Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spodný silentblok motoru - výmena - HDI


Tomášik

Recommended Posts

Původně zaslal: ajven

Fakt milujem svoje auto!!! :grr

ak si nevies rady daj to niekomu znamemu, on nech hresi ako pohonic a ty to len zacvakas:mrk

No to už nejako zvládneme, ale fakt ma to už prestáva baviť! Mám to zasraté auto pol roka, spravil som na ňom blbých 7.000km, ale nadrbal som do neho na opravách a servise, gumách a neviem čom už asi 30 litrov!!! Ešte neprešiel mesiac, kedy by na ňom nebolo treba niečo robiť! Ako keby som fakt nevedel, čo s prachami :bojim:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tomášik

Původně zaslal: ajven

Fakt milujem svoje auto!!! :grr

ak si nevies rady daj to niekomu znamemu, on nech hresi ako pohonic a ty to len zacvakas:mrk

No to už nejako zvládneme, ale fakt ma to už prestáva baviť! Mám to zasraté auto pol roka, spravil som na ňom blbých 7.000km, ale nadrbal som do neho na opravách a servise, gumách a neviem čom už asi 30 litrov!!! Ešte neprešiel mesiac, kedy by na ňom nebolo treba niečo robiť! Ako keby som fakt nevedel, čo s prachami :bojim:grr

vitaj v klube....ja do toho furt drbem love...nema to konca kraja....rok 2003...a kazdy mesiac nieco....nejde to bez toho...je to najvacsia haraburda hned po renaulte....

ja bulo...co som si nedoniesol nejakeho nemca....

otec ma passat 1999 66kw 198000km a motor ide ako hodinky...normalne az neskutocne, nic tam nebuchoce...absolutne v super stave...len co sa menili boli ramena prednej napravy...inak nic....len pravidelne servisne vymeny,olej filtre......ale na 307 furt nieco....jeden krat, silentbloky,potom, regulator tlaku paliva, egr, spojka, furt to pali ziarovky, atd atd...a aj to zerie ako svina oproti tdi...a su to rovnake vykony...ale pasasat je omnoho tazsi....tu sa nedostanem pod 6,3 l/km a u passata 5,2 -5,5 neni problem pri tom istom stýle jazdy....to kde sme......ta to neni mozne...ta to Peugeot haraburda.....:grr:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ALE TU SA MOC CLOVEK NEMOZE ROZCULOVAT NA PEUGEOT, BO TU SU KMENOVY ZASTANCI TEJT ZNACKY...A MYSLIA SI ZE NIC LEPSIE NEEXISTUJE...AKED TU SPOMENIES SLOVKO TDI TAK VSETCI MAJU NAMIETKY, TRAKTOR A TAK.........

NEZMYSEL..... KLASICKEJ TDI 66 KW SA NIC NEVYROVNA...NEHOVORIM O PUMPACOCH 110 PS, 116 PS,130 PS A ANI 150 PS...TO SU POMERNE PORUCHOVE MOTORY......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vieš, ale najviac ma serie, že som nekúpil prvú haraburdu, čo som našiel. Potom, čo som predal bavouša som hľadal auto asi 3 mesiace a videl som ich za tú dobu asi 12ks a Ti poviem, jeden väčší vrak aku druhý! A potom som narazil na toto, bol fakt krásny, tmavomodrá metalíza, nikde ani škrabanček, ani jedna preliačina na kasni, interiér ako nový, všetko funkčné, motor išiel krásne, cena bola OK, tak som to zobral.

A ako som písal, mám to pol roka, nabehal som na tom blbých 7.000km a 30.000,- išlo do údržby a náhr. dielov!!! :grr A to som sa ešte snažil si všetko spraviť sám, EGR som len odpojil, keby som ten kupoval nový, tak už som na 35.000,-. Keby som všetko dával robiť do servisu, tak už by ma to auto stálo vrátane opráv pomaly 300.000,-Sk!!! :grr

Môžem zodpovedne prehlásiť, že toto je môj druhý a posledný Peugeot! Za tie prachy som mohol mať bávo ako vyšité a nemusel si každý mesiac vlasy trhať a čakať, čo na tom zasa chcípne!!! To je tak, keď chce človek šetriť a robí kompromisy... :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To: Tomášik a marisw

Hoši rozčilujete se pěkně.......:)

Ale není to spíš tím, bez urážky, že patříte mezi typický joudy, kteří příjdou do bazaru vidí pěkné auto az slušnou cenu a řeknou si auto tři roky staré a má najeto 120tisíc km to bdue sedět to je dost najet 40ročně to bdue sedět...???:myslim

Už jsem viděl spustu ojetin a poustu aut, když jsem si vybíral svojí leštěnku a musím říct, že jsem viděl i auto dva roky staré v Německu diesel 2,5HDi co za ty dva roky nejelo cca 493tisíc km. A co se stane když takové auto dva roky staré překročí hranice do česka (slovenska) a dostane ho do ruk bazarník??? Luskem prstu má 80tisíc na tachu a to si každej říká, že ještě hodně jezdilo.

Neříkám že to tak musí být vždy, ale ve většině případů to tak v bazarech je. Vidím do tohodle oboru velmi dobře, před vstupem do EU to byla jedna z částí činsoti naši firmy a msuím říct jenom co auto bylo protaženo proclením než šlo na technickou tak mělo i o víc než půlku míň km.

Mám také koncernový motor HDi od PSA a musít zatukat, že jsem krom výfuku a údržby (filtry, olej, atd...) neměnil nic. Jo vlastně ještě žárovičky v palubce.....:D Najeto nyní 139tisíc km nestočených. :P

Tak jak je to sváma co si tak stěžujete a moc tady plačete jaký to máte šmejd??? Je to fakt jen smůla na kus nebo o tom kolik to auto má skutečně km nemáte nai páru. Ono když auto má třista tisíc, tak je logické že se toho sype asi trošku víc.

[upravil dne 14.1.2008 Xantik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Xantik

To: Tomášik a marisw

Hoši rozčilujete se pěkně.......:)

Ale není to spíš tím, bez urážky, že patříte mezi typický joudy, kteří příjdou do bazaru vidí pěkné auto az slušnou cenu a řeknou si auto tři roky staré a má najeto 120tisíc km to bdue sedět to je dost najet 40ročně to bdue sedět...???:myslim

Už jsem viděl spustu ojetin a poustu aut, když jsem si vybíral svojí leštěnku a musím říct, že jsem viděl i auto dva roky staré v Německu diesel 2,5HDi co za ty dva roky nejelo cca 493tisíc km. A co se stane když takové auto dva roky staré překročí hranice do česka (slovenska) a dostane ho do ruk bazarník??? Luskem prstu má 80tisíc na tachu a to si každej říká, že ještě hodně jezdilo.

Neříkám že to tak musí být vždy, ale ve většině případů to tak v bazarech je. Vidím do tohodle oboru velmi dobře, před vstupem do EU to byla jedna z částí činsoti naši firmy a msuím říct jenom co auto bylo protaženo proclením než šlo na technickou tak mělo i o víc než půlku míň km.

Mám také koncernový motor HDi od PSA a musít zatukat, že jsem krom výfuku a údržby (filtry, olej, atd...) neměnil nic. Jo vlastně ještě žárovičky v palubce.....:D Najeto nyní 139tisíc km nestočených. :P

Tak jak je to sváma co si tak stěžujete a moc tady plačete jaký to máte šmejd??? Je to fakt jen smůla na kus nebo o tom kolik to auto má skutečně km nemáte nai páru. Ono když auto má třista tisíc, tak je logické že se toho sype asi trošku víc.

[upravil dne 14.1.2008 Xantik]

No neboj, nie som síce nejaký super mechanik a sú veci, ktoré by som si sám netrúfol robiť, ale zasa až taký "jouda" zaťažený na leštenky nie som... Rovnako mi je jasné, že 7 ročné auto dovezené zo západu asi nebude mať 121.000km, ako malo to moje. Každopádne z celkového stavu auta som ale súdil, že nemôže mať viac ako povedzme dvojnásobok uvedených km. A myslím, že to za predpokladu jazdenia po kvalitných západniarskych dialniciach nie je stále až tak veľa. Jediná chyba, ktorú som urobil bola, že som sa vopred neoboznámil so všetkymi špecifikami HDI motorov a 406-tiek všeobecne, ako sú chybné EGR ventily, problémy s podáv. čerpadlom, snímačom tlaku paliva, nutnosťou výmeny vod. pumpy spolu s rozvodmi, potrebou výmeny 2/3 všetkých "kostí" podvozku, ak ovšem nechce človek chodiť so štupľami v ušiach, aby nepočul ten rachot od náprav atď atď.

Takže "zhrnuto a podtrženo" - sčasti máš pravdu, určite som sa po tom, čo som videl kopec total vrakov čiastočne nechal nechal ovplyvniť skvelým vzhľadom a vychádzal som z toho, že takto vyzerajúce auto proste nemôže mať viac ako nejakých 200.000km, každopádne keby som vedel, koľko zybtočných krávovín dal výrobca na tieto autá, bez ktorých by sa určite zaobišlo a nevyžadovali by neustále investície, tak by som ho určite nekupoval. Nedávam nikomu vinu, len sebe, mal som sa poučiť vopred. Každopádne ostávam pri tvrdení, že Peugeot nikdy viac!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Xantik

To: Tomášik a marisw

Hoši rozčilujete se pěkně.......:)

Ale není to spíš tím, bez urážky, že patříte mezi typický joudy, kteří příjdou do bazaru vidí pěkné auto az slušnou cenu a řeknou si auto tři roky staré a má najeto 120tisíc km to bdue sedět to je dost najet 40ročně to bdue sedět...???:myslim

Už jsem viděl spustu ojetin a poustu aut, když jsem si vybíral svojí leštěnku a musím říct, že jsem viděl i auto dva roky staré v Německu diesel 2,5HDi co za ty dva roky nejelo cca 493tisíc km. A co se stane když takové auto dva roky staré překročí hranice do česka (slovenska) a dostane ho do ruk bazarník??? Luskem prstu má 80tisíc na tachu a to si každej říká, že ještě hodně jezdilo.

Neříkám že to tak musí být vždy, ale ve většině případů to tak v bazarech je. Vidím do tohodle oboru velmi dobře, před vstupem do EU to byla jedna z částí činsoti naši firmy a msuím říct jenom co auto bylo protaženo proclením než šlo na technickou tak mělo i o víc než půlku míň km.

Mám také koncernový motor HDi od PSA a musít zatukat, že jsem krom výfuku a údržby (filtry, olej, atd...) neměnil nic. Jo vlastně ještě žárovičky v palubce.....:D Najeto nyní 139tisíc km nestočených. :P

Tak jak je to sváma co si tak stěžujete a moc tady plačete jaký to máte šmejd??? Je to fakt jen smůla na kus nebo o tom kolik to auto má skutečně km nemáte nai páru. Ono když auto má třista tisíc, tak je logické že se toho sype asi trošku víc.

[upravil dne 14.1.2008 Xantik]

syncek....vozim auta z BE...tak urcite nepatrim medzi tych joudou ako hovoris...to sa nemusis bat....:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marisw nepamatuju si že bych měl otce na Slovensku :D To že vozíš auta z BE ještě nic neznamená, auto vozí dnes kde kdo a taky je i v Eu prodává kde kdo, už to není co to bejvalo, km se stáčí už i na západě, když tam je bazarník kde jakej arab nebo polák.

Jinak to je přesně to co jsem myslel co píše Tomášik, nechal se unést vzhledem, ale to není všechno, říkám dva roky staré auto jeté po Německých dálnicích mělo necelých půl mega na tachu, konkrétně to byla C5tka 2,2HDi v exclusiv vábavě, prodávána byla za 7000 euro výroba 03/2005. A vzhledově byla nádherná neopotřebovaná, sklidem bych uvěřil, že tu auto má pod sto tisíc. Není ale nic jednodužšího než si opsat VIN kod a zavolat si klidně do dojčlandu do pežotu jakej byl poslední stav km při posledním servisu. Aspon mě ochotně to v Rakousku kde jsem kupoval auto sdělili telefonicky bez sebemenších okolků, když mi ten stejný stav potvrdil i český citroen a dokonce, že auto bylo na dvou svolávačkách nebylo co řešit, jinak bych od toho utíkal pryč.

Jinak není až zas etakovej problém sehnat dehťáka sedm let starýho se 120tisíci, jen to chce čas, trpělivost a hlavně počítat z vyšší cenou, nebude to na spodní hranici cenové nabídky bazarů.

CO se týče TDi, mám tyhle motory rád, maj lepší zátah, doma je už druhá oktávka s tímhle motorem nejdřív zmiňovaná 66kW Octavie Tour a nyní Octavie II s dvoulitrem TDI. A i ta 66kW mi připadala že na zátah je tvrdší než HDi. Ale nemůžete podle mě srovnávat motor, za kterej je VW koncern kritizován pro nesplnění emisních norem, proč by taky přecházeli na CR se kterým budou mít obdobné problémy jako CR u HDI, které přišlo na trh daleko dřív. Už i to co je v té oktávce II TDI PD není taková paráda jak se zdá, jak se na PDčku něco poooo tak se z toho taky pak pooo.....:D

[upravil dne 14.1.2008 Xantik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No dobre, končíme túto diskusiu, Ty máš svoj záver spravený, ja takisto, tak teraz aby som sa zasa mohol v kľude mesiac voziť a spraviť si svojich 1.000km než sa mi dodrbe zas niečo ďalšie, tak mi prosím poraďte, ako najjednoduchšie v domácich podmienkach vymeniť ten silentblok. Pravdupovediac, vyhadzovať poloos sa mi teda nechce, vyrezať a vypilovať ten starý určite nebude problém, len mám trochu obavy z nalisovávania, resp. natĺkania toho nového. Mám to risknúť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechaj presah max. 0.2 mm pripadne menej. Meraj na viacerych miestach, urcite bude mierne vajcovity. Nenatlkaj ho tam. Ja so cez neho prevliekol skrutku, vhodne podlozil aby som ho netahal za gumu, ale za okraj, z drujej strany tiez podlozil a dotahovanim skrutky som do vtiahol dnu. Ziadne schladzovanie nebolo treba. Slo to ako po masle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: silex

Nechaj presah max. 0.2 mm pripadne menej. Meraj na viacerych miestach, urcite bude mierne vajcovity. Nenatlkaj ho tam. Ja so cez neho prevliekol skrutku, vhodne podlozil aby som ho netahal za gumu, ale za okraj, z drujej strany tiez podlozil a dotahovanim skrutky som do vtiahol dnu. Ziadne schladzovanie nebolo treba. Slo to ako po masle.

OK, vyskúšam to tak, ako píšeš. Mal som včera trochu problém s objednávaním, bol som u nás v meste v takých najväčších autodieloch a už to vyzeralo, že to ani nedokážu zohnať, nakoniec vyhrabali nejakého minimálne používaného dodávateľa a ten im ponúkol výrobcu tuším AKRON za nejakých 500,-. Keďže to je ale náhrada a nerád by som, aby mal 70,5 a brúsil ho ako cvok, skúsim ešte dnes originál Peugeot servis a niekde to už objednám.

Dám potom vedieť, ako išla výmena a koľko kusov náradia som pri tom od nervov odrbal o stenu... :D:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moja skúsenosť zo 24.2.2007

Kto dal ten silentblok dole na aute je fakt frajer:o:o

Včera sme ho menili, nešiel vyťukať a báli sme sa, že poškodíme celý diel. Radšej sme dali dolu pravú poloos, zdemontovali držiak a potom nasledoval lis...

Ozaj v Peugeote tento silnetblok stál 580,-Sk a je to zamenený diel /nie je presne taký istý ako pôvodný/. Chvíľu sme maturovali nad tým ako ho tam uložiť...

Celkovo robota cca 2 hodiny aj s cigaretkou a kafíčkom ... žiaden kvalt-pohoda, klídek, tabáček:roker :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...