.Časem ho budu znát do posledního šroubku.

No a s nápravou jsem to vyřešila tak, že jsem podala reklamaci a oni ji uznali. Takže to bude spravené dřív než jsem doufala a nebude mně to stát ani korunu. Penízky můžu investovat líp. Což mi připomíná... Když jsem ho kupovala, tak mi prodejce říkal že tam není klasický rozvodový řemen ale řetěz. Co na tom je pravdy? Je to možné?A rozebírat se mi to nechce abych se přesvědčila.

[upravil dne 19/4/12 21:03 od Lure]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to poznala, že jsem přejela kanál a dělalo to už opravdu nepříjemné rány. cítila jsem že to i v zatáčkách jakoby \"plave\". Zahýbali jsme s kolem a u ložiska se to hýbalo takže ložisko vybité. (Mě to přišlo dost jak jsem ho potom viděla ale prý jezdí na repas i s horšíma) Nech někoho ať ti zavergluje silně s kolem a ty se tam podívej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...