Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

přetěsnění olejový vany


aaischa

Recommended Posts

Ahoj, co sem vyčet je to celkem nepříjemná práce, neni mi jasný proč, tak bych se na to rád zeptal, bohužel všade kolem rantlu vany je olej, je tam prostě vidět když na to šáhnu mam malou kapičku na ruce, prostě to prosakuje a po jízdě, je i par kapek na zemi ale když stojí tak to jenom prosakuje, rád bych to s výměnou oleje vyměnil, tak mě zajima jestli je to jenom vyndat tu haldu šroubu vymenit testneni nandat.. ? a taky hlavně jestli ty srouby pudou vyndat, nerad bych aby se nějakej ukroutil, ikdyž je to od oleje tak srouby sou suchý...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hafity

Šrouby vyndáš, ale odlepit vanu je někdy problém.

Jojo, šrouby by měli jít, hlavně pořádně nasaď ořech, a taky můžeš na šrouby trochu poklepat.

Jestli chceš trochu zkoušet, tak ty šrouby zkus jemně kolem dokola dotáhnout. Třeba to pomůže...

Nejlépe momenťákem, aby bylo utažení všech šroubů stejné - abys nezkroutil vanu - pak by to teklo ještě víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to aaichaa: Je Ti jasný kamaráde, že to auto už si necháš do důchodu jo?:D Fandím Ti, dát to dohromady je strašná práce, kór když si děláš většinu sám..:):super Škoda že takovejch lidí není víc, co se o auta stará jako my, na silnicích by bylo bezpečněji a možná že by za volanty přibylo inteligence a ubylo smrtelných nehod.....sorry za :xvul

[upravil dne 6/1/08 jarajarda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já nedávno těsnění pod vanou měnil.

odšroubovat jde v poho, i sundat vanu, ale pak byl problém se zbytkama těsnění, které zůstali na bloku přilepené - šlo to blbě dolů. sundával jsem to ostrým nožem půl dne.

a pak je ještě sranda tu vanu s novým těsněním nasadit - musíš trefit 3 díry na sebe aby se ti to nerozjelo, dvěma rukama držíš vanu na správném místě a pak by to chtělo třetí ruku, aby tam šroubvala šroubky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zahřátý olej je řidší a proto prosakuje ve větším množství :super ... nebylo by nejlepší přichytit vanu s novým těsněním čtyřmi šrouby do kříže a pak vždy naproti sobě postupně dotahovat ať se nepoškodí nové těsnění :myslim ... hlavně nezapomenout důkladně očistit a odmastnit :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: Marcel505

Jo a bacha - olej furt stejká, třeba další den tam do vany steče půl litru...

tim myslíš že bude potřebovat párkrát doplnit olej, než ho tam bude dost ?

Nerozumím.

Myslím tím, že když olej vypustíš, a pak odmontuješ vanu, a pak si ji na noc provizorně nasadíš a druhý den to zase odmontuješ, tak že tam ve vaně bude trocha oleje...

Prostě furt stéká...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: Marcel505

Jo a bacha - olej furt stejká, třeba další den tam do vany steče půl litru...

tim myslíš že bude potřebovat párkrát doplnit olej, než ho tam bude dost ?

Nerozumím.

Myslím tím, že když olej vypustíš, a pak odmontuješ vanu, a pak si ji na noc provizorně nasadíš a druhý den to zase odmontuješ, tak že tam ve vaně bude trocha oleje...

Prostě furt stéká...

ted uz to chapu dik :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zoby

já nedávno těsnění pod vanou měnil.

odšroubovat jde v poho, i sundat vanu, ale pak byl problém se zbytkama těsnění, které zůstali na bloku přilepené - šlo to blbě dolů. sundával jsem to ostrým nožem půl dne

Existuje odstraňovač těsnění ve spreji,tím to de sundat dobře.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tesnenie si jemne potri silikonom na motory a nalep na motor vanu opatrne priloz a veselo mozes skrutkovat :super

Niektore skrutky idu durchom do motora tak by mali byt potrete specialnym tesnenm na zavity aby ti okolo zavitov netiekol olej

Vies isto ze ti tecie okolo vane vecsinou prepusta niektore gufero na kluke alebo hadica odparovania

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: fsesto

Tesnenie si jemne potri silikonom na motory a nalep na motor vanu opatrne priloz a veselo mozes skrutkovat :super

Niektore skrutky idu durchom do motora tak by mali byt potrete specialnym tesnenm na zavity aby ti okolo zavitov netiekol olej

Vies isto ze ti tecie okolo vane vecsinou prepusta niektore gufero na kluke alebo hadica odparovania

hodlám umejt motor aspon co to pude a zistit kde presne to vsade tece, ale ta vana je podle mě "jasná" , páč když se podivám tak nehoře motor suchej, ale kolem vany az na par mistecek je sucho, a v nekterejch mistech praktcky skoro kapy, možná vyfotim když si na to vzpomenu, ale tece to i jinde ale na to je čas, budu se to snazit nejak postupně zatotento... neni to nijak vazny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...