Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Poruchova kontrolka - brzdy


Kakao106

Recommended Posts

Onee.. zaujimalo by ma na co vsetko je napojena kontrolka brzd na starej verzii 106-tky .. mam knihu jak na to peugeot 106 a v schemach som to nenasie..

Mne to totizto blika a hladina brzdovej kvapaliny je v pohode a dosticky maju este stale 5-6 mm na dratie..

Moze byt problem aj daco zo zadnymi?? Slabsie mi brzdi rucna (musim to vzdy dotiahnut az na 14 ty zub .. v prirucke je spominane ze to ma ist iba na 7mi..)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No osobne si mylsim, ze na viac spinacov, okrem toho pod pedalom prevádzkovej brzdy a pod pakou rucnej brzdy, kontrolka nie je napojena. Teda pri starsom modeli. Ja ho mam tiez a aj ked som pri kupe mal brzdy uplne nanic tak mi nesvietila. No ale to mohlo byt aj tym, ze to mohol niekto odpojit. Kazdopadne k tej zalezitosti co spominas s rucnou brzdou tak ti odporucam nechat si ju nastavit, ale osobne si skor myslim, ze bude treba vymenit komplet zadne brzdy - osobna skusenost - kym niekomu pripadne sebe neublizis.... Inac som si myslel, ze rucna ani 14 zubkov nema - to ked zabrzdis tak ti ta paka musi stat ako... :mad:;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel som tu oranzovu kontrolku na palubovke co vyzera nejak takto

:o:

a hlasi zrejme poruchu brzdoveho systemu..

Nie kontrolku rucnej brzdy ktora svieti ked je zapnuty klucik v zapalovani a mate vytiahnutu rucnu.

Viem ze je to napojene na brzdove oblozenie v predu (pozeral som to a kable su tam aj su zapojene - ale brzdove oblozenie ma este 5-6 mm na obocho brzdach a stranach kotucov) a myslim ze aj stav hladiny v nadrzke brzdovej kvapaliny (ten som tiez pozeral a je ok).

Kde este inde to je pripojene? Pls iba ak ste si isty.

To khoobo - pod pedalom prevadzkovej brzdy?? Nechapem naco.. vies mi to nejak vysvetlit ?? Nieje to nahodov spinac ktory zapina brzdove svetla v zadu na aute??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele já udělal brzdy a po cestě do HR se mi to někde ve Slovinsku začalo rozsvěcet. Docela prdel. Takže jsem sundal kola a dumal, nicméně bylo to tím, že se mi probrousil kabel od té signalizace opotřebení a kostřil o třmen...

Na to jsi se díval?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hadra

Hele já udělal brzdy a po cestě do HR se mi to někde ve Slovinsku začalo rozsvěcet. Docela prdel. Takže jsem sundal kola a dumal, nicméně bylo to tím, že se mi probrousil kabel od té signalizace opotřebení a kostřil o třmen...

Na to jsi se díval?

No pozeral som ze kable su pripojene na platnickach, a tusim na lavej strane bol kabel trochu poruseny ako je uchyt o karoseriu. To by som celkom chapal ze je tam problem, ak sa to skratuje o kostru... Len nechapem preco mi to zasvieti iba ked brzdim :) Inu ked pridem najblizsie domov tak sa na to mrknem .. asi zhodim aj platnicky ci tam nieje daky sajrajt abo poskusam ci sa to nerozsvieti ked s tym pohnem...

[upravil dne 23.1.2008 Kakao106]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...