Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

vyměna žárovek podsvícení palubky-otačkoměr a tachometr


Ambri

Recommended Posts

Původně zaslal: Ambri

Zdravím lidičky,prosím o radu,přestaly mi svítit pár žárovek u palubky,ptám se jak to vyměnit,aniž bych musel jet do servisu,děkuji za pár rad, Radim

:papa

vyndaš (vycvakneš) ty tři mřížky co znich fouka vzduch , das si volant co nejvic k sobe a dolu , v kaplicce jsou nahoře tři šroubky torx 20 , pak ji tahem k sobe vyndas a pak uvidis budiky , ty maj po obvodu 4 torxi 20, pak je vysunes trosku ven a otočis budikama dolu , vytahnes dva kontakty , maji takovou pojistku zamackavaci, a mas budiky venku , patři tam žarovky 1,2W

post-0-14109598112858_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: Ladman

taky mi přestala svítit půlka palubky, moc se z toho rozebírání ale nevidím. Ještě dotaz, jakou má ta žárovka patici?

je bezpaticová

to je ta celoskleněná, co je v parkovačkách?

post-0-14109598114329_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě jedna věc. Pokud budu mít tu přístrojovku rozebranou, na co bych se měl zaměřit, když mi občas padá ručička tachometru na nulu. Je to nepravidelně, někdy to třeba týden vůbec neudělá. Někdy to trvá 1 minutu, někdy třeba 3 minuty, než se to vrátí do normálu. Podotýkám, že náhon tachometru na převodovce jsem spolu s mechanikem kontroloval a zdá se být v pořádku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to by chtelo rozebrat budiky uplne, vyndat z nich celou desku tistenych spoju a tu pak propajet, se divim ze jsi ten navod jeste necetl, probiralo se to tu uz nekolikrat

Jinak ty zarovicky jsou mensi nez v parkovackach a to tak ze o dost mensi, ale jinak typove jsou stejny - proste celosklenena bezpaticova zarovka, jen jsou ruzny velikosti, ale kdyz reknes ze to chces do pristrojovky tak by ti meli prodat spravnou velikost, na vysku jsou cca 1cm a prumer banky je asi 0.5cm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

to by chtelo rozebrat budiky uplne, vyndat z nich celou desku tistenych spoju a tu pak propajet, se divim ze jsi ten navod jeste necetl, probiralo se to tu uz nekolikrat

Jinak ty zarovicky jsou mensi nez v parkovackach a to tak ze o dost mensi, ale jinak typove jsou stejny - proste celosklenena bezpaticova zarovka, jen jsou ruzny velikosti, ale kdyz reknes ze to chces do pristrojovky tak by ti meli prodat spravnou velikost, na vysku jsou cca 1cm a prumer banky je asi 0.5cm

díky za info:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

mám taky starý model ale palubka -přistroje je jiná.

Kontrolkky bezpaticové malé co je obr viz nahoře

Osvětlení palubky jsou větší jako v parkovačkách větší

přikládám foto zadní části palubky

post-0-14109598474609_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman
Původně zaslal: Ladman

takže jsou to tedy ty samé bezpaticové žárovky jako v parkovačkách?

kontrolky jsou malé a osvětlení jako v parkovačkách je to vidět na mým obr

ale oboje jsou skleněný bezpaticový

zde mrkni kde jsou popisy žárovek http://www.luke.cz/autozaro_12.htm

[upravil dne 9/1/08 sarkomi]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to jsem dnes kupoval ty malý úplně zbytečně:xvul. V knize Jak na to se píše, že by se při demontáži příst. desky měla odpojit baterka, je to vůbec nutný? A ještě bych potřeboval radu, jak u nového modelu uvolnit a vyndat ty mřížky, co z nich fouká vzduch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman
Původně zaslal: Ladman

tak to jsem dnes kupoval ty malý úplně zbytečně:xvul. V knize Jak na to se píše, že by se při demontáži příst. desky měla odpojit baterka, je to vůbec nutný? A ještě bych potřeboval radu, jak u nového modelu uvolnit a vyndat ty mřížky, co z nich fouká vzduch.

baterku jsem neodpojoval o demontáži palubky se tu někde psalo,;)nejsi tu první den :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...