Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zadní náprava 206


Escaper

Recommended Posts

Jéé a kde sis to nechal dělat a o kolik je to cca dražší než u normální 206? My jsme byli tady v jedný opravně, prej asi jediný v Jihlavě kde to dělají. Tam nám řekli, že kouknou na nápravu a ta strana, která bude horší, tak tu opraví. Cena minimálně 8.000,-. To se mi ale nechce, když vím že jinde opravují a vyměňují věci na obou stranách. Teda aspoň tak nám to říkali

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělal mi to Robert Chodura (autochodura-reklama nahoře na stránkách) a cena byla stejná jako na normální 206, akorát mi ještě musel nechat vyvložkovat obě ramena bo už byly mrtvé. Dělají se vždycky obě strany naráz. Pohledej nějakou pořádnou firmu, popř sežeň jinou nápravu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Dobrý den chtěl sem se zeptat mám peugeot 206 r.v 2006 najeto 79000km dnes sem jel do peugeot servisu s tím že v zádu přez hrboly mi to dělá pořádný rány! Když jedu po horší silnici tak sou ty zvuky až taové kovové! No a řekli mi po hodině že mám zadní nápravu v p.... že tam je nějaké ložisko a ňějaká tyč nebo co a to je v p.... opravdu nevím! A že to prostě odešlo! Řekli mě že potřebuji repasi zadní nápravy a že mě to u nich bude stát přibližně 12000Kč Měl někdo stejný problém? Myslel sem si že 79000km není ještě tak moc a jak koukám tak takhle brzo tady s tím problémy nikdo neměl :nevim Mohl by mi poradit? Moc dík

[upravil dne 19/11/09 Lukim]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Lukim

Dobrý den chtěl sem se zeptat mám peugeot 206 r.v 2006 najeto 79000km dnes sem jel do peugeot servisu s tím že v zádu přez hrboly mi to dělá pořádný rány! Když jedu po horší silnici tak sou ty zvuky až taové kovové! No a řekli mi po hodině že mám zadní nápravu v p.... že tam je nějaké ložisko a ňějaká tyč nebo co a to je v p.... opravdu nevím! A že to prostě odešlo! Řekli mě že potřebuji repasi zadní nápravy a že mě to u nich bude stát přibližně 12000Kč Měl někdo stejný problém? Myslel sem si že 79000km není ještě tak moc a jak koukám tak takhle brzo tady s tím problémy nikdo neměl :nevim Mohl by mi poradit? Moc dík

[upravil dne 19/11/09 Lukim]

záleží na tom jestli je těch 79tkm reálných ? Jste první majitel od novoty a nebo znáte historii vozu ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ajsik

Původně zaslal: Lukim

Dobrý den chtěl sem se zeptat mám peugeot 206 r.v 2006 najeto 79000km dnes sem jel do peugeot servisu s tím že v zádu přez hrboly mi to dělá pořádný rány! Když jedu po horší silnici tak sou ty zvuky až taové kovové! No a řekli mi po hodině že mám zadní nápravu v p.... že tam je nějaké ložisko a ňějaká tyč nebo co a to je v p.... opravdu nevím! A že to prostě odešlo! Řekli mě že potřebuji repasi zadní nápravy a že mě to u nich bude stát přibližně 12000Kč Měl někdo stejný problém? Myslel sem si že 79000km není ještě tak moc a jak koukám tak takhle brzo tady s tím problémy nikdo neměl :nevim Mohl by mi poradit? Moc dík

[upravil dne 19/11/09 Lukim]

záleží na tom jestli je těch 79tkm reálných ? Jste první majitel od novoty a nebo znáte historii vozu ?

ahoj auto sem kupoval úplně nové!!! takže sem první majitel a kylometry sem všechny nalítal já! a včera sem se přepsal nemám najeto 79000km ale 69000Km!!!! mám za sebou 2 garanční prohlídky a všechny kontroli co po mě chtěli tak na nich sem taky byl!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: Lukim

Původně zaslal: ajsik

Původně zaslal: Lukim

Dobrý den chtěl sem se zeptat mám peugeot 206 r.v 2006 najeto 79000km dnes sem jel do peugeot servisu s tím že v zádu přez hrboly mi to dělá pořádný rány! Když jedu po horší silnici tak sou ty zvuky až taové kovové! No a řekli mi po hodině že mám zadní nápravu v p.... že tam je nějaké ložisko a ňějaká tyč nebo co a to je v p.... opravdu nevím! A že to prostě odešlo! Řekli mě že potřebuji repasi zadní nápravy a že mě to u nich bude stát přibližně 12000Kč Měl někdo stejný problém? Myslel sem si že 79000km není ještě tak moc a jak koukám tak takhle brzo tady s tím problémy nikdo neměl :nevim Mohl by mi poradit? Moc dík

[upravil dne 19/11/09 Lukim]

záleží na tom jestli je těch 79tkm reálných ? Jste první majitel od novoty a nebo znáte historii vozu ?

ahoj auto sem kupoval úplně nové!!! takže sem první majitel a kylometry sem všechny nalítal já! a včera sem se přepsal nemám najeto 79000km ale 69000Km!!!! mám za sebou 2 garanční prohlídky a všechny kontroli co po mě chtěli tak na nich sem taky byl!

Tak auto už je spravený! Byl sem u jednoho mechanika a ten mi řekl že mě v peugeotu chtějí natáhnout!!! Zkouknul to a zjistil že jsou v p... pouze silenbloky zadní nápravy! A vše co mi řekli v peugeotu přímo no asi si chtěli vydělat!! Repas mě stejně jednou čeká tak sem se na to aspoň takhle hezky pripravil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdokoliv bude mit problem s napravou pezot...a bydli v Okrese litomerice,usti nad labem.tak at mi napsie...mel bych moznost vam sehnat vymenu napravy za repasovanou.cena byla pred pul rokem 6 tisic za napravu:)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak jsem si nechal vyměnit celou zadní nápravu(repas).Odešlo mi ložisko na pravé straně v rameni(ne u kola) a v levotočivé zatáčce to pěkně plavalo že jsem musel vyrovnávat smyk :) a taky to na nerovnostech pěkně tlouklo.Mám najeto už kolem 120.000km tak už to bylo potřeba.Teď už ty problémy samozřejmě zmizely :super

Dělal mi to p.Surala z Nové Hradečné u Libiny okr.Olomouc tel. 585 032 263.Stálo to 8.000,-Kč a bylo to za 8 hodin hotové :potlesk:papa

[upravil dne 13.12.09 Pepito]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hale zadni naprava PSA je typicka na tyhle veci..tam zalezi kdo ti napravu montoval...jestli dobrej operator nebo clovek co se bal umazat prsty od vazeliny...napravu bych pred 100 tis kilomtru rozebral a promazal.....pomuze to....ja mam 102 tisic najeto uz a naprava jako nova:)

:o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: peugeot09

Taky mi bouchá něco o spolujezdce při přejetí nerovností. Také přední náprava. :myslim

Mne buchalo tiez nieco v prednej naprave pri prechode nerovnosti. Mechanik mi povedal, ze tereba vymenit stabilizacne tycky. Vymena na oboch stranach s pracou celkovo 60 Eur.

Mozno je to aj vas problem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...
Původně zaslal: tanagy

escaper:

Je to tak, 206tky na to trpí, ale na druhou stranu je celá náprava v jednomu kuse a bezúdržbová. Oprava je nutná, pokud má kolo větší odklon - většinou to začne postupně.

Já si všiml, že jedno kolo má větší odklon, než druhé (většínou je to první varovný signál) - navíc při dotahování kola (auto bylo na zvedáku) sem si všiml, že kolo má \"vůli\".

Takže sem s tim zajel do servisu a servisák povídal, že už to samé dělali asi na dvou 206tkách. Řeší se to tak, že se udělá kompletní repase zadní nápravy a většinou to dělají firmy, které se na to specializují (zavezeš jim poškozenou nápravu a obratem dostaneš repasovanou - jen je potřeba pohlídat, aby ti dali stejný typ - např čidla ABS nejsou všude).

Takže to nakonec dopladlo tak, že servisák naložil nápravu a o víkendu jel až do Strakonic (prý to tam dělaj kvalitně a má s nima dobrý zkušenosti). Další týden mi hodili nápravu zpět na auto - mám po problémech a sem o 8000 lehčí. Jinak samotná repase je v ceně cca 6000 - záleží na druhu nápravy a jestli se podaří vydolovat ty čidla ABS.

Nápravu sem repasoval po ujetých cca 120,000 kilometrech - to není tak hrozný (jiný peníze sem do zadní nápravy nedával - třeba u Astry sme museli měnit obě zadní pružiny...).

čau,potkal mě stejný problem,takže mě čeká repas. Tak shánim nákej servis...nemáš kontakt do tech Strakonic?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám vybitou pravou stranu- po 90-ti tis., jsem z toho docela zklamaný. Vpředu mám jěště původní desky a kotouče a zadní náprava je v prdeli. Docela nepoměr ve výdrži u některých částí. Je tu někdo, kdo si to opravil sám? Dá se to sundat bez demontáže celé nápravy? Kdysi jsem to dělal na BX-ku, ale tam nebyla torzka. Měl jsem to tam dokonce vydřené tak, že jsem to nechal vytočit a narval jsem tam 2 a 2 kuličkové ložiska s krytkama, mezi ně distanční trubku a bylo to lepší než originál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu nápravu vymyslel debil !! Dneska jsem to konečně rozebral, nechápu proč takový paskvil vyrábějí tolik let, vždyť se to sralo už na 309-kách a možná i dřív. Necelých 7 let auto a 90 tis. km a oba čepy v prdeli ! Zatěsnění ubohé, mazání symbolické. Nicméně na Peugeoty jsem nezanevřel, jen na typy s touto nápravou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

135-tis a prava strana out.bylo to v zimne.Si tak jedu cca 90Kmh a jakoby lital sterk v podbehu no a chvili po nem vibrace na zadku a auto do smyku.Diky bohu v noci a cesta prazdna ale i tak na tom snehu zadna sranda.Tyden jsem s tim jezdil nez jsem v okoli Ostravy nasel nekoho kdo toto umi.pak se odvezlo auto k panu CHodurovi do Radvanic(snad ne moc reklamy ale fakt umi) pujcili mi dlouhou 406 a za 5 hodin jsem si prijel pro auto.Na zvedaku ukazali o co slo,dali mi co zbylo z loziska ja zaplatil a spokojene odjel.

(7k za opravu neceho co pri vyrobe dost odflakli.Protahnout pod podvozkem za trest pro vystrahu ostatnim):bacha:bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...