Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zadní náprava 206


Escaper

Recommended Posts

tento problém som mal aj ja...na pravej strane mi doslova vybrovalo koleso...tak silne že sa sem tam oprelo o kufor kolesom...dal som to opraviť tak museli dať dole celú nápravu (zadnú)rozobrať obidve strany a tiež ich vymeniť pri tejto oprave sa musi rozoberať obe lebo inak sa nedá ani jedna rozobrať... 1 ložisko stálo tak do 1000sk a druha časť tie tyče každá jedna 2000sk...dokopy to stálo aj z robotou 8500sk....tie tyče sa daju kúpiť v citroene...u nás nie je peguot servis....a robil mi to známy nie servis ...tam sa človek asi nedoplatí...:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

escaper:

Je to tak, 206tky na to trpí, ale na druhou stranu je celá náprava v jednomu kuse a bezúdržbová. Oprava je nutná, pokud má kolo větší odklon - většinou to začne postupně.

Já si všiml, že jedno kolo má větší odklon, než druhé (většínou je to první varovný signál) - navíc při dotahování kola (auto bylo na zvedáku) sem si všiml, že kolo má "vůli".

Takže sem s tim zajel do servisu a servisák povídal, že už to samé dělali asi na dvou 206tkách. Řeší se to tak, že se udělá kompletní repase zadní nápravy a většinou to dělají firmy, které se na to specializují (zavezeš jim poškozenou nápravu a obratem dostaneš repasovanou - jen je potřeba pohlídat, aby ti dali stejný typ - např čidla ABS nejsou všude).

Takže to nakonec dopladlo tak, že servisák naložil nápravu a o víkendu jel až do Strakonic (prý to tam dělaj kvalitně a má s nima dobrý zkušenosti). Další týden mi hodili nápravu zpět na auto - mám po problémech a sem o 8000 lehčí. Jinak samotná repase je v ceně cca 6000 - záleží na druhu nápravy a jestli se podaří vydolovat ty čidla ABS.

Nápravu sem repasoval po ujetých cca 120,000 kilometrech - to není tak hrozný (jiný peníze sem do zadní nápravy nedával - třeba u Astry sme museli měnit obě zadní pružiny...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pre Slovákov.... robia to v Haliči pri Lučenci ale cenu neviem...ale mam dojem že kamarát hovoril o 9000- 10 000 sk...no upozornili ma na to že tam sa niekedy použivajú polské nahradne diely tak neviem....mne tam pouzil vyššie opisane...original auto diely peguot

[upravil dne 15/1/08 tonottt]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Escaper : U mě to bylo vidět pouhým okem. Při jízdě sem nic necítil, ale když sme dali auto na zvedák, tak bylo jasně cítit, že to kolo není zdravě uchyceno.

Nebo to vlastně nemusíš ani zvedat, vem klíč na dotahování kol a pořádně se do toho opři - kolo se nesmí ani hnout, pokud se bude kývat, tak je to jasný - čeká tě repase.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Pánové též jsem před nějakým týdnem nechal dělat repasi zadní nápravy. Vizuelní kontrola to odhalila hned, pravé zadní kolo více odklonění od osy než levé.Stačilo ho pořádně chytnout do rukou a zkusit vůli (dopředu-dozadu) prostě s ním zacukat a je to krásně cítit, jak lítá tam a zpět. Dalším signálem, lépe \"čitelným\" je plavání auta na rovné, hezké cestě.Nemluvě o jízdě ve vyjetých kolejích, to jsem musel jet tak max 70 jinak bych asi vyletěl z cesty. No jinak domluva přez známého zněla: Ve stř večer mi dovez auto a ve čt odpoledne to máš hotové. Jak řekl tak i bylo za cca 9 tis. A spokojenost! Ještě mě upozornil, že těch typů náprav, jak tu bylo řečeno je víc. Některé dražší, některé levnější při repasi.

Pokud by někdo z Olomoucka měl tenhle problém, můžu doporučit známého, bohužel tel. sem na něj dávat nebudu, takže mi stačí napsat na ICQ (300-182-408);)

Jedná se o 206 1.4 benzín r.v. 1999

[upravil dne 6.6.2008 beda08pet]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

do Humpolce je to bliz ;) delal jsem u nich napravu na 106 a kamos napravu na Berlingu, spokojenost,

odkaz

cenik Autodomin

[upravil dne 15/1/08 Ferry]

Taky jsem byl v Humpolci na repasu nápravě na 206. Kompletní repas. Dá se s nima domluvit na ceně bez DPH, jsou to rozumný lidi. Cena 8000,-. Práce na 8 hodin. Spokojenost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Příspěvek byl smazán z důvodu hrubého porušení pravidel fora.

Bod komerční inzerce.

V případě opětovného porušení pravidel Vám bude zamezen přístup na náše fórum .

[upravil dne 21/3/09 Pe.Tr]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

No tak mam podobný problém jako tady ostatni a na ostravsku jsem ve vsech servisech jen slyšel že to neumí a do Strakonic nebo Humpolce to je trochu zruky ;) ale už jsem našel jeden servis co umi (mimo origo ti to umi taky ale napsali mi že oprava bude stát mimimálně 12tis) jedu tam ve čtvrek tak jsem zvědavy jak to dopadne .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: revelation

No tak mam podobný problém jako tady ostatni a na ostravsku jsem ve vsech servisech jen slyšel že to neumí a do Strakonic nebo Humpolce to je trochu zruky ;) ale už jsem našel jeden servis co umi (mimo origo ti to umi taky ale napsali mi že oprava bude stát mimimálně 12tis) jedu tam ve čtvrek tak jsem zvědavy jak to dopadne .

A kde s tím jedeš.Kámoš měl teď Saxo v Šenově na repas zadku.Ráno to tam odvezl a o půl 3 to měl hotové

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: L.I.P.O.8

Původně zaslal: revelation

No tak mam podobný problém jako tady ostatni a na ostravsku jsem ve vsech servisech jen slyšel že to neumí a do Strakonic nebo Humpolce to je trochu zruky ;) ale už jsem našel jeden servis co umi (mimo origo ti to umi taky ale napsali mi že oprava bude stát mimimálně 12tis) jedu tam ve čtvrek tak jsem zvědavy jak to dopadne .

A kde s tím jedeš.Kámoš měl teď Saxo v Šenově na repas zadku.Ráno to tam odvezl a o půl 3 to měl hotové

jj přesně tam jsem byl a musím jenom chválit. Opravdu nádherná práce dokonce mi i přimontovali výfuk a kabely od ručky co mi tam jen tak visely :D a cena nebyla nejhorší snad to vydrží aspoň 200tis km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: revelation

Původně zaslal: L.I.P.O.8

Původně zaslal: revelation

No tak mam podobný problém jako tady ostatni a na ostravsku jsem ve vsech servisech jen slyšel že to neumí a do Strakonic nebo Humpolce to je trochu zruky ;) ale už jsem našel jeden servis co umi (mimo origo ti to umi taky ale napsali mi že oprava bude stát mimimálně 12tis) jedu tam ve čtvrek tak jsem zvědavy jak to dopadne .

A kde s tím jedeš.Kámoš měl teď Saxo v Šenově na repas zadku.Ráno to tam odvezl a o půl 3 to měl hotové

jj přesně tam jsem byl a musím jenom chválit. Opravdu nádherná práce dokonce mi i přimontovali výfuk a kabely od ručky co mi tam jen tak visely :D a cena nebyla nejhorší snad to vydrží aspoň 200tis km

a kolik byla ta cena?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 1 měsíc později...

Nevíte náhodou někdo jak je to u 206 SW se zadní nápravou? Ta má tuším jinou než normální 206, ne? Taky se mi totiž ozvala, tak jí budu muset nechat někde vyměnit. Zatím teda netuším kde. Už jsme byli v Příbrami s naším starým autem, ale vůbec nevím jestli ty renovace dělají i u SW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...