Jump to content
Sign in to follow this  
Ludweek

osvětlení kufru u 306ky

Recommended Posts

lidicky...poradite mi kde je u 306ky spinac na osvetleni kufru...kdyz pripojim kabely k zarovce a zavru kufr tak se rozsviti...kdyz ho otevru tak zhasne :) mam pocit ze na tom spinaci sou jenom prehozeny kabliky...doufam :)

a taky bych rad sehnal plastovy kryt třetiho brzdoveho svetla...ten muj ma ulomeny pacicky ..takze se neda prisroubovat :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spínání osvětlení je dělané přes takový podivný spínač. Vypadá to jako vršek od fixky ve kterém je ocelová kulička a dva plíšky. Pokud je kufr zavřený, kulička sjede na opačný konec a nespojuje kontakty. Když kufr otevřeš, kulička sjede k těm plíškům a sepne je. Vede do toho jen jeden drát - kostra. 12V vede do světla a zem ze světla de přes ten spínač na plech. Najdeš ho po sundání vnitřního obložení kufru. Nejde to splést. Tvůj případ asi bude, že ten spínač bude otočený - stačí odšroubovat, otočit o 180 stupňů a našroubovat zpět. Někdo se v tom asi vrtal a dal to tam opačně.

Mám to taky rozbité (chvílemi chodí, chvílemi ne). Pokud někdo máte zbytečný tak prosím prosím.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mě to taky chvilu chodilo a chvilu ne. měl jsem ten spínač natočený tak že ta kulička spadla až u uplně otevřených dveří. tak jsem ten spínač trošku vykřivil aby to sepínalo dřív a ok. snad se to dá z tohoto popisu pochopit:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zoby: chápu a testnu to. Už jsem to jednou křivil a rejpal do toho. Chvíli to chodilo ale zas to blbne. Tak udělám ještě jeden pokus. Když se do toho trochu praští tak se to rožne, takže jsem to zatím nějak nehrotil. Až bude čas tak do toho znova vlezu a nedám si pokoj než to bude chodit na 100%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×