Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Hlučná spojka


405GLD

Recommended Posts

Ahoj peugeo?aci: Mam problém! Asi před 4roky jsem měnil spojku origo od peugeota. Než jsem ji před 4 roky měnil tak spojka (původní) byla hlučná-když běžel motor tak bylo slyšet takové hučení a byli cítit drobné vibrace. Po sešlápnutí spojky to přestalo. Jeden servisák v Peugeotu mi řekl že to dělá spojk ložisko a přítlačák. Nechal jsem si ji nechat vyměnit. Po 4letech se problém opakuje.

Co stím?

Musím zase měnit celou spojku? (i když je spojka OK, neprokluzuje zabýrá OK)

Co to bude čenžovat?

Díky MAXIM:cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej v převodovce je celoživotní, pouze když něco děláš s převodovkou, tak je dobré se držet specifikace výrobce.

Včerá jsem tam nalil Valvoline 75W - 80. Je určen výrobcem. Dva litry za 420,- a výsledek je parádní.

Super jede a řadí podstatně líp, hladčeji a rychleji. Je to rozhodně znát.

405GLD :Nejsou ty vibrace způsobeny popraskáním přítlašných pružin? Byl ten starej přítlačák dobrej? Praskne jedna packa, pak se omele druhá a už je ložisko namáháno axiálně i radiálně. Vyosí se, dělá kravál a za chvilku odejde. Respektive, když je ložisko v háji, většinou to dává znát pískáním. Je blbý, že než to člověk nerozebere, tak neví. A když to už má venku, tak už to zase nejede a musí se rozhodnout, zda do toho investuje.

Nejhorší je to takhle s motorem. Jedno se nabalí na druhý a výsledek je pěkná suma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...