Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Naviják na rezervu


xavier

Recommended Posts

  • O 4 týdny později...
  • O 8 měsíců později...

Já  sundal rezervu abych zkontroloval v jakém je stavu a lanko se zamotalo a byl to zápas ji dostat dolů stát se mi to někde v noci by byl vopruz.Teď mám rezervu v kufru ale sehnal jsem rezervní naviják za 1000kč. Tak až to dám do kupy rezervu sundám jen v nouzi

Upraveno uživatelem Kankys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při sundávání musí být lanko stále napnuté, jinak se začne motat obráceně a je to v p......, ale to už tu někde bylo napsané. Ideální je to dělat ve dvou (nejen sundání rezervy :super ) jeden vytahuje rezervu na lanku a druhý točí klikou. Podobný blbinec má i Fiat Multipla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Pokud máte někdo problém, tak mám tady repasovaný naviják (zašlu výměnným způsobem, za poštovné a nějakou úhradu), ale i poradím, jak postupovat při opravě vašeho navijáku.

 

Prostě mě štve, když Peugeot tam udělal konstrukční chybu a majitelé pak musí platit za opravu.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak jsem se naučil opravit brzdu. Pokud vám nefunguje brzda, pište, vysvětlím podrobnosti.

 

Mám tady ten z fotek, měl zlomenou osičku z brzdy, nahradil jsem ji železnou. Funguje, nicméně protože byl dost poničený, tak ho repasovaný a funkční nabízím zdarma. Podmínkou je, aby mi zájemce zaslal jiný naviják na repas a úhrada mého poštovného (120,-) anebo osobní převzení.

 

Nevím, jestli jsem to tady už psal: jak přeříznout lanko a nedeformovat ho, je pomocí brusky.

Brzda:

- konec pružiny musí být ohnut v ostrém úhlu asi 75 až 80 stupňů zpět, ale ne více. Jinak vyskakuje. (konec pružiny = v červeném kroužku)

- záběrové plochy odlitku i železného kroužku, kam dosedá pružina, musí být hezké, bez vrypů a opotřebení - opravit na brusce do hladka.

- odlitek má záběrovou plochu broušenou pod úhlem, viz jeho druhá strana (záběrová plocha odlitku = v červeném kroužku).

- plechová objímka musí mít brzdicí plochu válcového tvaru. Ta vadná měla dole roztlačenou "sukýnku" takže pružina vyskočila (viz prostřední obrázek nahoře).

- železný kroužek s nosem: nos je vyroben v úhlu ven (tedy nikoli kolmo), tak, že po sestavení konec nosu čouhá asi 0,5 mm mimo obrys odlitku. (nos = v zeleném kroužku)

 

Bohužel jsem to nefotil, použil jsem dřívější fotku vadného kusu.

post-2001-0-93832600-1429519069_thumb.jp

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Naviják poslán do Vys. Mýta.

Takže tady mám další, ten bude zase za 300, můžete se hlásit.

Musím si nějak vydělat na Solvinu, vazelínu a ten jeden šroubek, co musím upravit. :D

 

Protože z toho celkem nic nemám, a je mnohem jednodušší, když si naviják opravíte sami, uvedu popis rovnání lanka.

 

Rovnání lanka:

- fotku zkrouceného lanka jsem bohužel nepořídil, byl jsem moc hr na opravu. Bylo "strašně" zkroucené, nicméně žádný drát nebyl přetržen (u minulého taky tak)

- je potřeba svěrák, trubku s otvorem, kombinačky, a kladivo a šroubovák slouží jen jak "šprajc"

- kombinačkami, prsty, šroubovákem lanko rovnáme, jak se dá

- lanko upneme do svěráku, volný konec upevníme na namotáme na trubku

- rozvineme lanko proti směru jeho stočení

- jednotlivé prameny rovnáme kombinačkami a silně natahujeme do délky

- poté lanko svineme ve směru jeho stočení

- opět silně natahujeme do délky a stiskáme kombinačkami

 

Je potřeba dost času, trpělivost a chuť. Jednotlivé kroky případně opakujeme, každý špatný ohyb vyrovnáváme prsty, buď tlakem o oblou tyčku (šroubovák), nebo kombinačkami, ale pozor na zlomení lanka. Pouze celkové rozvinutí a svinutí děláme jen jednou, aby se lanko nepolámalo.

"Tahostroj": trubku si šikovně zašprajcujeme pomocí šroubováku a kladiva - takže potom taháme v ose lanka a sílu si znásobujeme poměrem délek na trubce.

 

Fotky:

- lanko po vyrovnání prochází bowdenem snadno, pouze o maličko tíž, než hladké lanko. Namazání vazelínou to ještě zlepší.

- Tahostroj - fotka ukazuje sestavení nástrojů schematicky, na kusu rovného lanka (není to fotka vyrovnávaného místa). Vyrovnávané místo bylo už v té chvíli v bowdenu. Nemám dost rukou, abych držel všechny nástroje a ještě fotil, ale k pochopení stačí

- konec lanka uřezaný na brusce není roztřepený (dodám ostřejší fotku).

 

Tak ať se vám daří.

post-2001-0-86256600-1432803355_thumb.jp

post-2001-0-48928200-1432803371_thumb.jp

post-2001-0-43600600-1432803382_thumb.jp

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naviják poslán do Vys. Mýta.

Takže tady mám další, ten bude zase za 300, můžete se hlásit.

Musím si nějak vydělat na Solvinu, vazelínu a ten jeden šroubek, co musím upravit. :D

 

Protože z toho celkem nic nemám, a je mnohem jednodušší, když si naviják opravíte sami, uvedu popis rovnání lanka.

 

Rovnání lanka:

- fotku zkrouceného lanka jsem bohužel nepořídil, byl jsem moc hr na opravu. Bylo "strašně" zkroucené, nicméně žádný drát nebyl přetržen (u minulého taky tak)

- je potřeba svěrák, trubku s otvorem, kombinačky, a kladivo a šroubovák slouží jen jak "šprajc"

- kombinačkami, prsty, šroubovákem lanko rovnáme, jak se dá

- lanko upneme do svěráku, volný konec upevníme na namotáme na trubku

- rozvineme lanko proti směru jeho stočení

- jednotlivé prameny rovnáme kombinačkami a silně natahujeme do délky

- poté lanko svineme ve směru jeho stočení

- opět silně natahujeme do délky a stiskáme kombinačkami

 

Je potřeba dost času, trpělivost a chuť. Jednotlivé kroky případně opakujeme, každý špatný ohyb vyrovnáváme prsty, buď tlakem o oblou tyčku (šroubovák), nebo kombinačkami, ale pozor na zlomení lanka. Pouze celkové rozvinutí a svinutí děláme jen jednou, aby se lanko nepolámalo.

"Tahostroj": trubku si šikovně zašprajcujeme pomocí šroubováku a kladiva - takže potom taháme v ose lanka a sílu si znásobujeme poměrem délek na trubce.

 

Fotky:

- lanko po vyrovnání prochází bowdenem snadno, pouze o maličko tíž, než hladké lanko. Namazání vazelínou to ještě zlepší.

- Tahostroj - fotka ukazuje sestavení nástrojů schematicky, na kusu rovného lanka (není to fotka vyrovnávaného místa). Vyrovnávané místo bylo už v té chvíli v bowdenu. Nemám dost rukou, abych držel všechny nástroje a ještě fotil, ale k pochopení stačí

- konec lanka uřezaný na brusce není roztřepený (dodám ostřejší fotku).

 

Tak ať se vám daří.

Chtěl bych poděkovat za super repasovaný naviják. Práce kterou tady děláš je obdivuhodná  :potlesk

P307 z Vysokého Mýta  :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...