Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

na spatecku nedrzi a sjizdi


bumbrlicekk

Recommended Posts

u novych dieslov sa snazia konsktrukteri znizovat kompresny pomer kvoli kulture chodu, a za prevadzky ho dorovnava turbo. Necakaj u HDi kompresny pomer jako u starych hladkych diesloch.... takze mozno preto sa ti prevaluje, aj ked je to divne. Zasa su tam take tlaky, ktore stacia na zastavenie auta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po konzultaci s mechanikem. Mi mechanik rekl ze jeto spatne ale ze pokud jezdi a nezere olej a nehuli bile neztraci vykon tak by stim zatim nic nedelal ze je to zatim zbytecne ze az se ukazou nejake tkove priznaky tak hned prijit a udela se to muze to prej jezdit bez dlsich jinych problemu tejden nebo dva roky. Vsem zetim dekuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi, zkuste si spočítat poměr mezi hmotností a kopresními tlaky u osobního auta např. u té 406 a u nákladního vozu a budete vidět, že nakladní vůz se bude chovat jen o něco líp z důvodu většího počtu válců...bude ho držet o nějaký píst navíc, jinak může začít popojíždět stejně jako osobák!!a navíc reversní rychlostní stupeň(zpátečka) má jiný převodový poměr jak 1.stupeň(udrží více);)..aspoň tak nějak sme se to učili!!:myslim:cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:o:ohmmm..tak to je divný...to vypadá jen na spojku nebo netěsnost válců(ventily,vstřiky, svíčky) nic jiného z logické úvahy nemůže být....jinak ruční brzda je v autech na to, aby se používala především ve svazích, když není možnost odstavení auti na rovině...v tom to případě bych tu ruční brzdu raději používal, když už ji tím konstruktéři vybalvili!

[upravil dne 15.1.2008 Reff21]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Georginho_cz406

Já mám kotouče i s bubnama? Já myslel že to mají všechny 406té :D

Bubny na park. brzdu...

Jak jsem již říkal, poskakuje mi to i na jedničku na málém kopečku...je to provar?

406 s 1.6i a 1.8i a 1.816V, tak ty měly v zady bubny! od 2.0 nahoru měly vzadu kotouče...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Yves

benzin ti bude sjizdet z většího kopce furt, má moc malej kompresní poměr

Ale vždyť auto nedrží komprese, ale vnitřní tření motoru. Ve válcích žádný tlak nezůstává. Aby se auto hlo a začal se ve válcích tvořit tlak který by auto brzdil musí se auto dát do pohybu takže pokavaď stojí tak ho drží na místě tření v motoru a ne tlak ve válcích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Nazdarek panove,

jenom abych upresnil, pro spojku a brzdu existuje stejna nadobka, na rizeni(hydraulika)existuje druha.

Spojka+brzda na prave strane u ridice, rizeni(hydraulika) leva blatnik. Doufam ze se nemylim, radeji se mrknu:D

Utika ti olej z hydraulickeho rozvodu(rizeni)? Pokud ano, tak to muze byt cerpadlo, me taky trochu slzi(ale nemusim dolevat).

Nestoji ti v kopci :D, to je spatne.

Pokud mas vykon,neztraci se olej z motoru(zvysena spotreba oleje= mozne opotrebeni motoru) tak me napada spojka, ta prenasi vykon z motoru do prevodovky a pres spoj.hridele na kola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohledne toho, proc auto drzi-nedrzi v kopci.

Pokud mas dobrou kompresi(coz jak pises mas), tak kazde auto, podotykam, kazde musi drzet. A diesel extra vice, vetsi kompresni pomer. Priklad: benzin hure brzdi motorem nez diesel. Ja mam benzin 1.8 16V a kdyby tohle me delalo auto, tak jdu prvne od kol az k motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...