Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

3 relátka na spínání ventilátorů u chladiče


Ladis

Recommended Posts

TO Oddie: Jak jsem tam koukal na motor, tak nahoře u termostatu jsou dvě čidla. Každý je jednojazýčkový, vede od něj drátek. Kam, to nevím. Mizí to někde ve svazku dovnitř auta.

Nevím na co jsou. Prý jedno je na kontrolku přehřátí a ten druhý na otevření termostatu. Nevím, jak to spolu spolupracuje, jak se to v autě chová.

Je to další moje kutilská výzva přijít na co to je :)

Sehnal jsem si original el. schema 205 Diesel u Peugeotu. Je to německy a ještě jsem to nerozklíčoval. Sakryš, pak 4 roky mojí francoucštiny jde vniveč. Dám to na web, k dispozici ostatním peugeo?ákům.

Ta přístrojovka z GTI by se mi šikla. Vrrrrrr :) Máš skladem?

Otáčkoměr jak by smet, jemomže já motor používám pouze v režimu zvýšeného volnohěhu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cidla na termostatu: Jedno (obcas cervene) prehrati -> kontrolka u teploty vody

Druhe: teplota,co se ukazuje na budiku.

Saharu spina cidlo primo na chladici

Oddie: i n ajednovrtuli jsou 2 rychlosti . Je tam na tu pomalejsi odpor a to relatko tam myslim ani nejni. Ale asi jo, protoze by pres to cidlo nejspis tekly dost hruby proudy. nebo ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen doplním, k těm čidlům na termostatu: jedno (červené) je kontrolka přehřátí, je to opět bimetalový spínač.

Druhé je klasická odporový snímač, na ten je kdyžtak připojen ten budík.

Motory s EGR tam maj ještě jeden snímač - opět bimetakový - který spíná v cca 50°C (při studeném motoru EGR neotevírá.

K těm 2 rychlostem na jedné vrtuli - to nevím, ale samozřejmě to je možné, s tím odporem. Jde to jinak zapojit i bez relé, některá auta to tak maj, ale dřív pak odchází to čidlo... Pokud tam to relé není, já bych si ho tam dodělal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...