Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spodný silentblok motoru - výmena - HDI


Tomášik

Recommended Posts

sundat drzak co drzi silentblok s kastli,

aku vrtackou rozvrtat puvodni tak aby guma vypadla

pak platkem pilky rozriznout futro siletbloku

a je venku :-)

novy silentblok vyndame z mrazaku :-) a lehce naklepneme (pokud nejde smirkem cca 1000 ocistime puvodni drzak)

a je to :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: PP205

sundat drzak co drzi silentblok s kastli,

aku vrtackou rozvrtat puvodni tak aby guma vypadla

pak platkem pilky rozriznout futro siletbloku

a je venku :-)

novy silentblok vyndame z mrazaku :-) a lehce naklepneme (pokud nejde smirkem cca 1000 ocistime puvodni drzak)

a je to :-)

Díky za postup. Včera som kúpil nový silentblok - pre istotu originál Peugeot diel, tak dúfam, že brúsenia vonk. priemeru vŕtačkou budem ušetrený... :roker

Teraz cez víkend už sa k tomu nedostanem, ale v priebehu bud. týždňa to skúsim vymeniť a dám vedieť, ako to šlo.

Zatiaľ všetkým ďakujem za ochotu a rady! :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no fajn tak som zvedavy na to ako to doriešite všetko idem to menit v pondelok teda nie ja dam to do servisu znamemu tak som zvedavy jak sa bude s tym pasovat možnospozorujem neaku techniku a dam vediet každopadne sa radšej budem len pozerat a platit aspom čo sa tyka takychto veci ušetrim na tych ktore si viem spravit sam a možno by boli drahšie tak toto radšej neham robit tych čo to vedia hodne zdaru držim palec tým čo to idu skusit :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže súdruhovia, predsa len som si na tú výmenu v sobotu spravil čas, tak sa idem podeliť so skúsenosťami pre ostatných.

Vybratie starého silentbloku bola operácia sama pre seba, zhodiť držiak nebol problém, aj keď to vyzeralo, že bude treba pridvihnúť motor. Po krátkom zamykaní celým motorom išiel pekne dolu. Vyklepnutie odtrhnutého stredu starého silentbloku tiež šlo bez problémov. Pri rezaní nalisovaného kovovéhu kruhu som strávil krásnu hodinku, keďže prístup s plátkom bol riadne na prd, vidieť tam poriadne nebolo a je treba dať bacha, aby človek nezarezal aj do oka, v ktorom silentblok drží... nakoniec sa podarilo, ale Vám poviem, mal som kropaje potu na čele... :nevim

Oko som zvnútra vyčistil, prebrúsil jemným šmirgľom, riadne namastil a chcel som naklepať nový silentblok (originál diel kupovaný v Peugeote) čerstvo vytiahnutý z mrazáku... :D ... a bez šance. Nakoniec som si musel požičať teplovzduš. pištoľ, riadne oko nahriať a hliníkového krúžku zo silentbloku aj tak ešte kúsok po obvode zbrúsiť pilníkom. Až potom sa mi ho podarilo tam ako tak narvať.

Takže celkovo asi 4 hodiny čistej práce a poviem Vám, dúfam, že už to nikdy nebudem musieť robiť!!! :roker

[upravil dne 22.1.2008 Tomášik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

No ja som to fusoval dnes .. a veru robil som aj prijemnejsie veci :D von isiel az po nahriati autogenom a dnu tak isto .. natahovali sme to tam kadejakymi podlozkami a srobom ...no krasa. ale som rad ze to je hotovee ,, inac silentblok mi povedali v peugeote ze stoji 31 eur .. tak som skocil do autotechny a tam som zan nehal 7,50 :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Zdravim,

zatial som sa vyhybal originalnym dielom, lebo su drahsie, aj tento silenblok stoji vyse 30 eur (podla Durii-ho), viete mi poradit, kde by som ho kupil v BA za rozumnejsiu cenu? Pripadne ak niekto mate katalogove cislo originalnej suciastky, mohol by som to popozerat podla toho. Vopred dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...