Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Michelin Pilot Exalto PE2


chuck11

Recommended Posts

Původně zaslal: chuck11

Jaké máte zkušenosti s pneumatikama Michelin Pilot Exalto PE2 ,jedná se mi o rozměr 195/55 R15 na 306:papa

Máme na Laguně II 205/55 R16 taky Pilot, ale nevím zda přesně tenhle, gumy máme teď jinde, jsou na ní zimáky NOKIAN stejného rozměru, můžeš sem hodit obrázek vzorku? Jinak se zdají být v celku hodně dobré, ačkoli jsme měli Continental ContiSportContact a to byly podle mě nejlepší gumy:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MichalTalbot

Conti nejlepší? Brrr ;) Dělám pro Bridgestone, tak kdyby měl někdo zájem o pořádný gumy, tak se ozvěte :super

No problém je v tom, že Bridgestony dopadli v testu taky dobře ale bohužel můj rozměr 185/55 R15 se nedělá, nebo jsem ho nikde nenašel (bavím se o Touranza ER 300)

[upravil dne 13.1.2008 KoNG]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pata

Původně zaslal: MichalTalbot

Conti nejlepší? Brrr ;) Dělám pro Bridgestone, tak kdyby měl někdo zájem o pořádný gumy, tak se ozvěte :super

znamy prodava rok jete Turanzy a vraci se ke Continentalum :myslim

Z jakého důvodu? To by mě fakt zajímalo, protože Turanza je nejtišší guma na trhu, sedí neskutečně i na vodě a po nějakých 40tkm nebylo opotřebení nijak dramatický. Něco jinýho je Potenza, ta je hlučná a vydrží málo km, ale to je prostě sportovní guma, která má limit dál než většina silničních "závodníků" ;)

Nechal jsem si Turanzy dát na Matru, se kterou jezdím do Mostu na okruh, a nic co jsem na ní měl předtím (Toyo, Dunlop, Falken) nesedělo tak dobře.

No nikoho nepřemlouvám ať si každej jezdí na čem chce, ale Conti na špici fakt není...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MichalTalbot

Původně zaslal: Pata

Původně zaslal: MichalTalbot

Conti nejlepší? Brrr ;) Dělám pro Bridgestone, tak kdyby měl někdo zájem o pořádný gumy, tak se ozvěte :super

znamy prodava rok jete Turanzy a vraci se ke Continentalum :myslim

Z jakého důvodu? To by mě fakt zajímalo, protože Turanza je nejtišší guma na trhu, sedí neskutečně i na vodě a po nějakých 40tkm nebylo opotřebení nijak dramatický. Něco jinýho je Potenza, ta je hlučná a vydrží málo km, ale to je prostě sportovní guma, která má limit dál než většina silničních "závodníků" ;)

Nechal jsem si Turanzy dát na Matru, se kterou jezdím do Mostu na okruh, a nic co jsem na ní měl předtím (Toyo, Dunlop, Falken) nesedělo tak dobře.

No nikoho nepřemlouvám ať si každej jezdí na čem chce, ale Conti na špici fakt není...

poptam se, jestli nezapomenu, ale myslim, ze jsou moc tvrde a ujizdeji v zatackach... tusim, ze na profilu 205/45/16 na Bmw E36 :super Driv tam mel SportContacty? a jezdilo se s tim uplne jinak :nevim

[upravil dne 13/1/2008 Pata]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: KoNG

Původně zaslal: MichalTalbot

Conti nejlepší? Brrr ;) Dělám pro Bridgestone, tak kdyby měl někdo zájem o pořádný gumy, tak se ozvěte :super

No problém je v tom, že Bridgestony dopadli v testu taky dobře ale bohužel můj rozměr 185/55 R15 se nedělá, nebo jsem ho nikde nenašel (bavím se o Touranza ER 300)

[upravil dne 13.1.2008 KoNG]

Turanza se dělá buď 185/60 R15, 195/55 R15 anebo 195/50 R15.

Ty testy v časopisech (i když Bridgestone vyhrává), na netu apod. mají stejnou vypovídací hodnotu jako testy rtěnek v holčičích časopisech. Taky v každým časopise vítězí jiná značka, anebo se naopak omílají stále stejná klišé (viz.Good Year UG7, o které na netu všichni básní, ale lidi z pneuservisu o nich mluví jako o největších sra...ch, který chodí v kontejnerech zmačkaný jak papír od sekaný, jak jsou měkký) podobně jako se bude neustále o fr. autech psát, že mají nepřesný řazení, anebo, že všechny srovnávací testy v českých časopisech vyhrává vždycky škodovka :(

Každej by si měl uvědomit co od gumy čeká, někdo jezdí v klidu a chce najet hodně km, někdo zase závodí tak potřebuje grip a někdo si potrpí na absolutní ticho, takže nějaký všeobecný test v podstatě hledá jen nejlepší kompromis, navíc vztaženej k co nejnižší ceně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pata

poptam se, jestli nezapomenu, ale myslim, ze jsou moc tvrde a ujizdeji v zatackach... tusim, ze na profilu 205/45/16 na Bmw E36 :super Driv tam mel SportContacty? a jezdilo se s tim uplne jinak :nevim

[upravil dne 13/1/2008 Pata]

Eh? :o tak zrovna v tomhle rozměru je to fakt nesmysl, promiň. Celý léto jsem jezdil na 205/55 R16 (Turanza) a právě díky svým zkušenostem za 40tkm na ně nedám dopustit. V průměru 10tkm/měsíc a někdy stylem Cvikov (Liberec) - Česká Lípa - Mělník - Kladno za 1h05 a v zatáčkách před Mělníkem jsem předjel nějakýho motorkáře, kterej mi to teda zadarmo nedal (rychle jezdící oktávkáři nejsou v oblibě, ale já měl tenkrát fakt na spěch :mad:). Oni jsou zezačátku takový jalový než se ojede ta povrchová vrstva. Když jsem si koupil fungl nový, tak jsem z nich byl taky rozpačitej, ale po cca 300km a pořádným zajetím si tak sedly, že už je nic neodlepilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MichalTalbot

Původně zaslal: Pata

poptam se, jestli nezapomenu, ale myslim, ze jsou moc tvrde a ujizdeji v zatackach... tusim, ze na profilu 205/45/16 na Bmw E36 :super Driv tam mel SportContacty? a jezdilo se s tim uplne jinak :nevim

[upravil dne 13/1/2008 Pata]

Eh? :o tak zrovna v tomhle rozměru je to fakt nesmysl, promiň. Celý léto jsem jezdil na 205/55 R16 (Turanza) a právě díky svým zkušenostem za 40tkm na ně nedám dopustit. V průměru 10tkm/měsíc a někdy stylem Cvikov (Liberec) - Česká Lípa - Mělník - Kladno za 1h05 a v zatáčkách před Mělníkem jsem předjel nějakýho motorkáře, kterej mi to teda zadarmo nedal (rychle jezdící oktávkáři nejsou v oblibě, ale já měl tenkrát fakt na spěch :mad:). Oni jsou zezačátku takový jalový než se ojede ta povrchová vrstva. Když jsem si koupil fungl nový, tak jsem z nich byl taky rozpačitej, ale po cca 300km a pořádným zajetím si tak sedly, že už je nic neodlepilo.

Neni, neboj, jezdim s nim, navic myslim, ze takovych 8-10tkm na nich mit bude... Jak rikam, Continentalky sedely lip, ovsem hadat se nebudu, 100 lidi, 100 chuti :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...