Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

dvouhmotový setrvačník


Gapino

Recommended Posts

Původně zaslal: Gapino

Tak prý je to tím, že jsem tam nechal dát tu sadu za 13300 Kč, která je vedena jako náhrada od Valeo s jednohmotovým setrvačníkem a odpruženou lamelou. Což se mi jako vysvětlení moc nezdá, protože první 80kW a všechny 66kW maj taky jednohmotovej setrvačník.

Ten jednohmotnostní setrvačním mám asi rok a nějaký problémy v chování a při rozjezdu jsem zatím nepozoroval. Asi by to u Valea nedělali, pokud by to neměli odzkoušené.

[upravil dne 23/1/08 hlavatka]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: marek406

Původně zaslal: Milhaus65

Starý model 406 110PS HDi a nový 90PS nemají dvouhmotnostní setrvák. Nový model 110PS má, ale nerozpadne se jen popiskuje. Je jiný než ve 307.

takze 2.0hdi 2002 110koni ma dvouhmotovy zotrvak a nerozpadne sa?? Po kolkych km zvyknu odyst??? dufam ze aspon po 400t Viete ze sa da setrit 2hmota tym ze nebudeme brzdit motorom?

Keby som mal jazdiť tak ako veľa mudrlantov rozpráva, asi by som mal auto v garáži celý rok..

Takže počas jazdy, aby som "uštril" 2hmotu, mám neustále radiť neutral a nebrzdiť motorom..

Podľa slov iného "šetriča" motorov, by som nemal radiť neutral vôbec - aby som ušetril vstrekovače, pretože im vraj škodí chod naprázdno.

A turbo tiež neznáša neutrál, vraj je slabo mazané a moc sa "dere"..

Takže radšej nejazdi na neutál, lebo "ušetríš" len 2hmotu, ale zase si pokazíš turbo a vstrekovače..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jojo0608

Původně zaslal: marek406

Původně zaslal: Milhaus65

Starý model 406 110PS HDi a nový 90PS nemají dvouhmotnostní setrvák. Nový model 110PS má, ale nerozpadne se jen popiskuje. Je jiný než ve 307.

takze 2.0hdi 2002 110koni ma dvouhmotovy zotrvak a nerozpadne sa?? Po kolkych km zvyknu odyst??? dufam ze aspon po 400t Viete ze sa da setrit 2hmota tym ze nebudeme brzdit motorom?

Keby som mal jazdiť tak ako veľa mudrlantov rozpráva, asi by som mal auto v garáži celý rok..

Takže počas jazdy, aby som "uštril" 2hmotu, mám neustále radiť neutral a nebrzdiť motorom..

Podľa slov iného "šetriča" motorov, by som nemal radiť neutral vôbec - aby som ušetril vstrekovače, pretože im vraj škodí chod naprázdno.

A turbo tiež neznáša neutrál, vraj je slabo mazané a moc sa "dere"..

Takže radšej nejazdi na neutál, lebo "ušetríš" len 2hmotu, ale zase si pokazíš turbo a vstrekovače..

:D:D:super:super:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 let později...

No ten přítlačák tam ani dát nechce, to tak píše, ale dost v záchodu je i ta lamela. Při ceně dílů bych to neřešil, dal pevný setrvák a na to spojku jako na xsaru. Akorát u ložiska si nejsem jistý, xsara měla bowden a 406 hydrauliku, tak možná ložisko bude muset být ze 406. Ale už si to nepamatuju a to jsem to tak taky kdysi dělal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tam musis dat pozor na tie zuby zotrvacnika lebo dvojhmota a jednohmota ma inu prevodovku

cize aj snimac otaciek nemusi byt polozeny v stejnej vyske(lebo je na prevodovke)  takze by som si pomeral priemer oboch zotrvacnikov v mieste kde su zuby na snimac otaciek ci je to zhodne 

 

lamela -pritlacak zo Xary

ale podla foto mam pocit ze to neposkladas so svojou  prevodovkou (406RHZ )  

lebo podla  tvojej foto je pritlacak vydrety z vonkajsej strany  cize spojka je pravdepodobne  tlacna 

ale dvojhmota ma spojk taznu cize po zmacknti pedal spojky  taha pritlacak smerom do prevodovky 

cize opacny zmysel ovladania 

 

lamela -pritlacak 406RHZ   netusim ci to zapasuje do jednohmoty 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nechceš dvouhmotu, která má najeto 200tis? Je úplně OK, jen já vůl se nechal ukecat a vyměnil ji se spojkou. Zítra jedu přes republiku mohl bych ji i někam posunout. Vlastně mám celou zánovní spojku pouze ložisko je ko, protože se na něm ulomila pacička. Kdyžtak tel 602 461 379.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, rozmýšláš dobře, s tím setem 4Valeo už spojku nebudeš nikdy dělat :roker,ale ta sada má smysl jen tehdy, pokud je jinak auto v super stavu, což cca 20 roků stará 406 RHZ asi nebude--musíš rozhodnout sám

osobně nevím, jestli jde poskládat spojka stylem něco z Xsary a něco ze 406 (něco z jednohmoty a zbytek z dvouhmoty), ale myslím, že taková spojka nebude dlouho spojkovat, ale když chceš auto prodat, proč nee

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...