Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

vypuštěcí šroub + těsnění - olej


aaischa

Recommended Posts

Ahoj, nerad bych se zasek při plánovaný výměně testneni pod olejovou vanou jak už sem psal, šroub vypadá trošku podezřele na imbus, trochu to spíš vypadá na torx a to co je napsaný v tomhle článku z knížky mi taky moc neulehčilo... páč imbusy sem neměl v garáži tak sem to nemoh zkusit, určitě to bude hodně lidí vědět co je tam za šroub a eště jestli je nutný kupovat to těsnění pod něj nebo to bude v pohodě... ? ikdyž po těch letech asi ne...

241.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

á najeto 10 tkm a první výměna oleje :)

máš několik možností:

normal - koupíš si origo oříšek HAZET, což je čtyřhran jen o fous větší, než Gola 3/8" (koukni na cenu)

softcore verze - koupíš pevnostní šroub a flexou si ho sjedeš na čtyřhran o požadované velikosti (výhodou tohoto řešení je, že při častém shýbání pod auto uděláš i něco pro své zdraví)

hardcore verze - vybodneš se na vše předchozí a šroub povolíš hasákem ( v tomto případě ti pak nejeden mechanik při pohledu na tvůj značně ojetý šroub poklepe na rameno a významně mrkne... mumlaje přitom něco ve smyslu "Á, zase další...")

... je to jen na tobě ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

á najeto 10 tkm a první výměna oleje :)

máš několik možností:

normal - koupíš si origo oříšek HAZET, což je čtyřhran jen o fous větší, než Gola 3/8" (koukni na cenu)

softcore verze - koupíš pevnostní šroub a flexou si ho sjedeš na čtyřhran o požadované velikosti (výhodou tohoto řešení je, že při častém shýbání pod auto uděláš i něco pro své zdraví)

hardcore verze - vybodneš se na vše předchozí a šroub povolíš hasákem ( v tomto případě ti pak nejeden mechanik při pohledu na tvůj značně ojetý šroub poklepe na rameno a významně mrkne... mumlaje přitom něco ve smyslu "Á, zase další...")

... je to jen na tobě ;)

no hazet klic sem nasel za prisernou cenu, tak to se mi moc nezdá, takže to neni ani torx ani imbus je to nějakej hybrid? a ničim z toho se to vzít nedá.. ? nejspíš zvítězí hasák nebo podobný náčiní ale jak to pak zas dobře utáhnout, nebo tam pak mam dát obyč šroub tohohle průměru... ? a byl by klid :) jeslti je tam obyčejnej závit a žádný hrůzy, a to těsnění ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

no hazet klic sem nasel za prisernou cenu, tak to se mi moc nezdá, takže to neni ani torx ani imbus je to nějakej hybrid? a ničim z toho se to vzít nedá.. ? nejspíš zvítězí hasák nebo podobný náčiní ale jak to pak zas dobře utáhnout, nebo tam pak mam dát obyč šroub tohohle průměru... ? a byl by klid :) jeslti je tam obyčejnej závit a žádný hrůzy, a to těsnění ?

neni to hybrid, je to ctyrhran, v bauhausu bude orech na golu tak do 100Kc, medeny tesneni stoji asi 4Kc, tak to nevim proc na nem chces setrit, rozmer podlozky je 14x20mm ( 14mm vnitrni dira, 20mm vnejsi prumer )

[upravil dne 7/1/08 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

Původně zaslal: aaischa

no hazet klic sem nasel za prisernou cenu, tak to se mi moc nezdá, takže to neni ani torx ani imbus je to nějakej hybrid? a ničim z toho se to vzít nedá.. ? nejspíš zvítězí hasák nebo podobný náčiní ale jak to pak zas dobře utáhnout, nebo tam pak mam dát obyč šroub tohohle průměru... ? a byl by klid :) jeslti je tam obyčejnej závit a žádný hrůzy, a to těsnění ?

neni to hybrid, je to ctyrhran, v bauhausu bude orech na golu tak do 100Kc, medeny tesneni stoji asi 4Kc, tak to nevim proc na nem chces setrit

tak neni co resit koupíme a je klid, ale ten origo klíč nemá lákavou cenu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tam 4-hran a da sa na to pouzit klucka z dverí. Ja som si musel vyrobit vlastny kluc lebo nejaky chytrak to tak dotiahol ze nebola sanca to povolit. Tesneni je tam pouziote: hlinikova alebo medena podlozka prislusneho rozmeru. Ale ked mam pravdu povedat ze som nemal novu podlozku tak som pouzil teflonovu pasku a je to parada ziadne extremne dotahovanie a nekapka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

Původně zaslal: aaischa

no hazet klic sem nasel za prisernou cenu, tak to se mi moc nezdá, takže to neni ani torx ani imbus je to nějakej hybrid? a ničim z toho se to vzít nedá.. ? nejspíš zvítězí hasák nebo podobný náčiní ale jak to pak zas dobře utáhnout, nebo tam pak mam dát obyč šroub tohohle průměru... ? a byl by klid :) jeslti je tam obyčejnej závit a žádný hrůzy, a to těsnění ?

neni to hybrid, je to ctyrhran, v bauhausu bude orech na golu tak do 100Kc, medeny tesneni stoji asi 4Kc, tak to nevim proc na nem chces setrit

Cože ??? To těsnění 4,- Kč ???? No to mě asi "šlaký tref" !!!

Já sem ho měl vymačkaný (kapal mi olej) - nikde se nedalo sehnat a ti šmejdi v "Pažout servisu" za něho chtěli 40,- Kč !!!! /Tak nevím, jestli to neprodávají i s "prací"/ :( :(

[upravil dne 7.1.2008 myryn]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peto670

co vymyslas tesnenie kupis snad v kazdej predajni s autodielmi. to je uplne obycajna medena alebo hlinikova podlozka. keby mali autokelly davat vsetky taketo drobnosticky do sortimentu tak sa z toho....

Možná jsem měl smůlu - obešel jsem X železářství a mototechen /i když se to už tak nejmenuje/ - ale nic.

Někde mi dokonce řekli že je to "korunová položka" a že to ani neobjednávaj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a do diferáku nasypte dubový piliny !!! :D

Cu-kroužek ve kvelbu, spešl pod výpušťák platím 8,- Kč, ten aluminiovej by mohl stát fakt ty 4,- (mno, možná po zdražení od novýho roku 5,- :cool: )

mmmch, ty O-kroužky kupuju vždycky dva, už jich mám skoro plnou krabičku ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: myryn

Původně zaslal: Ferry

Původně zaslal: aaischa

no hazet klic sem nasel za prisernou cenu, tak to se mi moc nezdá, takže to neni ani torx ani imbus je to nějakej hybrid? a ničim z toho se to vzít nedá.. ? nejspíš zvítězí hasák nebo podobný náčiní ale jak to pak zas dobře utáhnout, nebo tam pak mam dát obyč šroub tohohle průměru... ? a byl by klid :) jeslti je tam obyčejnej závit a žádný hrůzy, a to těsnění ?

neni to hybrid, je to ctyrhran, v bauhausu bude orech na golu tak do 100Kc, medeny tesneni stoji asi 4Kc, tak to nevim proc na nem chces setrit

Cože ??? To těsnění 4,- Kč ???? No to mě asi "šlaký tref" !!!

Já sem ho měl vymačkaný (kapal mi olej) - nikde se nedalo sehnat a ti šmejdi v "Pažout servisu" za něho chtěli 40,- Kč !!!! /Tak nevím, jestli to neprodávají i s "prací"/ :( :(

[upravil dne 7.1.2008 myryn]

kupoval jsem ho v patek

rozmer medene podlozky je 14x20mm ( 14mm vnitrni dira, 20mm vnejsi prumer )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: myryn

Původně zaslal: Peto670

co vymyslas tesnenie kupis snad v kazdej predajni s autodielmi. to je uplne obycajna medena alebo hlinikova podlozka. keby mali autokelly davat vsetky taketo drobnosticky do sortimentu tak sa z toho....

Možná jsem měl smůlu - obešel jsem X železářství a mototechen /i když se to už tak nejmenuje/ - ale nic.

Někde mi dokonce řekli že je to "korunová položka" a že to ani neobjednávaj.

daj tam teflonovu pasku a uz si s tym nelam hlavu.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...