Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

PŘI ZAŘAZENÍ ZPÁTEČKY BLIKAJI VAROVNÉ


Guest servisman

Recommended Posts

Guest servisman

Včera když jsem uhýbal jedné Octávii combi/na konci slepé ulice/,tak při zařazení zpětného chodu se mu rozblikali varovné směrovky.Nevíte náhodou zda to je ještě u nějakých vozidel??Myslím-že by to nebylo špatné,že nejen se rozsvítí zpáteční světla ale i varovné.

Elektriku jsem ještě nezkoumal, ale šlo by to do našich krasavců :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sarkomi

Včera když jsem uhýbal jedné Octávii combi/na konci slepé ulice/,tak při zařazení zpětného chodu se mu rozblikali varovné směrovky.Nevíte náhodou zda to je ještě u nějakých vozidel??Myslím-že by to nebylo špatné,že nejen se rozsvítí zpáteční světla ale i varovné.

Elektriku jsem ještě nezkoumal, ale šlo by to do našich krasavců :super

To by mě zajímalo jak pak dává znamení kam jede:myslim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marlin

radku nerikej, ze kdyz couvas tak blikas.... teda krom parkovani

No vidiš, když zajíždím do řady k chodníku tak blikám, a pokud na zpátečku vyjíždím blikám taky, když se chci otočit tak blikám tam kam tu prdel hodlám strčit, nepotřebuju aby mě pod to někdo skočil nebo někdo nabořil jen proto že nepohnu prstem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, že některá auta (zejména kamiony) mají varovky zapojené k brzdovkám - pokud na to víc šlápneš, tak se současně rozblikají i varovky (je to super hlavně při náhlém brždění třeba na dálnici, kdy před to monstrum nevidíš a tak netušíš, zda jen přibržďuje nebo flokuje - já v podobných situacích pouštím též varovky (hlavně v Ducatu), ale přiznejme si kolik z nás by tohle uvítala jako povinnou výbavu aut vyšších než řekněme 1,8 m)

P.S.

Uvědomil jsem si, že něco podobného mají i tramvaje v Praze, když brzdí fest, tak se rozblikají ještě doplňková brzdová světla.

Jinak k tý Oktě, co viděl Sarkomi - myslím, že si to řidič rozblikal sám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman
Původně zaslal: Marlin

tak co to udelat, ze kdyz nebude blinkr budou blikat varovne a kdyz sepnes packu blinkru tak zacne blikat jen ta jedna strana...

o tom jsem nepřemýšlel to už by bylo jen drobet asi složitější

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: Marlin

radku nerikej, ze kdyz couvas tak blikas.... teda krom parkovani

No vidiš, když zajíždím do řady k chodníku tak blikám, a pokud na zpátečku vyjíždím blikám taky, když se chci otočit tak blikám tam kam tu prdel hodlám strčit, nepotřebuju aby mě pod to někdo skočil nebo někdo nabořil jen proto že nepohnu prstem

Souhlasím, dělám přesně tak

Holt cvik z dodávky, sejmout někoho, kdo Ti vleze pod auto proto, že myslel, že budeš couvat úplně jinam není zrovna v paletě zážitků, které bych si musel do konce života prožít.

U VW jsem měl couvák 103 dB a opravdu nikdo neměl snahu mi pod to auto lézt - jen někteří servisáci můj car měli obzvlášť rádi, když museli vycouvávat z dílny se řvoucí zpátečkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

Medvěd

nemám na mysli při prudkém brzdění o tom vím,že by si zapl sám to pochybuji,třeba to má udělané,ale zahlídl jsem to už jednou ale nevím u jakého vozu proto se ptám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman
Původně zaslal: Marlin

podle me by to neme byt problem udelat, nejak napojit na spinac zpatecky ty varovne blinkry. JE to jen o jeden obvod a jeden spinac vic.

pokud by se při zpátečce rozblikali varovné tak řešení bych i měl v hlavě:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

U VW jsem měl couvák 103 dB a opravdu nikdo neměl snahu mi pod to auto lézt - jen někteří servisáci můj car měli obzvlášť rádi, když museli vycouvávat z dílny se řvoucí zpátečkou.

Ja som si tiež to cúvacie pípátko (cca 80dB) v snahe o zvýšenie bezpečnosti namontoval. Dlho sa tam ale neohrialo - po prvú návštevu STK... :nevim

Výstražné blinkre pri cúvaní je totálna blbosť, to už radšej zatrúbim, keď som si nie istý.

[upravil dne 4.1.2008 tomingo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...