Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Renault laguna...problem so startovanim


Y2K

Recommended Posts

Zdravim...ja viem ze to sem vobec nepatri ale nenasiel som rubriku kde by to mohlo byt a sem aj tak chodi najviac z vas tak sa snad neurazite...

Kamarat ma problem s Renaultom Laguna, rv 1995, 1,8 benzin. Kedze je to tiez francuz mozno by dakto vedel pomoct...

Problem je nasledovny:

zdarec, mam 1.8 Lagunu 1995. Uz som tu pisal ze obcas nestartuje. PC ukazalo na riadicu jednotku. No aj tak Laguna fungovala bez problemu asi dva tyzdne. Potom nenastartovala a uz ani nestartuje. Cistil som cidlo otacok ale nic. Tak nevie niekto poradit ci ozaj musim kupit RJ alebo mam aj inu moznost. Pripadne nema niekto RJ na predaj. Dik.

Podotknem este ze auto toci naprazdno obcas odpali a zdochne, obcas ani to nie....uz si nevieme s tym rady

Kazda rada vitana!!!

[upravil dne 7.1.2008 Y2K]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Y2K

Zdravim...ja viem ze to sem vobec nepatri ale nenasiel som rubriku kde by to mohlo byt a sem aj tak chodi najviac z vas tak sa snad neurazite...

Kamarat ma problem s Renaultom Laguna, rv 1995, 1,8 benzin. Kedze je to tiez francuz mozno by dakto vedel pomoct...

Problem je nasledovny:

zdarec, mam 1.8 Lagunu 1995. Uz som tu pisal ze obcas nestartuje. PC ukazalo na riadicu jednotku. No aj tak Laguna fungovala bez problemu asi dva tyzdne. Potom nenastartovala a uz ani nestartuje. Cistil som cidlo otacok ale nic. Tak nevie niekto poradit ci ozaj musim kupit RJ alebo mam aj inu moznost. Pripadne nema niekto RJ na predaj. Dik.

Podotknem este ze auto toci naprazdno obcas odpali a zdochne, obcas ani to nie....uz si nevieme s tym rady

Kazda rada vitana!!!

u techle starsich rencku se musi auto zamknout a odemknout a pak se to podaři nastartovat , je to problem imobilizeru .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: Y2K

Zdravim...ja viem ze to sem vobec nepatri ale nenasiel som rubriku kde by to mohlo byt a sem aj tak chodi najviac z vas tak sa snad neurazite...

Kamarat ma problem s Renaultom Laguna, rv 1995, 1,8 benzin. Kedze je to tiez francuz mozno by dakto vedel pomoct...

Problem je nasledovny:

zdarec, mam 1.8 Lagunu 1995. Uz som tu pisal ze obcas nestartuje. PC ukazalo na riadicu jednotku. No aj tak Laguna fungovala bez problemu asi dva tyzdne. Potom nenastartovala a uz ani nestartuje. Cistil som cidlo otacok ale nic. Tak nevie niekto poradit ci ozaj musim kupit RJ alebo mam aj inu moznost. Pripadne nema niekto RJ na predaj. Dik.

Podotknem este ze auto toci naprazdno obcas odpali a zdochne, obcas ani to nie....uz si nevieme s tym rady

Kazda rada vitana!!!

u techle starsich rencku se musi auto zamknout a odemknout a pak se to podaři nastartovat , je to problem imobilizeru .

He he....no ano...tento problem je mi dobre znamy....ale v tom to naozaj nie je ;)

[upravil dne 7.1.2008 Y2K]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

měl jsem 2,2 d a po určité době se blokl imobilizer,muselo se zamknout odemknout pak šla nastartovat.než jsem jej zrušil imo uplně.Blokl se asi po 15 minutách.Pokud jsi odemkl azto tak se do určité doby muselo nastartovat

Jinakod kolegy měl otec benzina nemohl nastartovet tak odtah do servisu.Tam jen vyměnili svíčky měl je zasrané jak ,,,,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem za kazdu odpoved...ale imobilizerom to nie je to sme uz zistili, sviecky sme vycistili aj vsetko ostatne.

Bolo to aj na diagnostike a ta ukazala nejaku chybu z riadiacej jednotky.....to sme zresetovali a uz vsetko ok...ale po asi 3 startoch znova to iste...neda sa nastartovat!

Dokonca ani v servise nevedia co by to mohlo byt...:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele na diagnostiku se, pokud jste neověřili základní hardware, vykašli, ta je tak promitivní, že na ní nelze vůbec spoléhat. Ale samozřejmě to může být ŘJ, jenom bych nehledal jenom podle výpisu chyb. Může být v prdeli benzínové čerpadlo, nějaké relé, zapalovací cívka atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mali sme taku závadu na Renault Laguna, 1,6, r.v. asi 95. Motor nenaštartoval. Bola vadná riadiaca jednotka - zatiekla do nej voda a bola zhrdzavená. (Ja som to nevidel, riešilo sa to pri Plzni a v Domažliciach). Vraj by bolo možné skratovať niektoré obvody, aby fungovala v núdzovom režime. To som nechcel, tak sme kúpili inú, neviem či novú, za 16 000 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozefsv

nemozes nejaku riadiacu jednotku pozicat?skusit ju vymenit ci to pojde.alebo skus vrakac a priamo to prehod ci to pojde

No taku moznost bohuzial nemam....jedine ten vrakac...

Este sa chcem spytat ci by sa dalo pouzit aj riadiaca jednotka z inych motorov (1,6;2,0;...) pripadne tych istych motorov ale ine auta Megane a podobne....alebo to ide len jedno auto jeden motor?

Pripadne ak by dakto mal na predaj pripadne mohol pozicat nech sa ozve...dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze riadiaca jednotka vyzera byt v pohode, ziadne zatecenie ani nic.

Co ine by to mohlo byt?

Mame podozrenie na cerpadlo, lenze neviem ako ho vyskusat jeho funkcnost, pripadne snimac otacok, to tiez neviem co s tym.

A v neposlednom rade zapalovacie cievky.....nejake napady?

:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sarkomi

Původně zaslal: Y2K

Dakujem za vsetky rady.

Problem vyrieseny...Laguna startuje na prvy sup a ide ako drak :D

a čím to bylo tos nenapsal:nevim

No ono tazko povedat v com....pol motora sme mali vonku a ked sme ho zlozili a pozapajali vsetky kontakty tak to ide.

Podotykam ze ja osobne mam podozrenie na blby kontakt na palivovom cerpadle.

Aaaaaaaale.....predtym benzin tahal az pocas nasho "majstrovania" prestal a potom to uz slo....tak neviem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...