Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chyba žárovky


Guest MMMMM

Recommended Posts

Tiež mám 407 sw cca 10 dni , tá ista závada ,ale na oboch stranach nepravidelne. V servise mi odporučili vymeniť konektory! Údajne neznesú vysoké zaťaženie( svetla a brzdy).skušal som napružitť kontakty pod žiarovkami a v konektoroch ,zatiaľ držia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tedˇto mám rozebrané před sebou a nevím co s tím jsou tam plechové kontakty, napružím kontakty pod žárovkami.

Jsou tam dvě dvouvláknové a dvě jednovláknové. Ty dvouvláknové jsou asi světla a brzdy (jsou obě nahoře) Zajímavé je že světelná žárovka má dvě vlákna ale dole je jen jeden plášek jako kontakt. Ta brzdovka má dvě vlákna a dole jsou pod žárovkami konektůrky dva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MMMMM

Tedˇto mám rozebrané před sebou a nevím co s tím jsou tam plechové kontakty, napružím kontakty pod žárovkami.

Jsou tam dvě dvouvláknové a dvě jednovláknové. Ty dvouvláknové jsou asi světla a brzdy (jsou obě nahoře) Zajímavé je že světelná žárovka má dvě vlákna ale dole je jen jeden plášek jako kontakt. Ta brzdovka má dvě vlákna a dole jsou pod žárovkami konektůrky dva.

Tak pokud tam je jeden plíšek tak tam má být jednovláknová žárovka nejspíš. Možná proto to hlásí chybu, dvě vlákna mají jinej odpor než jedno:myslim Nevim jak u 407, ale 406 má taky brzdový jen jedno na každý straně, takže po jedny dvouvlaknový žárovce ve světle;)

[upravil dne 20/1/08 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na brzdách mají být dvě vlákna - to je ok

Potom je jedna kde je jeden konektor a je tam dvouvláknovka ale to je dobře protože kontakt není uprostřed jako u jednovláknovek ale více na kraji, takže svítí jedno vlákno. Ale konektro ze zadu má 6 pinů a ten čtvrtý zezhora je nějaký tmavý. Docela by mě zajímalo jestli náhodou ten čtvrtý není na brzdy, bylo by nějaké schéma?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 3 roky později...

No tak tento problem mam nyni take. Pred cca 2 mesici mi asi tyden kdyz jsem nekam vyrazil se rozsvitilo na displeji (mam 407sw, RT3 navi) toto: Vadna zarovka smerovky, za vterinu vsechny zarovky v poradku, pote to same, mezitim treba vadana zarovka praveho brzdove svetla, pote opet OK. Delalo mi to asi tyden a pak klid, no a pred cca 2 dny zacalo to same, ne v takove mire, treba uz jen 2-3x za cestu, predtim to bylo i 20x... Podivam se na tu diagnostiku a na ten konektor a pak zkusim zjistovat dale, cekam ale klidne i nekde spatnej kontakt, pac je divne, ze to delalo, pak ne a ted zase, to je tech x-km kabelu v aute :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jeste jsem se na to nevrhnul, kazdopadne kdysi jsem mel problem s chybou ESP/ABS, pomohlo narovnani kabelu u kola, delalo to obcas pri nerovnosti nebo plnem aute a ted nic :-) Tak cekam opet nejakou kulisarnu, nyni to chybu hodi opet pri vetsi nerovnosti nebo kdyz rychleji pribrzdim pri seslapnuti pedalu :-) Snad se k tomu co nejdrive dostanu a pak hodim info :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 let později...
před 6 hodinami, Enrico05 napsal:

DOBREJ chci se zeptat jestli jste viřešily závadu?? A jak? Mám to samé děkuji 

Jakou závadu? Hlášku vadné žárovky nebo hlášku chyby ESP/ABS?

Vadná žárovka - většinou stačí napružit kontakty v zadním světle.

Chyba ESP/ABS - může být špatné čidlo ABS u některého kola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...