Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problém s imobilizérom 306


trogar

Recommended Posts

Mám 306 1,6 Break r. 1998. V priebehu roka som asi 2 krát nemohol naštartovať. Všetky kontrolky sa rozsvietili, ale motor nič. Po krátkom skúšaní to vždy nakoniec vyšlo. Pred dvoma dňami do nešlo ani po dlhšom skúšaní, ale potom som odpojil baterku a podarilo sa. Ale dnes ráno to nejde ani po dlhom skôšaní a odpojení baterky. Predpokladám, že je problém s imobilizérom. Neviete mi poradiť, ako z toho vykľučkovať čo najlacnejšie. Napríklad odpojením imobilizéru. Mám imobilizér v kľúči. Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nenasiel som nic konkretne.......skus pockat, hadam sa najde niekto, kto to uz riesil - myslim odpojenie Imobilizeru......obavam sa vsak ze to bude dost problem, pretoze ide o "zlodejinu" v podstate (nepoznas nejakeho autickara? :roker)......pri tych 406 riesili odpojenie - ale az po nastartovani motoru, cize imobilizer bl v statuse ok - tym padom rozpojeny....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: RomanNR

....taka hlupa otazka - baterky v kluci mas OK?.....som pocul ze ked su dlho vybite baterky v origo kluci, tak cip s kodom dlho neudrzi pamat a kod sa vymaze.....mne odporucali menit kluce kazde 2-3 mesiace aby som si zaistil ze sa to nestane.....

cip v klicku nema napajeni, je to pasivni RFID prvek, podobny jsou treba i v bankovnich a ruznych jinych kartach treba na opravneni k vstupu

Spis by mohla byt spatna ta smycka kolem spinaci skrinky, ktera prijima kod z klicku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

Původně zaslal: RomanNR

....taka hlupa otazka - baterky v kluci mas OK?.....som pocul ze ked su dlho vybite baterky v origo kluci, tak cip s kodom dlho neudrzi pamat a kod sa vymaze.....mne odporucali menit kluce kazde 2-3 mesiace aby som si zaistil ze sa to nestane.....

cip v klicku nema napajeni, je to pasivni RFID prvek, podobny jsou treba i v bankovnich a ruznych jinych kartach treba na opravneni k vstupu

Spis by mohla byt spatna ta smycka kolem spinaci skrinky, ktera prijima kod z klicku

no nevim ,stěma baterkama,mám autí 1a1/2roku baterie sem měnil jen jednou a to když sem auto koupil a zatim všechno funguje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiez si myslim ze imobilizer nema nic spolocne so startovanim. Startovat auto ide bez ohladu na to ci je imobilizer funkcny alebo nie je akurat auto nenastartuje. Pokial sa ti po otoceni kluca kontrolky na palubke rozsvietia ale ked ides startovat sa starter ani nepohne, moze byt zly kontakt na elektrodach baterie alebo baterkovych kabloch-treba vycistit alebo je poskodeny kabek ku starteru. Skusil by som nasledujuci pokus: Zapol by som stretavacie svetla a pomocnik by pri pokuse o startovanie sledoval ci svetla nepohasinaju prilis ak ano tak su to tie zle kontakty alebo kabel. Ak vobec nepohasnu zmeraj ziarovkovou skusackou ci pri pokuse o startovanie ide +12V na budenie startera zo spinacej skrinky. Ak nie je chyba v spinacej skrinke alebo v niekt. poistke ak ide tak je chyba v starteri.

Původně zaslal: Driver

Ale pokud by pouze zlobil imobilizer tak by točil startér ne? Akorát by to nechytlo. Nebude to v něčem jiném? Třeba vadná svorka na baterii ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj muzou byt uz osoupany uhliky ve starteru, zkus na starter poklepat treba klicem na kola a pak nastartovat, jestli se po poklepani starter roztoci, jsou to urcite kratke uhliky, ktery je treba vymenit, zrovna se to resi tady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...