Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Naviják na rezervu


xavier

Recommended Posts

  • O 5 měsíců později...

Zdravím, tento istý problém s lankom a navijákom som mal aj na Peugeot 807. Zohnal som výrobcu na lanko. Urobí akékoľvek podľa predlohy. Doniesol som mu staré a presne podľa neho urobil nové. Cena bola 9€. Dal mi tam kvalitnejšie lanko. No Super. Jak nové ... http://www.peugeot-club.com/kniha/img/papa.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes ráno,jsem si tady četl nové příspěvky a jelikož jsem tenhle týden nechal opravit rezervu,jelikož jsem ji měl ve sklepě tři roky a v autě jsem vozil sprej na pneu,jsem si říkal,kdy mi ten lanovod přestane fungovat. Bavil jsem se se známím a říkal,že by to s tím sprejem neriskoval,že on ho měl dva roky a když ho potřeboval tak nešel a ptal se na to v pneuservise a řekli mu,prej jak to jednou,dvakrát přemrzne,tak je na nic.Tak jsem dal na zpět rezervu.Včera jsem našel ve skříni zvedák na auto a nebyl jsem si jistý,jestli v te krabici u rezervi mám zvedák a pokud ano,tak tenhle prodám.Dnes přijdu k autu,dávám kolo dole,přitahuji to ven a najednou nic,ani tam ani ven,tak jsem pod autem vyndal ten kužel z te rezervi,abych ji vytáhl a podival se na ten hever (je tam),když jsem to lanko vytahoval před třemi dny,šlo až metr za auto a dnes to zůstalo vyset pod autem (-6 st.),příjemné se pod tím válet.Nakonec jsem to natáhl nazpět,ale jde z toho divný zvuk,jakoby to lanko bylo potrhané.Možná to bylo přimrzlé,možná je taky čas na opravu.V každém případě doufám,že to nebudu teď přes zimu potřebovat a jak se oteplí,tak na to mrknu.

Nejde tam třeba jen stříknout sprej,kdyby to bylo zarezlé,ale jak píši,tak to před pár dny šlo krásně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proč tyto opravy, o kterých dopředu víte, řešíte v mrazu?? to samé výměny olejů v převodech atd.atd., nemluvím o nahodilé závadě,která se musí vyřešit teď hned, ale válet se v mrazu pod autem, když si to můžu udělat v klidu v létě a s kafíčkem...,no nevím :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem nečekal závadu,když mi to před třemi dny šlo v pohodě.Co se dnes stalo nevím,šel jsem k autu s tím,že to normálně spustím,jako ve čtvrtek,podívám se ,jestli hever co je v autě je v pořádku a kolo natáhnu nazpět.No a ono se to seklo,opravdu to dopředu nenahlásilo \"já se dnes pokazím\",kdyby jo tak tam nelezu :-)

[upravil dne 11/12/11 13:11 od Petr V.]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím, že problém nastáva keď pri manipulácii ponecháme lanko príliš voľné, odporúčam pri spúšťaní posúvať súčasne rezervu dozadu a naopak nasadzovať tak, aby lanko pri navíjaní nebolo voľné ale aby ťahalo rezervu smerom pod auto a predídeme tak zamotaniu lanka vnútri navijaku , ale je to iba teória, jednoducho ten navijak je nepodarok...ešte šťastie, že ho netreba používať pravidelne, aj keď teda by bolo vhodné aspoň dvakrát ročne prehodiť letnú gumu za zimnú...(zatiaľ to neriešim keď iným stačí aj dojazdovka tak načo si privyrábať problémy s navijakom:) )

stretol som sa už aj s extrémom keď dotyčný nevedel, že rezerva sa vyberá povoľovaním šruby v kufri a snažil sa povoliť rezervu priamo pod autom, čím si samozrejme odkrútil zakončenie lanka:mrk... ale to už je o inom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Včera jsem z hecu opravil kamarádovi naviják - bohužel mi to dal až tehdy, když už koupil nový. Poznatky: - lanko (D=1,7) jsem koupil na bicykl, s válečkem D=7 mm, délka lanka 2 m, nezkracoval jsem ho. - prostor pro váleček má D=8, proto jsem z plíšku tl. 1 mm a rozměru 12 x 10 mm vyrobil vložku (kraje jsou zabroušené do ztracena), uprostřed vložky vyvrtán otvor D=2 mm. - šroubek M5 zkrácen podle původního, v soustruhu vyvrtal otvor D=2mm. - zatemování lanka v šroubku provedeno podle poslední fotky Celkové náklady asi 10 Kč Koupil jsem i lanko na kapotu Favorita, ale nepoužil - k pocínování použili nějaké agresivní tavidlo, takže to rezaví a měl jsem z toho strach, že to časem upadne. [upravil dne 15.1.2013 13:35 od P607Olda]

post-3499-14109628958736_thumb.jpg

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jsem zjistil, že kleština po vytažení kroužku neotevírá úplně, což bylo asi příčinou závady - rezerva na počátku sama neklesá, je potřeba s ní zahýbat, aby se uvolnila z kleštiny.

EDIT:

Kleština je z docela měkkého materiálu, ty páčky jdou kleštěmi rozehnout do správné polohy. Bohužel se to asi časem a silným zatažením za kroužek ohne zpět.

[upravil dne 18.1.2013 20:28 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Nasadená co? Nerozumím.

Brzda je umístěná uvnitř toho válečku, který jsem zeleně zakroužkoval - zvenku není vidět ani přístupná. Je to zřejmě spirálová pružina, která přenese pohyb, pokud pohyb vychází ze střední hřídele. Pokud by pohyb vycházel z obvodu, tak se zablokuje.

Tu brzdu máš vadnou?

Anebo máš vadu v tom \"pěšáku\", tedy odblokování spouštění?

post-3499-14109637797778_thumb.jpg

[upravil dne 26.5.2014 10:52 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja tam mám takú pružinu a tá brzda mi teraz nefunguje. Ked vytiahnem koleso samovolne sa spusti dolu.

Nasadená co? Nerozumím.

Brzda je umístěná uvnitř toho válečku, který jsem zeleně zakroužkoval - zvenku není vidět ani přístupná. Je to zřejmě spirálová pružina, která přenese pohyb, pokud pohyb vychází ze střední hřídele. Pokud by pohyb vycházel z obvodu, tak se zablokuje.

Tu brzdu máš vadnou?

Anebo máš vadu v tom \"pěšáku\", tedy odblokování spouštění?

[upravil dne 26.5.2014 10:52 od P607Olda]

[upravil dne 29/5/14 18:27 od milan12345]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se taky přidávám do klubu nefunkčního navijáku. Včera jsem ho cvičně zkusil a kolo popojelo dolu jen kousek a pak s tím nešlo točit ani tam ani zpět po chvíli a přizvednutí kola jsem ho alespoň vrátil nahoru ale jak jsem tu četl čeká mě rozborka a minimálně navinout spadlé lanko :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...