Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak se vyměňuje žárovka u mlhovky?


paya

Recommended Posts

Jak sundám sklo u mlhovky (respektive jak vyměním žárovku u mlhovky) a co tam vlastně je za žárovku. Jedná se o Peugeot 306 rok 1999 (čirá optika, ale ještě oválné mlhovky, ne kulaté). Zepředu jsem žádnej šroubek nenašel a lehat si pod to na blind se mi v tomhle počasí nechce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: paya

Jak sundám sklo u mlhovky (respektive jak vyměním žárovku u mlhovky) a co tam vlastně je za žárovku. Jedná se o Peugeot 306 rok 1999 (čirá optika, ale ještě oválné mlhovky, ne kulaté). Zepředu jsem žádnej šroubek nenašel a lehat si pod to na blind se mi v tomhle počasí nechce...

......predpokladam, ze to lahnutie bude asi nevyhnutne, ale rad sa poucim aj ja ak nie je.....:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam sice kruhove hmlovky, ale je to tak, treba dat nabok podblatnik a nejako sa k tomu dostat... je tam dost zly pristup a je trosku problem dat dolu konektor zo ziarovky, ide to tazko. Ja som demontoval celu hmlovku a potom som vymenil ziarovku .. predtym som totiz zrazil nejakeho zajaca :) a jedna nozicka z troch sa mi ulomila, tak hmlovka je tam len tak zasunuta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky sem to řešil,neni to dlouho,taky sem hledal,nakonec sem to vzdal a jel za známim do servisu na jámu, zespoda je to skoro hned až na ten přístup pro ruce,je to zevnitř od kola a musí se silou vzít za ten kryt od mlhovky,drží dost dobře,pak už to šlo jako po másle práce výměny obou mlhovek žárovek 20minut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám kulatý ani hranatý - ale u mý 306 jsou na vnější straně zaoblený a na vnitřní /ke středu vozidla hranatý/.

Při demontáži / podotýkám že u mě - může se to jak je zvykem u "Pažoutů" lišit/,

zatím nemusím zvedat vehikl /zepředu se pod něj proplížím, problémem je spodní guma na nárazníku (no moje ženská říká, že už mi roste ten "pivní" a tak nevím kolikrát se ještě pod wehikl proplížím) - i když je lepší "Pažouta" zvednout/.

Odšroubuju šroub na spodní pacce, předtím vytáhnu konektor.

Potom se postupně /za stálého kvedlání/ vysunu i dvě horní packy mlhovky z držáků.

Poté provedeš odkrytování mlhovky - packy na boku, odklopení skla a vyměníš žárovku.

Demontáž opačně.

Pokud jsem se někde spletl, tož mě někdo opravte, naposledy jsem to dělal asi před 3/4 rokem /ještě za tepla/.

Pokud nemáš garáž, tak se ti to napoprvé bude dělat blbě, když ale víš na co sáhnout tož je to otázka 20ti minut i z cigárkem.

[upravil dne 9.1.2008 myryn]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

proč sundavat celou mlhovku,mam taky rv 99 poloovalny mlhovky a ze zadu je běžna krytka,ktera se odklapne a dostanete se lehce k žarovce.musi se lehnout pod auto!je lepši je na heveru zvednout.na tu krytku opatrně,ulomil jsem ji ten zobaček.u druhy mlhovky jsem věděl už jak na to.odepina se z horni strany mlhovky(tu prvni jsem dělal zespod)přeji uspěšnou vyměnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: paya

Jak sundám sklo u mlhovky (respektive jak vyměním žárovku u mlhovky) a co tam vlastně je za žárovku. Jedná se o Peugeot 306 rok 1999 (čirá optika, ale ještě oválné mlhovky, ne kulaté). Zepředu jsem žádnej šroubek nenašel a lehat si pod to na blind se mi v tomhle počasí nechce...

S tím leháním-Lídl nabízí lužečko pod autko :aut

post-0-14109599871473_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

No když to je LíDL, tak to bude určitě EXTRA kvalita

[upravil dne 9/4/2008 Medvěd]

tak my máme přes Lídl více věcí v akci a dobrý:) Rádijko v autě mám taky z tama,za 1490kč a funguje už 4 roky,hezké clony do okýnek boční(2za45kc)-držely celé léto a ještě poslouží,do kuchyně máme barový stůl a dvě židličky a bytelné-v podstatě nezničitelné,elektrickou pilou jsem pořezala pár stromů a ještě fachčí..jako já si nemůžu stěžovat:super Za málo peněz-hodně muziky:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...

Taky mi jedna mlhovka nesviti, tak jsem hledal jak se do toho leze.

No potes.

Jeste nez tam polezu, chtel bych vedet, jaka je tam zarovka. V prodejne mi poradili, ze H1, ale vahali i mezi H3

.

Takze mam H1 a nerad bych tam lezl zbytecne.

Mam Pazouta z r.1999 Break a to provedeni napul hranate.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...